Porezna traži ugovor iz Irske za legalizaciju Adsense zarade

Autor ove teme je djelomično iznio svoj slučaj ovdje Banke od nove godine Poreznoj šalju stanje svih vaših računa za isplate preko OIBa, a ti za WU isplate pretpostavljam daješ OIB. Neda mi se više blebetati o porezu, uglavnom, mora se platiti i to je to. Čak i kad se porez plati vani, kod nas se mora platiti razlika poreza. Ako se vani plati porez od npr. 18%, razlika do 25% se plati u Hrvatskoj. Curin deda ima jako dobru austrijsku mirovinu i krajem prošle godine mu je došlo 40000 kn razlike poreza od 2012. do 2016. i morao je to platiti, isti slučaj je bio sa nekim našim ljudima koji su u Irskoj zadnjih par godina, krajem prošle godine im je došlo poprilično razlike poreza za platiti, taj slučaj bio je po svim novinama i portalima. Vjeruj mi, svi budemo nahebali, kad tad, ali ja ću to izbjegavati koliko got mogu.

PS - najbolje bi bilo da se sve teme na temu poreza obrišu jer sigurno i poreznici ovo čitaju

Ljudi moji sasvim druga stvar su uplate na nekakav bankovni racun a drugo je WU isplata,ne mozemo to izjednacavat.

i to si se uspio dosjetiti nakon toliko bespotrebne rasprave o uplati ili izbjegavanju poreza? bravo.
nadam se samo da će te administrator poslušati i ubuduće svaku sličnu temu sasjeći u korijenu.

1 Like

Sto bi se tema brisala? Rasprava je tu, u dobrom tonu i koliko toliko prati smjer. Na vama je da pazite sto pisete…

Pa ako već čitaju, bilo bi dobro da obrate pažnju između ostalog i na sljedeće:

  • u dva mj. došla sam do praga za isplatu (svi znamo koji je prag)

ali…

  • krajem prošle godine riknuo mi je HDD (oko 300 kn)

  • u posljednja dva mjeseca promijenila sam dva miša (prvi koštao oko 50 kn, drugi oko 100)

  • prije par dana baterija na laptopu mi je otkazala poslušnost (košta oko 500 kn)

  • u svibnju ću se veseliti jer mi istječu dvije domene i hosting (oko 600 kn)

  • struja ne podrazumijeva samo osvjetljenje prostora (jer da je tako iskoristila bih danje svijetlo za rad, izbjegavala bih rad noću i tako bih uštedjela nešto struje)

  • hm… Internet…možda da flat zamijenim nekim jeftinijim modelom pa će i troškovi biti manji, a možda bi ipak bilo najbolje da ga sasvim isključim, ta što će mi…

  • za dobar članak ponekad valja koristiti i dobru staru tiskanu literaturu, a za to valja skočiti do knjižnice, učlaniti se i ostaviti oko 50 kn za članarinu

  • -itd…itd.

ovdje ću zastati
jer…

  • sama pišem članke (dakle, nemam trošak osim vlastitog vremena)

  • gotovo nikakve i ničije usluge nisam i ne koristim

  • nikakav plaćeni marketing ne radim

  • koristim free teme i plugine

  • oprema s kojom radim je full amaterska

Dakle…pretpostavljam da osim gore spomenutih troškova (mojih, a ja zapravo zarađujem tek
mrvice) postoji još xxx troškova kod onih koji zarađuju više, drugim riječima, kod veće zarade pretpostavljam da je uloženo prilično i u marketing, outsource usluge itd. itd.

Pa eto, kada bi barem, prije nego se tema obriše, neki od poreznika pročitao i ovo… a potom naravno i razmislio o tome…

Btw. sanjam o nekoj udobnoj stolici koja bi mi olakšala desetosatni rad i spasila kičmu…možda si ju na sljedećoj isplati i priuštim, ako mi u međuvremenu ne rikne lcd ili ne daj Bože matična.

1 Like

Ili te porezna ne strpa u zatvor.

Znaci ti radis, nakraju kad se sve stavi na bilancu si u malom plusu, pa ti onda porezna sjedne za vrat i natrpa ti porez na sve sto si zaradio.

MOJ SAVJET
Ako vas pozovu na razgovor, obavezno napravite na papiru listu svojih troskova i nemojte biti njezni kao @mikica , napisite prave cijene uvecane za PDV. I onda kad vide da ste taj mjesec zapravo u minusu trazite od njih da vam plate putne troskove sto su vas zvali bez ikakvih razloga na razgovor.

nazalost drzavu ne zanimaju tvoji troskovi osim kaj daju velikodusni osobni odbitak po novom od 3800 kn…
troskove mos pravdat ak regas jdoo il pausalni obrt sto je fakat povoljno za te zarade prek neta…

bas sam juce procitao da u texasu uopce ne postoji porez na dohodak i mislim da cu se tam preselit hehe

Cek svi troskovi se mogu pravdat?

