Pomoć oko loga

Pozdrav. Ma meni zapravo netreba mala pomoć, već bi mi trebao neko koje voljan da mi napravi jednostavan logo, ako bi bio tolko dobar, meni to jednostavno ne ide. To nemora biti nista komplicirano, vrlo jednostavno da ubacujem taj logo na arhitektonsku projektnu dokumentaciju. Znaci neki arhitektonski simbol, tipa neka kucica i dole naziv firme. Ljudi koji se razumju u ovo pomozite. Hvala.
Ime firme: Projekti d.o.o.

Zanimljiv zadačić, u kojem formatu ti treba? Pošto radim u Coreldraw-u hoćeš vektorsku ili bitmap crtež. Mislim dwg, dxf ili png ,jpg.
Jel to ide u zaglavlje tehničkih crteža i kojih je otprilike dimenzija odnosno srazmera.
Ovim bi se primjerom sada mogli pokazati dizajneri s foruma.

evo da si ukucao u google izrada loga dobio bi ovo

http://www.google.hr/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=izrada+loga

ima puno lijepih firmi koje su željno nešt zaslužiti, neće se nać valjda neki amater koji bi ti nešt takvog poklonio :smiley:

ajde da ja tebe nešt pitam jel mi daš soma kuna?

Po ovome se vidi koliko cijeniš rad designera, a designer koji bi ti ovo besplatno radio isto tako ne cijeni sebe

Kečko ti ni svoj avatar neznaš poslagat a kamoli neš drugo

ja ionak nisam designer, da sam želio pravi avatar onda bi otišao stručnjaku i platio mu, a ovako je za mene dobro :potboy: ne moraš se ljutiti na mene jer sam iznio van stvari kako ih ja shvačam, a tvoj post nisam ni vidio kad sam ja postao, to možeš viditi i po vremenu postanja

@kečko ok izgleda sam stvorio krivu sliku da si jedan od pametnjakovića koji samo čekaju neke da slobodnim jezikom nešto napišu kako bi im mogao zaskočit.
A usput sve živo poznaješ i programiranje ti je u malom prstu. Pogrešio sam jer sam mislio da si super junak kojem je jedini cilj keftanje po forumima kad neko nešto predloži i kaže, a sam nebi započeo ni jednu temu niti razgovor jer bože pa kako će to zviučati, dobićemo iskriivljenu sliku o tebi i tvojem pprofesionalizmu.
Mislio sam da si jedan od onih koji svoje lične frustracije liječi po forumima a svoju plitkost prikriva znanjem kodiranja, htmliranja, skriptiranja. Sori izgleda sam u zabludi

Vidi Kečko nemam tisucu kuna da ti dam, jer da imam iskreno nebih to ovdje tražio. Ja sam mislio da mi neko što se kuži čisto bubne neku kućicu i ime firme a ne da potroši osam sati rada na to. Ispričavam se ako sam nekog uvrjedio, zaboravit na temu čisto sam mislio možda to nekom nije problem pa će mi bubnit neki logo. Možda sam mogo i ja uzet neki program patit se jedno dva dana da naucim osnove da bi to uradio, pa skuzim to cu napraviti sad i onda nikad više neću ukljuciti taj program. Pa sam se odlucio za pokretanje ove teme. To ti je ko da meni neko kaže jel možeš napraviti pravokutnik u Autocadu. Znači tražio sam naj osnovnije (neka kućica iz primjera loga i ime firme). To ti je to Kečko al se ti izgleda voliš prepirat po forumima idi na index to je za tebe. Poz.

Što bi značilo, na forum si došao samo da bi tražio da tebi netko napravi uslugu i otišao? Heh, pa ne ide to tako.

Najmanji je problem nekome kome ide dizajniranje napravit ti neki jednostavan logo, ali zašto bi kad ne zna ni tko si ni šta si, niti će te vjerovatno ikad upoznat. Siguran sam da i ti imaš neko znanje, kojim bi mogao pomoć nekome na ovom forumu, pa onda od istih tih ljudi tražit da ti pomognu.

Kečko je član koji je svojim savjetima pomogao na dosta foruma (uključujući i ovaj), i nije u redu da tako pišeš o njemu.

Tvoj pristup nikako nije bio dobar i ne znam šta si više očekivao.

Ovako. Jesam, stvarno sam se samo registriro da vidim jel mi neko može pomoći i ne vidim u tome ništa loše. Cisto sam vidio da bi mi možda bilo ljepo da na svojim projektima imam logo od svoje firme, no međutim ja to neznam napraviti i nemam gdje napraviti (pošto nemogu download programe jer imam mobilni internet) a i da se nepatim savladavanjem programa koji mi poslje neće trebati, pa rekoh možda će mi netko htjeti napraviti "badava# na forumima. I naletio na ovaj forum da bi me čovjek odma napao pa nisam tražio da mi napravi vlastiti portal već logo za koji je njemu potrebno cca 10 minuta. Što je u tome loše i čemu odmah cinično reagirati pa nije ovo index da se prepucavamo. Poz.

Ma sve 5, ja sam samo reagirao na tvoj neprimjeren post prema članu koji je tu puno duže, i koji je kvalitetan član.

Tebi želim puno sreće, i da se netko javi.

:zbogom:

@jomi,

Kečkov komentar je na mjestu i ne vidim u čemu je problem? To je isto ko da dođeš mehaničaru i tražiš da ti besplatno promjeni ulje i filtere, jer eto, njemu to nije problem kad se kuži u to…

Al pogledaj MIKIBE se odmah javio i još mi nudi da biram koji format želim međutim dok sam ja stigo da odgovorim čovjeku i naravno se zahvalim uljeće Kečko i sve propada.

Ne kužim, šta propada? Pa ako ti je mikibm odlučio napraviti logo, onda će ga vjerojatno i napraviti…ako se predomislio, to je opet njegovo pravo i to mu nitko ne može osporiti.

Osim toga, možda je ta pitanja postavio čisto iz znatiželje?

Btw, malo drugačiji pristup bi mogao imati potpuno drugačiji efekt; recimo, netko tebi napravi logo, a ti njega reklamiraš 2 tj na svom sajtu ili neka slična kombinacija…

Uopće se ne radi o materijalizmu ili lovi, mislim da je ovo ipak više stvar principa, shvaćaš?

Zmaje nije ti to kao ulje to ti je kao da si došo i reko daj mi zamjeni metlice brisaća. Pa de ljudi postujem ja posao dizajnera, to je umjetnost u kombinaciji s informatičkom tehnologijom i za taj posao treba dobro platiti. Ali ljudi jedan logić, mali, jednostavni logić. To je to ništa od loga isprike svima koji su se uvrjedili na moju zamolbu. Moja graška, tema gotova. Svako dobro.

Zmaje nemam ti ja web stranicu, a sto se tiče mikebm, njegov je izbor. Čovjek je pokazo dobru volju što me jako obradovalo.

Znaci po vašem ja bih morao uvjek tražiti neku protuuslugu ako mogu pomoći nekome.

Može se reć da - da.

Koliko sam shvatio, treba ti logo za firmu. I sad, primjera radi, tebe neko nepoznat dođe zamolit da mu napraviš uslugu, bi li mu ti napravio to što te traži? Dakle, čovjeka ne poznaš, nikad čuo ni vidio ga nisi, ali traži te neku “sitnicu”. Vjerovatno ne bi, jer vjerovatno imaš “pametnijeg posla”.

E sad, povežimo ovaj slučaj totalno sa ovim gornjim slučajem. Dođe on kod tebe, i jedan od tvojih radnika reagira i kaže da ne može, da bi svi mukte (kao u ovom slučaju Kečko), i ti reagiraš i kažeš kako on nije dobar radnik, da ode radit negdje drugdje (jer ti nije htio pomoć).

Eto, toliko od mene. Bezveze je nastala rasprava gdje nije trebala.

Dobro zboriš, ali dođe čovjek i pita nas tisuću jel mu može netko napraviti neku sitnicu. I netko se javi da mu nije problem i da nema pametnijeg posla. I ja da onda uskocim i objašnjavam kako nije uredu da on traši od nekog tu uslugu “sitnicu”, pa nisam budala ako čovjeku nije problem što bi meni to smetalo. Možda da ga pitam a očeš ti njemu šta napraviti za tu uslugu. Ma daj molim te.
Evo ja upravo skidam neki programčić pa ću probat sam možda i ja sam uspijem nešto napraviti pa da nisam nikom dužan.

[quote=“jomi”]Dobro zboriš, ali dođe čovjek i pita nas tisuću jel mu može netko napraviti neku sitnicu. I netko se javi da mu nije problem i da nema pametnijeg posla. I ja da onda uskocim i objašnjavam kako nije uredu da on traši od nekog tu uslugu “sitnicu”, pa nisam budala ako čovjeku nije problem što bi meni to smetalo. Možda da ga pitam a očeš ti njemu šta napraviti za tu uslugu. Ma daj molim te.
Evo ja upravo skidam neki programčić pa ću probat sam možda i ja sam uspijem nešto napraviti pa da nisam nikom dužan.[/quote]

Istina, ima i tu istine. Ali kako je ovdje 1000 ljudi koji imaju znanje, tu je i 10 000 koji nemaju znanje, pa svako malo traže nešto (ponavljam, većinom besplatno).

Iskreno, tvoj post meni je najmanji problem kad se sjetim kakvih je sve želja bilo da se nekome nešto napravi besplatno. Razlog zašto je Kečko tako reagirao upravo leži u toj činjenici da se na ovom forumu svako malo javljaju novi članovi koji nešto traže (a da pritom nemaju prije toga niti jedan konkretan post na forumu). Normalno je da član (Kečko) reagira negativno.

Meni je najviše žao što je od svega ovog nastala nepotrebna rasprava (jer ono šta si tražio jest stvarno (po meni) sitnica), ali vjerujem da će se već neko javit.

Sretno!

Nego, hteo sam iz znatiželje postaviti neki svoj dizajn (to je moja korist-komentari) običan jednostavan logo.
Radio sam u jednoj firmi u kojoj sam također odradio logo i nesamo to nego hrpu drugih stvari i znam šta znači kad nekom nejde ili ide. Meni to nije problem jer logo-e obožavam raditi. Volim smisliti priču oko svega što sačinjava jedan logo i bllaaa. Nemam baš često priliku raditi logo-e sinula mi ideja oko fonta, i to je bilo to.
E j. sad sam izgubio svaku volju a i kasno je već .