Pitanje u vezi cijene HTML to WP

Pitanje za vas koji se bavite WP temama.
Pitanje je teoretsko ali uskoro ću možda trebati suradnika za posao HTML to WP.
Ako dođe do realizacije suradnja bi bila stalna.

Dakle, kolko bi tražili za HTML to WP.

  • Jednostavna prezentacijska stranica, 5-6 kategorija
  • Galerija ili neki drugi interaktivni JS element
  • Kontakt forma i(li) email obrazac za naručivanje

Dobijete gotovu HTML/CSS/JS stranicu, treba ju samu implatirati u WP.
Odokativna cijena, može i na PM.

sam tekst sliku, odnosno content nije problem. ALi dizajn je barem za mene ogroman problem.

Cijena opet ovisi o tome koliko stranica ima postova odnosno contenta.

Osobno sma to vec radio, jednom afrikancu sam prebacio 6000 postova s njegovog nekog nepoznatog CMSa u Wordpress, koristio sam robotiku, scrape, paste. I trajalo je tjedan dana.

Ili nisi dobro shvatio ili ja nisam dobro objasnio.
Nema dizajna, niti HTML/CSS/JS kodiranja. To ja napravim.
Dobiješ gotov dizajn i HTML/CSS/JS kod. Kompletna statična stranica, koju
treba implatirati u WP.

Od 300 € pa nadalje. To sto ce sti meni dat HTML i CSS ne znaci mi previse, taj dio posla si mozes komotno usparati. Rok od 3 dana pa nadalje.

Okvirno oko 300-350 eura tako se cijene i kreću otprilike. Ako nije previše veliki posao oko 250 eura je minimalno.

OK, tako sam i računao otprilike.
@creatifcode
Samo ne kužim kako misliš to vezano za HTML/CSS?
Mislim, kako to da ti napravljen HTML/CSS iz dizajna (prema putu u WP temu/predložak) ne vrijedi ništa?

Ne može biti isto PSD to WP i HTML/CSS to WP.

Otezava stvari jer onda ja WordPres moram prilagodjavati na tvoj HTML. Ovako kad imas PSD uzmes temu tip underscores me, gdje su ti manje vise svi elementi slozeni kako treba, gdje manje vise svi elementi imaju svoje klase i IDeve i onda samo pises svoj CSS za postojeci HTML. Naravno ukoliko treba prilagoditi i HTML radis t, ali nije to u toliko opsirnoj mjeri kako kad ides iz HTMLa raditi WP temu. Radio sam i jedno i drug, i kad radis cisti PSD to Wp bez onoga PSD -> HTML/CSS medjukoraka puno si brzi i fleksibilnije nego kad radis PSD->HTML/CSS->WP jer taj HTML i CSS prakticki moras pisati 2 puta, a kod direktnog PSD -> WP samo jedanput.

A plus toga ako se odluci da bi bilo super kad bi tema bila komptaibilna sa enfold ili npr. avia temom(frameworkom) onda tek shvatis da taj PSD->HTML/CSS nemam ama bas nikakvog smisla.

3 Likeova

Ja iskreno mislim da je 300 Eura previse za taj posao nije da idem dumpat nekome cijeli ili nesto.
Ali realno ja gledam da mi je stanica uvijek od 100 - 150 kn.

Ne vidim di je problem prilagoditi wordpress html-u ? Jedino ako ne znas sve wordpress funckije pa ih trebas traziti. Ali onako realno za html -> wordpress ti treba 5 - 10 sati sto bi bilo od 500 do 1000kn jedino ako @creatifcode ima vecu satnicu onda je to okej cijena.

Mislim da mozes nac nekon indijca koji ce napraviti to za 20- 50 $ istina kod ce biti cisto sranje ali ako ti treba jedonkartni template koji neces nadoknadivati moze proc.

A ovako da uzmes nekoga ko zna sta radit trebalo bi te izac maximalno 1000kn sve ostalo je nabijanje cijena u nebo. Ja osobno kad ne stignem odraditi te jednostavne projekte sam odraditi platim nekome da za mene napravi html -> wp od 700 - 1000kn.

DA SE RAZUMIJEMO pricam o osnovnome templatu u kojem neces imati mogucnosti mjenjati boje, logo, drag and drop layout itd… Ako su to zahtjetvi cijena koju je rekao @creatifcode je totalno rauzmna

Ili je vrijeme da ja dignem svoje cijene :smiley:

Nedavno sam radio jednu vrlo jednostavnu temu, plus HTML/CSS, gdje je trebalo iskodirati 3 vrlo jednostavne stranice.

Tema koju sam izradio nije trebala posjedovati ni Blog, ni Customizer, ni neke custom widgete, znaci najjednostavnije sto je moglo.

Za to mi je trebalo nekih 25 sati posla, ako to pomnozimo sa satnicom koja je 20$, dobijemo 500$, sto mislim da je ok.

E da i sve zavisi koliko ti vremena treba za nesto :smiley:

Uprvao u tome je stvar. Tvoja satnica je 100 - 150 kuna, moja je >75$.

Na satnicu radim samo odrzavanje, projekte radim po procijeni projekta, posteno za obe strane.

