Pomoc oko integracije korisnika na chat!

E ovako ubacio sam ovaj chat cbox.com

dobio skriptu koju sam ubacio na sajt i chat radi,ali postoji i integracija korisnika koji pri logovanju na moj sajt direktno dobiju mogucnost da pisu na chat

…&sec=form&nme=<?php echo urlencode($name)?>&nmekey=<?php echo md5('?????????'.$name)?>

ovu skriptu ja ubacim gdje treba i kad se korisnik uloguje opet ne moze pisati na chat…

oni su to objasnili ovako:

Where the variable $name appears, insert the variable that represents the user’s name as retrieved from your userbase. This will vary depending on your CMS or forum system. -i ovo uradim al opet ne radi?

da li postoji mogucnost da se moju kodovi user.php razlikuju od ovih sto su mi oni dali pa zato nece da pozove?

ako ko zna ovo da mi objasni unaprijed hvala?

mala ispravka u pitanju je cbox.ws

je li moguce da ovdje niko ne zna da mi pomogne?

Pa tamo gdje ti kaže umjesto ??? ubaciš varijablu korisnika od svog sajta, recimo $username ili kako ti je već.

Pardon, umjesto $name tvoja varijabla, ako je umjesto ??? password ili tvoj Key za chat.

da ali postoji li mogucnost da se moj php kod razlikuje pa zato nece da ovo radi

ja ima u bazi user.php i login.php

u login.php imam ovu liniju

echo $varlang[‘username’].": \n";

a u user.php ovako nesto

$write=1;
if ($_POST[‘name’]==’’)
{
$write=0;
echo “Fill in the Name field.
”;
}
if ($_POST[‘username’]==’’)

da ne bih ubacao sve kodove mozda ovo skraceno pomogne

i ja napisem username tamo dje su mi rekli al nece :frowning:

Daj čitav kod, upload ga na PasteBin

koji kod ti treba?

Pa onaj u kome postaš korisničko ime - sesija. Stavi oba, user i login

a na osnovu ovih kodova ne mozes pomoci?

Na osnovu tvog koda što si dao varijabla ti je ili user ili username, s obzirom da niti jedna ne radi, kod treba.
probaj

$varlang[‘logged-in’] i $user[‘name’]

&sec=form&nme=<?php echo urlencode($name)?>&nmekey=<?php echo md5('?????????'.$name)?>

umjesto ovoga ($name) sta da ubacim i kako sa zagradama?

&sec=form&nme=<?php echo urlencode($name)?>&nmekey=<?php echo md5('?????????'.$varlang['logged-in'])?>
&sec=form&nme=<?php echo urlencode($name)?>&nmekey=<?php echo md5('?????????'.$$user['name'])?>
&sec=form&nme=<?php echo urlencode($name)?>&nmekey=<?php echo md5('?????????'.$$user['username'])?>

Probaj ta tri načina.

A za šta će ti urlencode($name) ? Da li izbaci u URL-u $name varijablu?

pa oni dali tu skriptu da ja ubacim i napisali da samo promijenim zavisno od php-a dal je username ili name,zato te i pitam nece da pozove moju skriptu…sad cu probat ovo:)

Aha, u ova zadnja 2 načina, izbriši jedno $ pored $user varijable.
Jesi upisao API key ili šta već treba da dođe umjesto ???

add the segment of integration code to the HTML block, after, $amp;sec=form code inserted here "

znaci ovaj kod odmah posle form
&nme=<?php echo urlencode($name)?>&nmekey=<?php echo md5('?????????'.$name)?>

probao sam sve,a sto se tice koda,da imam svoj…mozda ti ovo pomogne da rijesis

Probaj to...

Usput, sintaksa ne valja, error, poslije () ide ; ($name);

<?php echo urlencode($name); ?>
<?php echo md5('?????????'.$name); ?>

dodaj na početku datoteke
error_reporting(E_ALL);

Vidi ako ima grešaka, izbacit će ti sve.

Probaj to…

Usput, sintaksa ne valja, error, poslije () ide ; ($name);

<?php echo urlencode($name); ?> <?php echo md5('?????????'.$name); ?>

dodaj na početku datoteke
error_reporting(E_ALL);

Vidi ako ima grešaka, izbacit će ti sve.

ne ide,meni ovako chat radi sve ok ja kad ubacim njihov kod bez ikakvih promjena i ulogujem se na sajt sve radi ok al kad kliknem da napisem poruku kaze

nije ti dozvoljeno da pises jer je chat modifikovan tako nesto…

problem je u tome sta da ja ubacim umjesto toga name i kako i sa kojim zagradama…

sta znam kad ti ne mozes rijesit onda…

slao sam njima poruku al kad kupujem tad odgovaraju a na ovo nece mamicu im :slight_smile:

Ne znam da li češ skontati pa ću ti napisati a ti samo copy/paste

Pretpostavimo da ti je sesija korisničkog imena “user”

Ostala tri primjera:

Uglavnom, tebe zezaju varijable, pošto imaš par varijabli za korisnika, postaviš tačnu varijablu od korisničkog imena, ako u tablici imaš sljedeće:
id, username, name, lastname itd… onda ti je username korisničko ime koje trebaš dodati u URL tj $user[‘username’] ili $username.

<span class="syntaxdefault">var_dump</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxdefault">$user</span><span class="syntaxkeyword">);&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span> vidi postoji li išta sa $user uopšte

A i nije mi jasno što md5(); radi ako to treba da dođe korisničko ime… Samo ga hash-a, a kod ti neprepoznaje korisničko ime za chat.

Da li su ti dali neku detaljnu dokumentaciju?