Struja, internet, sve sto kupim za stranicu (teme, plugini, hosting, domene, clanci, SEO, i takod alje i tako dalje) I kako da pravdam kad kuim od jeftinog indijca ili recimo na fiverru?

Jel trebam uzimat od njih ugovore, racune ili kako?

Da jdoo je jako povoljan,narocito zato jer ako nisi nigdje drugdje zaposlen moras sebi davat direktorsku placu koja je,ne znam sad tocno,ali garant oko 10000 kuna. Pausalni obrt ti je cca 1400 kuna mjesecno,tako da uopce nijedna solucija nije povoljna. Po meni je puno bolje otvorit offshore firmu.

Ne isplati se pravdat sve, jer ako ja sad tebi platim sa računa firme 1000,00 kn za neku uslugu a ti si privatna osoba mogu ti prek autorskog ili kako god i to me košta cca 30% extra na tih soma kuna, više mi se isplati skinut pare s računa platit 12% na isplatu dobiti i dat ti keš na ruke, tako sam u minusu 120 kn a onako bi bio oko 150 kn (1.300,00 + 12%*1.300,00 koji bi mi se odbili kod plaćanja dobiti na kraju godine), ne isplati se jdnostavno + imaš zajebancije oko toga tako da je realni trošak veći

mos sve troskove vezano uz poslovanje pravdat + npr iznajmljiivanje prostora, uredski namjestaj, tehnicku robu itd… kad nes kupis na fiveru posljedis taj racun knjig ili od paypala…

ako zaradis mjesecno ispod osnovnog odbitka onda nema ni potrebe nista otvarat… jedino mozda mogu zajebavat za bavljenje neregistriranom djelatnosti…

@ubergosu na isplatu dobiti se placa 12+12% ali to je onda tvoj osobni primitak jer je i oib drugaciji i nato onda jos brijem trebas platit porez na dohodak…

1 Like

Ovdje mislis 12 dobit + 12 isplata ili 24 isplata?

to da 12 dobit 12 isplata…

jbpm. da i jbpm. Milsim i kaj sad bi ja trebo dat 35 posto od svoje zarade. Za koj k. da se oni namire. Mislim jedino logićno rješenje je platit i ja bum to platio ali njima se j. jel buš ti imo za život. Kad gledaš ti riskiraš nisi na obićnom poslu od 9-5 i naći ti riskiraš sa svime i onda skoro polovica ode njima. pa jbpm ak to ima logike. Imam skoro pa isti porez od ovog kaj radi regularni posao, kad gledaš sam plaća gablec i treba si novu obleku za posao a ja(mi) trebamo osim za gablec (da imamo kaj za jest) i obleku i razna još s. pa da nepovjeruješ a isti skoro porez a ja(mi) u pm riskiramo. Nema niš smisla. Zato su i smanjili sa 25 na 24 valjda. ko da to netkom neš znaći. Ajd u pm i država j. Ja bum to platio i ko vas j.(država)

Ja sam za utaju poreza di god se stigne, rad na crno i solarno plaćanje sve dok se ne dogovore normalni iznosi nameta i da svi počnu plaćat, ovako todorić ima efektivno 10-15% poreza a ti imaš 45%.

Ja sam ponosni utajivač poreza :grimacing:

Mi o vuku a stoka na vrata: http://www.index.hr/vijesti/clanak/velika-akcija-uskoka-uhiceno-vise-osoba-zbog-utaje-poreza-ili-korupcije-u-zagrebu/947727.aspx

Ako se ne varam, u New Yorku, Australiji i jos nekim mjestima ne postoji porez na usluge, a nas posao je usluga, ima i domacih ljudi koji imaju tamo firme, npr. Dejan seo.

Eto, a ovi koji se boje zbog par stotina eura, nega pogledaju koje brojke se navode u tekstu. A ovakvih ima u svakom gradu i svakom selu Lijepe nase, pa ce valjda njih prvo pohvatat a onda lovit nas duhove po internetu.

Ti imaju za podmazat, samo očito su krive mazali, ili su SDP/HDZ klan wars u igri. U pravilu ako daješ 10% ispod stola porezna te neće dirat, bar ne u ZG-u

A cuj sad je i MOST dosao u igru, pa su valjda zabboravili njih podmazat.