Plugin za captions u slikama?

Ima li koji WP plugin za ovo zaokruženo na slici? Hvala na pomoći

Mislim da je to template. ili Mozda Caption za Imagese. Probaj pretraziti images captions pa vidi sta nudi.

ima ovak nekaj https://bs.wordpress.org/plugins/wp-subtitle/

ništa se ne dešava, tj nema nikakvih promjena

bez problema se napravi s custom fields

jel znaš to napravit da mi pomogneš?

Ovaj koristi img tag ili img alt, pa generira caption.

Malo ga doradiš u css-u.
Ja bih ga još doradio tako da ga u HTML-u prikazuje kao figcaption (HTML5), zbog tražilica.
http://www.w3schools.com/tags/tag_figcaption.asp

nikako da napravim to

Postoji metoda da rucno napravis custom field po meni bolja ali kompliciranija proci: https://codex.wordpress.org/Custom_Fields

Ili skini plugin:


dodas field sa nazivom kojim oces i onda ga u temi pozves sa
the_field('ime fialda')

gdje to trebam upisati u koji fail

U fajl koji ti vuce najnovije postove to je najvece index.php ali moze biti nesto tipa page-news.php ili nesto rece zavisi o temi

pod index trebam…u kojem retku trebam upisat

Vidi

Da bi to napravio moras poznavati bar osnove HTML-a/CSS-a kao i WordPress, neke sitnice vezane za development opcenito.

Meni se cini da ti se bas ne snalazis ni u jednom, a ni u drugom tako da ti je najbolje sacekati ukoliko se javi neka dobra dusa da ti to uradi, ili da eventualno platis da ti neko to napravi.

Iz ovoga sto si izlozio ja ti mogu reci da to trebas upisati u redak pod brojem 432 (blage veze nemam), niti znamo koja je tema niti kakav je sadrzaj fajla gdje treba zalijepiti odredjeni snippet.

1 Like

Sta ti mislis da samo mi ovdje vidoviti da vidimo tvoj kod?
Kopiraj kod od pocetka do kraja petlja to ti je ono while do endwhile pa cemo vidit

ako neželite pomoć nemojte ni pametovat

Ako zelis da ti se pomogne daj nam cijeli kod iz tog fajla ili nam bar pokloni kristalnu kuglu pa da sve vidimo u njoj !

<?php get_header(); ?> <?php $index = ''; if (isset($_GET['index'])) { $index = $_GET['index']; } if ( is_active_sidebar( 'break-section' ) && (get_theme_mod('break_box') == true)) : ?>
<section id="break-section">
	<?php dynamic_sidebar( 'break-section' ); ?>
</section>
<?php endif; ?>
<?php if (have_posts()) : ?> <?php while (have_posts()) : the_post(); if ($index) { if (get_post_type() != $index) { continue; } } ?>

the_field(‘Vijesti’)

			<article id="post-<?php the_ID(); ?>" <?php post_class(); ?>>
					<div class="archive-inner">
						<a href="<?php echo get_permalink(); ?>" title="<?php echo __('Klikni za čitanje', THEME_DOMAIN); ?>" class="item-thumbnail archive-thumbnail"><?php echo get_post_image(get_the_ID(), 'medium', array('alt' =>'item-thumbnail', 'title' => esc_attr(get_the_title()))); ?></a>

						<h2 class="post-title archive-post-title"><a href="<?php echo get_permalink(); ?>" title="<?php echo __('Klikni za čitanje', THEME_DOMAIN); ?>" rel="bookmark"><?php the_title(); ?></a></h2>
						<div class="meta meta-post-archive">
							<?php
							if (comments_open()) {
								?>
								<a href="<?php echo get_comments_link(); ?>" class="comment"><i class="icon"></i><span><?php echo get_comments_number(); ?></span></a>
								
								<?php
							}
							if (get_the_category()) {
								echo '<div class="cate">';
								the_category(", ");
								echo '</div>';
							}
							 
							?>
							
							<a href="<?php echo get_permalink(); ?>" class="date"><i class="icon"></i><span><?php echo get_the_date(); ?></span></a>	
						</div><!-- .post-meta -->

						<div class="post-body post-body-archive">
							<?php echo get_the_snippet(); ?>
						</div><!-- .post-body -->
						<div class="clear"></div>

					</div><!-- .archive-inner -->

				</article><!-- #post -->
				
			<?php endwhile; /*end have_posts*/ ?>
			
			<?php get_template_part( 'content-pagination' ); ?>
			
		<?php else: ?>
			<?php get_template_part( 'content-none' ); ?>
		<?php endif; /*end have_posts()*/ ?>
	
</div><!-- #main -->

<?php get_sidebar(); ?>

<div class="clear"></div>
<?php get_footer(); ?>

EVO KOD

Prije svega ovo mora biti unutar PHP tagova:

<?php the_field('Vijesti'); ?>

Ubaci ga npr. odmah iza ovog:

<h2 class="post-title archive-post-title"><a href="<?php echo get_permalink(); ?>" title="<?php echo __('Klikni za čitanje', THEME_DOMAIN); ?>" rel="bookmark"><?php the_title(); ?></a></h2>

I dalje nemam pojma sta ces da dobijes, i da li si unutar plugina dobro sve odradio, ali pokusaj

@belmin nemoj mu sad pomoc nemoze ovakvo sta pisat dok mu pomazemo. Planiro sam mu cak napisat i css da to izgleda ali sad necu nista.

1 Like

ništa se nije promjenilo