Porez na adsense

Vi koji podižete lovu preko čeka, jel vas traže OIB ?

U osijeku u WU ne trazi ni jmbg ni oib samo popunis formular i nakon 10-tak minuta novac na ruke (tocan iznos bez ikakve naknade)

Čekove stavljam na devizni račun :student:
Lova sa PayPal-a sjeda svakog 1. u mjesecu na devizni račun :student:
Lova sa Google Adsense dolazi preko WU i podižem u pošti sa osobnom :student:

Čekovi idu na provjeru i neznam dali ih možeš unovčiti ako nemaš devizni račun u banci :zbunj:

[quote=“kluki”]Čekove stavljam na devizni račun :student:
Lova sa PayPal-a sjeda svakog 1. u mjesecu na devizni račun :student:
Lova sa Google Adsense dolazi preko WU i podižem u pošti sa osobnom :student:

Čekovi idu na provjeru i neznam dali ih možeš unovčiti ako nemaš devizni račun u banci :zbunj:[/quote]

Ne mozes ako nemas devizni.

Pa naveo sam da svoje čekove stavljam na devizni ali “otokar” je napisao da je bez naknade sa osobnom podigao lovu pa sad :zbunj: ko će ga znat…

Prema teti na Zavodu necemo dobit nikakvu cestitku. Njima je “vidljiv” samo ziro-racun… Ako na njega ne dobijas (redovne) uplate, bit ce u redu.

Uh, kako sam shvatila, treba na 100 mjesta proći da se plati kako traba porez za adsense. Ode ti jedno 50% novca. Ne znam koliko uopće banka uzima proviziju pri isplati google čeka ili što već.
I što bi sad neki početnik trebao koji dobije 200 kn :varenizec
Ako mi može netko tko plaća porez odgovoriti kako to ide i da li se može skupiti nekoliko tih isplata koje podignemo pa se onda odjednom na to sve platiti porez?
I da li se uopće porez mora plaćati na tako mali iznos.

Ovih tema ima milijun po mnogim forumima …

I sada kada pročitate ovo u pravilima adsensa postavlja se pitanje da li trebamo ili ne trebamo platiti porez na adsense zaradu ustvari??? Kako tumačite ovu formulaciju iz adsense termsa:"Sva plaćanja vama od strane Googlea u vezi s Uslugama smatrat će se oslobođenima od poreza (ako je to primjenjivo) i neće se korigirati. "

6 porezi

U odnosu vas i Googlea, Google je odgovoran za sve poreze (ako postoje) koji su u vezi s transakcijama između Googlea i oglašavača, a vezano uz Oglase prikazane na Sadržajima. Vi ste odgovorni za sve poreze (ukoliko postoje) koji su u vezi s Uslugama, osim poreza temeljenih na neto prihodu Googlea. Sva plaćanja vama od strane Googlea u vezi s Uslugama smatrat će se oslobođenima od poreza (ako je to primjenjivo) i neće se korigirati.

WU transakcije ne vidi nasa porezna, to znam 100 %