Porezna traži ugovor iz Irske za legalizaciju Adsense zarade

znaci nakon ovih sto kilometara ispisanog text ukratko,

opcije su:

  1. placati kao fizicka osoba
  2. pausalno
  3. d.o.o.

jesam upravu?

koja je po vama najbolja opcija,di su najmanja davanja? ovo kolko sam procito ‘‘kao fizicka osoba’’ to je horor 50% maltene,toe sramota a ovo drugo?

Pa nisi bas dobro procitao. Postoji i cetvrta opcija, ona najbolja i kou 99% ljudi ovog foruma koristi.

2 Likeova

hahah ma pusti tu opciju :slight_smile:

jel zna neko jel porezna trazi ime web stranice na kojoj je zaradjen novac?

Sramis se prikazati xhamster affiliate? :smile:

cak i taj porez nebi bio toliki problem da postoje normalne porezne olaksice tipa racuni da si nekaj platio…
ovak imas taj osobni odbitak… i sad predpostavimo da ti svaki dan zelis jest biftek(150x30) a ne cevape (30x30kn)…
i vec ulazis u rang placanja poreza bez obzira kaj je taj novac potrosen…
a di je obleka, rezije, uredjenje doma, putovanja i sl…

Koliko sam ja skužio, za zaposlene osobe u nekoj drugoj firmi je bolji obrt nego jdoo jer se u slučaju jdoo-a zbraja zarada sa zaradom iz firme u kojoj ste zaposleni. Tada ukoliko zarađujete više od 17500kn bruto ulazite i u veći porezni razred od 36% (inače je 24%). Na to još ide prirez, mirovinsko, zdravstveno, itd, itd…

@kay-cee
Ima li nekih prednosti u otvaranju običnog obrta naspram paušalong? Svi su se raspisali o paušalnom a ovaj običan nitko ni ne spominje…

Krivo si skuzio. U (j)doo placas porez na dohodak od kapitala, sto je 12%, i to tek kad i ako si pozelis isplatit dobit. Ti novci nisu tvoji, nego firmini dok to ne ucinis, i ne postoji mjesec-na-mjesec “zbrajanje” s placom u drugoj firmi.
A doprinose ne placas u (j)doo-u ako ti doprinose placa prva firma. Ti nisi i ne mozes bit zaposlenik svog jdoo-a ako si zaposlen u drugoj firmi.

Postoje. Ako si normalna firma, porezno priznate troskove vodis ko trosak firme. Problem koji vecina ljudi tu ima kad krene racunat davanja je to sto bi vodili novac kao firma (zarađivali i placali poreze), a ne bi zapravo tu firmu registrirali, nego bi se ponasali ko fizicka osoba. Jbg, to ne ide.

Zapravo nema. Pausalni obrt je najjeftiniji vid rada ako udovoljavas uvjetima. Pausalni obrt je prakticki pojednostavljen obrt za one koji zarađuju sitne novce.

Paušalni obrt ne postoji, postoji samo paušalno oporezivanje.
Znači, otvoriš obrt i imaš obrt i plaćaš porez na dohodak temeljem podataka iz poslovnih knjiga, ukoliko želiš paušalno oporezivanje nakon dobivanja rješenja o početku poslovanja, u roku od 8 dana moraš u poreznoj to zatražiti.
Meni više paše bez paušalnog, nemam previše prometa po računima i poneku godinu nemam izdanih računa i tu godinu ne plaćam porez.

A zašto nitko ne spominje varijantu rent-a-company? Tipa Winglio? Registriraš se, prođeš verifikaciju i spreman si im poslat svoje uplate. Preko njih izdaješ račune, vodiš poslovanje (odnosno oni ga vode za tebe), sve legalno, postoji par načina isplate te postoji opcija drastične uštede na porezima…Ne trebaš otvarati firmu, obrt itd…Nema limita u zaradi (tipa 230000 kod kojih inače postaješ obveznik PDV-a), uvijek isto plaćaš porez ukoliko ideš na varijantu shareholder (svega 12% poreza imate za platiti + prirez naravno)

??

Ako se ne varam netko je gore napisao da preko njih ne možeš primati uplate od adsensa

Imaš pravo, ja to automatski kažem pošto sam raskinuo sa AdSense-om, ali ako niste na AdSense-u, ako koristite nekakvog posrednika sa kojim imate ugovor, to vam je svima opcija, po meni daleko najbolja (mislim 12% poreza plus 6.6% Winglio-u je stvarno ništa)

1 Like

jel moze neko reci jel porezna trazi ime stranice?

Briga njih za poslovanje, zanima ih od koga dolazi uplata

ne kuzim, da koristimo adsense ali preko posrednika?
i onda placam total 12% + 6.6% ?
aj molim te pojasni, hvala ti!

Mislim da ih ni to previse ne tangira. Njima je najbitnije da novac dodje u blagajnu iz koje se onda kasnije moze izvaditi kada se priblize krajevi mandata.

znaci ne pitaju za ime stranice?

Ne, ne zanima ih to, mogu samo tražiti ugovor sa firmom od koje je došla uplata (zbog čega je autor ove teme i pokrenuo svu ovu raspravu)

e da ovdje je pitanje za adsense koji je na web sajtu ne na youtube, koja je najbolja opcija za to? otvoriti d.o.o. ili pausalno ili ima neka treca opcija? bas sam gledo danas zanimljiv clanak na indexu o offshore kompanijama, kako se osnivaju itd… nez za maltu je porez 6% ali ako unosis novac u hrvatsku onda moras plus platit sad nez kolko uzmu…

Novinari pišu otvorite offshore i riješite se problema ali u stvarnosti to nije samo tako, treba se dobro educirati, provjeriti zakonske propise te države, uzeti računovođu koji poznaje njihove zakone i njihovu poreznu politiku, plaćati razno razne stvari i sve to da bi izdali, koliko? 12 računa godišnje? (AdSense - plaća svaki mjesec)…I opet ne znam kakva je situacija sa stranicama i drugim stvarima za koje koristite AdSense ali za YouTube niti ne možeš izdati bilo kakav račun, a ako ga i izdaš ostaje za tebe, oni ne primaju račune (mislim da primaju samo od Irskih državljana)