Porezna traži ugovor iz Irske za legalizaciju Adsense zarade

Prije nekog vremena bio sam na Poreznoj i pokušavao sam utvrditi kako platiti porez na Adsense zaradu. Teta me tražila ugovor iz Irske… kojeg, naravno, nemam.
Svi vi koji plaćate porez na Adsense zaradu, dajte molim napišite iskustva sa time u Poreznoj. Da li ste ih nekako uvjerili da nečeg takvog što oni traže nema, pa su odustali od traženja tog ugovora…?

Budi tiho i diži lovu do daljnjega kao i 99% youtubera na ovom forumu…
AdSense zarada se provjerava jedino po nečijoj prijavi… Nije to kao bankovni račun… Tak da…
Ne uznemiravaj :grin: tete u poreznoj, diži lovu i uživaj…

3 Likeova

Slazem se!
ja sam dosta dugo vec pare s yt lagano prebaciovao i nitko nije gnjavio… tek sada kad sam krenuo dosta vece pare dobivat idem otvorit obrt :slight_smile:

1 Like

Ako nije tajna, na koju cifru se cca. otvara obrt da bi ti se to isplatilo?!
Jel ipak, porez ne zastarjeva, zašto misliš da sad ono što si prije dizao ide u zaborav?! Govorim teoretski…

racunaj cca 1300kn pristrojbi i oko 2000kn poreza godisnje… rekao bi da se isplati ako zaradujes vise od 4500kn mjesecno :slight_smile:
ako ce ici gledat u zadnje 2-3 godine tko je prebacio nesto i nije platio porez na to… budu morali kaznit 30% stanovnika Hr. a i budimo realni… oni hvataju vece ribe.

Hm, da… Meni je to još uvjek previše za dati lovu od sebe, govorim za wu isplate, još ču pričekati sa porezom. Tebi sve najbolje, javi se kad ti krene obrt, proceduru i to, da znamo detalje… Treba nam netko sa iskustvom.
Ovako svi samo trolamo napamet :grin:.

Ma akkve vece ribe, oni hvataju samo one za koje su im rekli da ih uhvate. Zato i imas ovako velike malverzaije gdje stoljecima utajuju miljonske poreze, peru novac a tek sada su uhvaceni.

A takvih ima ohohohohohoh, pa mi onda ispadne smijesan ovaj naslov da Porezna Trazi Ugovot Iz Irske, jer porezna nije nista trazila, ti si sam dosao i sam si trazio.

EDIT:
Znaci Pausalni je najbolje onda. Jos si prebijes svu opremu i svasta nesto, ali sam proucavao da bas nemozes kupiti kosilicu za travu a bavis se ITem.

ma WU je zakon, al’ nazalost nemam sve na AdSense… drugi servisi mi ne daju isplatu preko njega… pa zato i otvaram paušalni jbg

Zna li tko da li jos uvijek vrijede iste brojke?
Dakle od 100 eura koliko bi otprilike ostalo kad bi se sve radilo legalno i prijavljivalo poreznoj?