I sve u svemu cini mi se da nisi skuzio o cemu se tu radi. Ne radi su to o prilagodjavanju Teme, nego o kodiranju teme iz PSD -> WP, a to nikak nije isto kao i prilagodavanje vec postojece teme.

onih 25 sati sto je @belmin spomenuo je puno realnije nego ovih tvojih 5 - 10 sati. Jer volio bih vidjeti kako bi evo npr. ovakav http://themeforest.net/item/azura-clean-minimal-blog-psd/15651423 template iskodirao za 5 - 10 sati. Pa tu ti samo 5 sati treba za planiranje kako nebi na kraju projekta imao mess code i u temi i u CSSu.

Ja sam procito “HTML to WP” ali ako je PSD to WP onda je okej cca. 300$

Jesi ti ozbiljan? Ovaj template sta si ti postavio uopce nije kompliciran jedino sta je malo zeznuto je trokut na activu i ovi trokuti u sidebaru ali to bi se dalo rijesiti sa gradient bg om ako ne sa tim sa background image om definitivno . Ako ti za ovo treba 25 sati stvarno neznam ko ti da 75$ po satu kolko ti onda treba za neku custom web aplikaciju a ne obican WP

Ako hoces okladu ja cu na livestreamu iskodirati taj template i pretvoriti ga u WP :smiley:
Daj mi 10 sati ali mislim da to mogu odraditi i u 5 bez problema.
Ako ne uspijem ja cu tebi platit 300$ ako uspijem ti meni haha :smiley: I naravno to bi preko escrowa odradili

Gle nemam ja vremena tebe gledat na livestreamu kako ti kodiras, a to sto bi ti tu skriptu iskodirao u 5-10 sati sve se bojim na sto bi kompletan kode licio. I CSS i HTML i PHP, dobiavo sam ja poslove nakon takvih nadobudnih. Radi ti za svoji h 500 kuna i liferuj projekte, a ja cu svojom stranom, covjek je pitao ja odgovorio isto kao i ti. Pamtovanje ne vodi nigdje niti mene niti tebe. Vjerujem da imam malo vise utakmica u nogama nego ti pa znam o cemu pricam. Sretno dalje u poslovnom zivotu.

Ja sam samo realan. A HTML, CSS i PHP bi vjerorojatno bili bolji od tvoga. Ne moras geldat live stream gledaj poslije snimku ja sam siguran da posao koji radim radim jako kvalitetno tako da sam spreman na izazov. Ali ako neces okej Sretno i tebi u daljem poslovanju.

A slusaj, ja pod sate brojim i postavljenje enviromenta (kloniram repozitoriji, instaliram dependencies itd itd), konsultacije sa klijentom preko slacka i to se sve broji.

@Dooki u odnosu na stvari koje znas raditi ja mislim da je tvoja satnica premala, dizi to :smile:

A razmisljo sam o tome ali zadnjih godinu dvije radim konstantno sa istim ljudima koji su mi stalni klijenti, kad krenem dalje dici cu i cijene. Ali otisli smo u offtopic tak da ajmo nazad na temu :smiley:

Kad smo već kod toga, može li se negdje vidjeti primjer tvog koda?

Naravno :smiley: http://www.domagojfranc.com/
Cak bi volio napomenuti da sam za http://tesla.hr/ radio custom CMS od nule :smiley:

Al sad je ovo stvarno offtopic @Horz sry sta sam to pokrenuo…

Ali najbolje su ove priče tipa “meni treba 100 sati za to a moj sat je 1294$” . Stvarno smešno, koga bre briga sinak koliko tebi sati treba za nešto i koliko je tvoj imaginarni sat. Covek pita za cenu i kad moze da bude gotovo. Stavrno ljudi u web developmentu kao da su skrenuli sa mozgom i uhvatili boga za muda, kao da rade kvantnu fiziku i da su bogom dani njihovi zlatni prstici i “radni sati”.

“5 sati za planiranje” pa dokotor koji radi operaciju na mozgu se toliko priprema. kao da radis sajtove za papu i vatikan. Zamislite sebe odete kod nekog mehanicara da zamenis ili popravis neki deo on kaze:

“e jebiga znas kako priprema da pogledam kako se skida i sve šrafove u autodati ili esi-tronicu treba mi oko 3-4 sata jer mi je spor komp u garazi i radi na win 98 , takodje ja nisam nikad to radio pa ce mi umesto 2 sata koliko pise da je prosecno vreme za zamenu konkretnog dela trebati 13 sati, tako da ce ti cena biti 1450 eur”

koga bre boli … koliko tebi treba da se pripremis i pogledas i koliko sporo radis…ko li placa vas sat toliko samo da mi je da vidim takve u ovo vreme globalne krize…

Evo da ti ja dodam jos malo soli na ranu, ja ne diram programiranje za 50$ po satu.

I jos sam najeftiniji, ljudi sa moje skype grupe ne otvaraju program u kojem programiraju ispod 75$ po satu.

Kao sto vec netko napise, svaki ima svoje korisnike, netko tko treba kvalitetu, stabilnost, jednostavnost i sigurnost nece stedjeti. Ovi koji zele nabrzinu nabljezgano nesto oni imaju svoje prodavace (indijce, kineze, a vidim izgleda i hrvate)