Pitanje oko hostinga i domene; kupujmo hrvatsko

Pozdrav,

kako sam počeo proučavati hostinge i htio bih uzeti neki domaći hosting.

Razlog - pa nekako sam dojma da ću se lakše sporazumjeti s domaćim ljudima kada imam neku grešku i trebam support. Možda griješim, ali prema onome što sam vidio po netu cijene su tu negdje, a i usluga - Pa zašto ne onda platiti domaćim ljudima.

Ono što me muči - želim hr domenu, znam koju želim i kad sam tražio ovako po internetu vidim da je cijena 625,00 kn. I onda kada odem na neki hosting vidim da preko njih mogu tu istu domenu kupiti za 500 tinjak kn.

Kako to? Ako uzmem preko njih domenu tko je vlasnik domene? Mogu li ja onda od njih odnijeti domenu ako poželim? da li potpisujem ugovor s vragom za 100 kn razlike? Ne znam jeste me shvatili ali moje pitanje je da li je isto za mene što se tiče mojih prava i obaveze ako kupim domenu sam ili preko nekog hostinga?

I naravno što mislite koji je najbolji HR hosting?

Zasad mi je favorit infonet.hr

Namesilo ako si ozbiljan. Ako ti treba domena da niti neznas da je imas onda mozes domaci provider.

1 Like

Kakve namesilo ima veze s .hr domenama?

Nemaju .hr? Znam da imaju masu tih bezveznih vrsta domena, pa reko da imaju i hr.

Ispred infoneta bi preporucuo hosting koji je oglasen ovdje na stranici.
Uzeo sam nedavno paket tamo.

Kod infoneta nisam bas bio zadovoljan, kod avalona isto jos manje, i knowsrv pogotovo.

Plushost je relativno ok, ali minus jer nema neke aplikacije za monitoring resursa u cpanelu.

Sada mi je definitivno br. 1 mydataknox. Serveri u hrv. Cijena vise nego ok, mogucnost nadogradnje resursa. Podrska ljubazna.

1 Like

Nitko mi nije odgovorio zašto je hr domena jeftinija ako je uzimam preko hostinga i jesam li ja onda vlasnik te domene ili netko drugi?

Ne treba ti .hr domena. :slight_smile: To ti je mnogo skuplja opcija dok nastupaš kao početnik i fizička osoba, te ti nitko to neće preporučiti, biti će vremena i za tako nešto. Znači, .com extenzija (ili slično) je prava stvar. :blush: :o:

2 Likeova

Odlučio sam se već za .hr domenu nije to u pitanju, ako popušim tih 600 kn popušio sam što da radim, ali sam odlučio da idem sa.hr.

Sad mi je pitanje ako ju uzmem preko nekog hostinga npr sada gledam preko mydataknox.com moja domena će me koštait 475,00 kn . Što ako je uzmem na taj način - jel mi sve isto kao i da je sam uzmem za 625,00 kn?

Imam li neka ograničenja ili obaveze prema tom hostingu preko kojeg sam uzeo?

Pitaj to njih. :blush:
Bi’će sve u redu, uglavnom, oni su ozbiljna i provjerena tvrtka, partner našeg Foruma. :slight_smile: :o:

ovo si napisao za mydataknox.com?

jel oni imaju mjesečno plaćanje hostinga? jer mi stalno izbacuje da moram odmah platiti za cijelu godinu.

Mydataknox .com i .hr su izgleda ista tvrtka. Tako ćeš i ti jednog dana. :smile: :o:

P.S.

Ako se ne varam, 600kn ti je godisnje…a ne jednokratno.
Nemoj se zavaravat sa takvim stvarima…to nije od presudne vaznosti. Znam firmu koja pravi milijone, a nisu u stanju uzeti ni najobicniju domenu nego isporucuju klijentima proizvode na žnj. besplatnim domenama.

Krenes sa .com, lako prosiris na .hr kasnije.

U ocima tvog korisnika ima puno bitnijih stvari, nego hoce li biti .hr. Koga uopce boli ona stvar za to…

2 Likeova

U vecini slucajeva kad tako neka hosting firma nesto nudi jeftinije to je zato sto ima caka, npr uzmi godinu dana hostinga i dobijes 100kn popusta na .hr domenu(karikiram) , vece hosting firme igraju na to da te dobiju kao klijenta na duze vrijeme a i mogu si priustiti da odredjene stvari daju jeftinije. Na duze staze ce im se to vratiti i jos vise… uglavnom to bude malim slovima negdje u podnozju sta moras kupiti da bi ostvario popust koji reklamiraju, ako ne pise kontaktiras ih i pitas koji su uvjeti.

