Plačanje radio pristojbe

Situacija…
zvoni lik na vrata i pita me jel imam radio i TV… pogriješio sam što sam rekao da imam radio, koji samo služi za skupljanje prašine… Te mi govori da sam obavezan plačati mjesečnu pretplatu… ok, reko maknut ću taj radio, poklonim Vam ga… a imate komp/laptop? Neznam tko u današnje vrijeme to nema, no lik isto navodi da sam svejedno dužan plačati pretplatu… pa reko ne slušam radio, dokaži, dokažite Vi da slušam… :confused:
Neznam il sam ja glup ili je to zaista debilno da uz laptop moram plačati neki radio?!?

Imam mobitel jel moram i na njega platit pristojbu? I meni su to probali, najbolje ih je nepuštat u kući i ne otvarati vrata. Jer ti nemože niš pa makar se čula klazba sa radija sve u 16.

I ja plaćam radio i TV iako ih uopće ne konzumiran. Pokuša san to otkloniti ali imam komp i lap pa moram plaćati. Pokuša san na invalidnost, ali nemože jer imam bubrege i nisam slijep. Samo se takvi oslobađaju.
Ako niste znali ako imate radio u auti morate plaćati. Jeben ih u glavu!!

1 Like

Mora se samo umrijeti. To je moj komentar.

Stani, iz koje si ti zemlje ?

Europske unije. Tako bar tvrdu!

Meni zbog mobitela dolazi pretplata za tv…
I to situacija, nakon par puta šta su dolazili na vrata a bili ignorirani sretnu me na stepenicama s mob u ruci…
Alo momak evo ti ova pristojba, ja na to nemam vam ja tv ni radio…
Ima ti taj mob radio to je dosta, kaze barba…

I tako se poceo gomilat dug od pristojbi prema ljepoj nasoj…
Najgore sto cu to morat platit, kad tad… :-/

Ako se dobro sjećam pristojbu moraš plaćat ako u svojem vlasništvu imaš radio, tv, mob, itd… Ljudi su se izvlačili iz plaćanja pristojbe s tvrdnjom da ne posjeduju tv, radio, laptop, mob.

Jao što bi volio da meni dođu :smiley:

Samo da znaš kako bi im se nagovorio :wink:

Još malo i počet će te na ulici zaustavljati sa pričom: " STANI ! Vidio sam te udahnuo si svjež vazduh! 10€ mjesečna pretplata…

Moguć scenarij. Sada naplaćuju vodu a nju daje priroda.

Jel ti priroda sagradila/odrzava dovod/odvod?

Sto se teme tice, ta pretplata odnosno pravilo tko treba placati je glupost. Ja placam pristojbu jer sam se uselio u stan gdje su vec od prije placali, inace ne bih posto niti slusam radio niti gledam tv.

Oke @apazinjan vodu su sigurno oni doveli do tvog stana koristiš je i red je da se plaća.
Al radio ti sigurno nisu donijeli :slight_smile:
Eh, sada oni ne znaju kako više od “sirotinje” da uzmu pare pa sjetili se ahm ima radio…
Ja koliko znam radio stanice mogu sigurno da zarade velike pare i bez da ih narod placa…
Jednom sam trebao dati oglas na radio (lokalna radio stanica) 3x u 24h su pročitali taj oglas i cijena je 15€, i da znači to je radio koji ima mozda 8- 10K aktivnih slušalaca… da ne spominjem ove veće radio kuće …

glede vode, plaćan infrastrukturu i količinu po kubiku

@Zdenga Ako se gleda radio/TV, meni je u redu da se to i naplacuje, nikome zivot ne ovisi o TV-u/radiu, to je zapravo luksuz, tako da neka i naplacuju (iako kakav im je program, jos bi trebali oni nama placat da ga gledamo).

Ali je vrlo glupo da nekome naplacuju to isto samo zato sto posjeduje mobitel/laptop/racunalo.

Onda bi trebali i mi naplacivati za webove :slight_smile:

Gledaš mi sadrzaj weba ja to pišem saastavljam. … plaćaj mi onda : )

(adsense ne uzimaj u obzir to je isto kao i što tv ima reklame :slight_smile: )

1 Like

Treba biti oprezan sa ovim.
Ne znam jeste li čuli (ja, eto, televiziju gledam pa znam) :slight_smile: da naši vlastodršci namjeravaju uvesti plačanje pretplate čim imaš struju (220 W).
Jer, kao, onda ćeš vjerojatno kupiti i televiziju, ili barem radio. :slight_smile:

napomena: pišem iz Hrvatske

Ja cu onda u hajduke :slight_smile:

To planiraju duže vrijeme smao nikako da to uvedu.

Pristojba se plaća ako:

  • imaš TV
  • imaš radio
  • imaš mobitel (dosta mobitela ima radio funkcije pa ne znam da li je to samo za tavke mobitele ili sve. Ako imaš pretplatu onda ti automatski uzimaju na pretplatu tu pristojbu)
  • imaš računalo, talptop, tablet…
  • imaš auto

Ovo je sve što su mene ispitali.

Oke plaćao bi ja to sve al da mi oni nabave sve navedeno :frowning: