Pomoc-Otvaranje email stranice

Dobar dan svima,potrebna mi je vaša pomoć jer planiram otvoriti svoj email servis pa me zanima kako bi to islo,dali postoji kakva gotova skripta (cms) za to?
Znaci nemam nikakvog iskustva a planirao bih to otvoriti,Znaci mislio sam uzeti domenu npr.email.com
I onda da svaki korisnik moze registrirati sebi par domena [email protected] ovo bih prvo bitno zbog vlastiti potreba otvorio a mozda budem i pusti live ekipi da pravi mailove.
Znaci ne znam sta mi od opreme treba :/,pretpostavljam neki vps za pocetak a kasnije dedicated server,Isto tako ce mi trebati neka osoba ako nadem gotovu skriptu da je malo preuredi dizajn i to.
Budzet za ovaj projekt mi je oko 300$ + Marketing.
Hvala unaprijed za sve korisne informacije.

Ovo sto ti mislis izvest je nemoguce. Kakav email.com ?!

Zašto bi bilo nemoguče?
To je email service, kojeg nude svi hosting provideri.
Jedini uvjet je da je na serveru instaliran mail server (SMTP, POP/IMAP).

Cpanel defoltno ima SquirrelMail, Roundcube (opensource email klijenti) a
nisu jedini - ima ih još.
http://www.webhostingreviewboards.com/development/10-best-phpmysql-free-webmail-scripts-for-your-website/

Jedino šta nečeš naći takvu domenu, osim ako nemaš 100-njak tisuća dolara za otkup.

Ma domenu sam stavio samo kao na primjer,jer nebih da otkrivam pravu domenu.
Nego imalo li kakav programer koji bi znao to srediti?
Dodati registraciju i te sitnice?Malo dizajn promjeniti?

Tebi treba netko tko će ti postaviti i održavati taj mail server i još svašta nešto. Pod održavanje, ne mislim da zoveš nekog kad se desi problem, nego da je stalno tu i da to održava.

Bilo koja druga kombinacija ti je osuđena na propast u startu.

Da, pod dorazavanje ovakvog servisa mislim da ti odmah u pocetku treba osoba koja ce to sve pratiti, a kasnije i vise njih. Jer cim ti budes davao email servise onda ce nahrliti spammeri koji ce ti pootvarati miljun emailova u minuti. Onda ces morat integrirat captche, pa ces imat samo pola miljuna emailova u sekundi. onda ces se pitati kako to rade gmail i yahoo, onda ces vidjeti da se radi o phone voice activation. Onda ces vidjet da je to sve uzalud.

Drugim rijecima moras imati barem 1k za osobu, i pitaj boga koliko za PVA servis…

Ako imas te novce ulozi ih negdje drugdje jer ako i ulozis u ovo nema ti tu nikakvog kruha.

1 Like

Skuzio sam hvala na odgovorima,za pocetak cu uzeti za sebe koliko mi treba mailova a poslije kada povecam budzet mozda i ovo pokrenem.
A ako ima netko tko ima iskustva s time i znao bi baratati time neka mi se javi na pm.

Pogledaj šta radi Posteo.de
Takav servis treba raditi.

Pa i ja sam planirao tako nesto napraviti free i premium clanstvo.
Samo za domacih drzava bi bili mailovi,trebalo bi se osobne i sve prijavljivati da se smanji manipulacija i to.

Što komplikujete…

Zar je teško povezati sistem sa SMS porukama primjer (Aktivacija računa putem sms koda kojeg dobiješ u poruci)? Bilo koja skripta što se tiče toga ima već ugrađene neke početne sigurnosne sisteme, zaštite od spamera i sl…

Treba ti osoba jedino ako imaš nekih problema (nekog pouzdanog developera) , i to ne za stalno da je zapošljen, već po poslovima koje treba odraditi. Nije to uopšte tako kako se čini, i što vi pišete. Niti treba biti stručnjak za to da skontaš kako to sve radi.

http://www.afterlogic.com/webmail-client - (49$) + Update / Support team.

Bože moj ko da je to ne znam šta, gluposti pišete samo ga plašite bzvz.

Jedino je pitanje buđeta, ako želiš ozbiljnije u to krenut… (kao i kod 90% stvari)

Imam nekih 400/500$ budzeta

Uglavnom meni bi to trebalo za nekih 100 000/200 000 korisnika ako bih na ozb opciju isao.

Ok, ajmo zanemarit infrastrukturu i ljude iza projekta.

Koji ti je financijski model. Zašto bi se ja odlučio za tebe a ne GoogleApps ili recimo hostani Exchange? Ili Outlook.com ili hrpu drugih pouzdanih?

Lijepo ime maila i besplano koristenje.

Stvarno ne razumijem kako mozete govoriti da je podesavanje mail servera djecja igra, ocito je da nemate pojma o cemu se radi. Pa niej tod a instaliras wordpress scriptu i onda saljes mailove.

Podesavanje servera je itekako tesko, moras pdoesiti sve opcije, kao da sam podesavas svoj VPS server samo ovo je znatno teze. moras podesiti sve postavke, nakon toga moras podesiti spam filtere i antivirus. Ako to znas i nije ti dovoljan razlog da to ne radis onda citaj dalje, a znamd a nezans to pdoesiti.

nakon toga moras dnevno azurirati spam filtere i antivirus + odrzavati sve server componente up to date.

Ako ti ni to nije dovoljno, moras imat ogromno zannje kako odrzati svoj server cistim, odnosno da ne dodje na crne lsite jer kad dodje an crnu listu onda ga mozes samo zatvoriti jer je neupotrebljiv i neinteresantan.

A ako ti i to nije dovoljno, zamisli samo kolikoc es vremena potrositi kada neki emailovi nece biti poslani?
Gdje ces prvo ici gledati? Postavke svojih spam filtera, antivirusne psotavke? Ili ces pogledati da nije mozda server na crnoj listi…

Eto toliko.

2 Likeova

Autoru threda želim svu sreću, od srca, ali mislim da ima pametnijih nacina kako potrositi vrijeme i novac.

Pozdrav ekipa

Ja ne znam koji se k. zamarate sa ovim postom nije ovo njegova prva ideja sjetite se prošlih projekata gdje smo svi plakali od smijeha :smiley:
(znam sada ce me izvrijeđati kako sam ja napaceni klinac bla bla bla bla… ) :slight_smile:

1 Like

Kao prvo ako neces pomoci nemoras imas drugih tema pa nadi one koje te zanimaju jer spam ovdje mi ne treba.

Ovo je sa tim budzetom i za samo jednog covjeka nemoguca misija.