Godišnje je 600 kn, ali sam čvrsto odlučio se za .hr. Ako tijekom godinu dana ne uspijem zaraditi ponovno za domenu i neka osnovna ulaganja onda ne trebam ni nastaviti raditi ili ću raditi iz ljubavi :slight_smile:

Problem zašto nisam mogao .com uzeti jer je već zauzeta bila sa mojom ključnom riječju.

Sinoć sam obavio kupnju domene. :slight_smile:

Da proučio sam, bio je uvjet da se uzme godinu dana hosting. Odlučio sam i uzeo najmanji paket na godinu dana - neće mi sigurno biti dosta, ali sada za prvu ruku, a onda mogu kada želim uzeti veći paket.

Ok, neće ni škodit :slight_smile:

O čemu je projekt, ako nije tajna?

Ne kuzim sto te muci. Kod bilo koga zakupis hr domenu biti ces njezin vlasnik. Ponekad neki daju popust pa ispadne jeftinije. Istrazi prije ovu .com domenu i ako je jaka nebi isao na hr istu domenu. Prije bi i ja radije odabrao hr domenu za neki ozbiljniji projekt. Danas sam vise za .com jer mislim da se bolje pozicionira na google.com gdje je vece trziste…

Nije tajna, ali sada dok totalno ne razradim neću ništa javno pisati, do sve detalje razradim napišem. A naravno budem oko nekih stvari tražio i savjete od vas puno iskusnijih.

Ma tržište će mi biti isključivo HRV eventualno naše jezično područje…ali zasad samo hrv

Svakako imaj na umu da kada izađeš sa konkretnim detaljima da će ti se nametnuti i neki novi problemi, solucije i generalno usmjerenja.
Pripremi se da će to doći kroz provokacije drugih :slight_smile: , ali tebi je bitno samo da se fokusiraš na poruku koju time dobivaš!

Ja nebi previše čekao sa tim djelom, jer bolje ti je čim ranije steći širu sliku problema i svega.

Sljedeće te se vjerovatno ne tiče…ako kažeš da ideja nije tajna. Svejedno ako…

…ako se bojiš da će ti netko klepnuti ideju…onda si već propustio spoznati koliko je zahtjevniji zadatak realizacija od imati ideju. Dobrih ideja ima na svakom koraku, kada bi ljudi imali volje realizirati ideje…mogli bi samo redom ići i kopirati već uspješne projekte…

Izuzev kada je ideja nešto stvarno revolucionarno. …ali tada su drugačija pravila igre.
U tom slučaju bi ti prioritet trebao biti zaštiti dobro ideju prije izlaska u javnost sa istom.
Onda bi imao opciju i prodati ideju. (Ako je zaista toliko “zanimljiva roba”.) Al to ti je i za najbolje ideje teška misija, jer judi uglavnom jako teško shvaćaju vrijednost novih inovativnih stvari i u startu su odbojni prema istima. Više vrednuju ono na što su se već navikli da funkcionira.

1 Like

Nije ništa revolucionarno i ne bojim se da će bilo tko ukrasti samu ideju jer već postoje web stranice istog sadržaja, samo su kriminalno napravljene. Ali zadržavam ideju još za sebe jer ju želim predstaviiti onda kada ispeglam sve detalje koje želim. Spreman sam na provokacije, ali opet znam da je većina ovdje fakat dobronamjernih ljudi i da ću čuti sigurno puno dobrih savjeta i dobiti puno pomoći.

Ideja ne vrijedi ništa…to je jedna velika glupost isto kao i ono “konkurencija je dobrodošla”. Konkurencija nikad nije dobrodošla i dobra ideja itekako ima svoju vrijednost!

Ima onih koji su spremni za realizaciju i čekaju neku dobru ideju kao zapeta puška. I onda naiđu na nečiju ideju i u isti tren padaju u vodu dvije velike idiotarije, a one su da ideja sama po sebi ne vrijedi ništa i da je konkurencija dobrodošla.