Porezna traži ugovor iz Irske za legalizaciju Adsense zarade

do sada je bilo za MIO 20% (15% prvi i 5% drugi stup) a sada je duplo manje 10%, odnosno 7,5% prvi i 2,5% drugi stup.
porez je do sada bio 25% a sada je 24%. prirez ide po mjestu boravista.
sve u svemu bolje nego sto je bilo do sada.

Ja ne mislim ovim našim lopovima dati niti lipe kako bi si oni istim financirali svake godine nove aute, mobitele, stanove, poslovne ručkove, ljubavnice … Ako nikako drugačije, novac ću oprati tako da svake godine preko Interneta, koliko god je potrebno kupim laptopa, mobitela … platim PayPalom a ovdje uzmem cash. A porezna nek si uzme kur**!

1 Like

ako ste fizicka osoba u hr tj nemate obrt il fimu a primate iz inozemstva od gugla il drugih ocekujte u 2018 rjesenje…
ako niste unaprijed platili…trebate znat kolko vam je osobni odbitak - to se oduzima od te zarade i ne placate nista ako prelazi neku svotu onda ce vam zaracunat…jel vam to jedini prihod il dodatni…
medjutoa tada ostaje opasnost bavljenja neregistriranom djelatnosti
provjereno vide sve racune ukljucujuci i western…
paypal&payoneer sumnjam da vide al nisam siguran kak je sa povlacenjem love sa paypala na kreditnu karticu…
al sigurno ak je neka veca lova skuzice…
ako imate obrt i firmu je vec drugacije i kompleksnije i nemreju vidit tak lako

Sa Paypala u trenutku prijelaza u domaću banku; tada se registrira. :slight_smile:

Otkud ti informacija da vide i western union ? Jer ako je tome tako onda je najbolje registrirati offshore poduzece i preko te kartice dizati pare, i mirna Bosna. Registracija 800 $, godisnji trosak 600$. Jer po ovome sto kaze Krunek_Brunek ja drzavi moram dati 35% (kod mene je prirez 0%), a to je svakako previse, jer na zaradjenih 1000 kuna ja bi njima trebao dati 350 kuna.

Mogu registrirat kad se povlači na račun ali s obzirom da si taj novac sam transferiram sa pp, a ne uplaćuje mi ga nikakva tvrtka ne vidim tu problem. Također, oni ne mogu znati od kud taj novac na PayPal-u, dal’ je zarađen, poklonjen ili što već.

Naravno, ali to ćeš im ti reći kad te budu pitali. :slight_smile:

Hoću, reći ću da sam prodao svoje stare iznošene čarape preko eBay-a za xxx $ :slight_smile:

1 Like

A racun, potvrda s ebaya? Nece to bas ici tako lako…

Ako pokažeš osobnu ili daš OIB kad dižeš preko WU, vide sve, ko da je uplata sjela na račun u banci.

Ma jasno Dadaas, a ako mu pogledaju u cipele mogu reći; - A nisi prodao sve čarape? :slight_smile: :slight_smile:

Oprosti Mladene na ovoj maloj šali molim te. :smile:

Zanima me odakle vam ove informacije da sve vide ? Rekli su vam u Poreznoj ili sta ? Ili bezveze nagadjate ?

Od nove godine svaka novčana transakcija automatski se šalje na poreznu, a da bi podigao WU treba ti OIB. Drugačije je bilo prije par godina kad si lovu preko WU dobio za 30 sekundi.

NeedHelp to ti je rekao tko ? Netko sa Porezne, gospođa sa Poste, ili nagadjas ?
P.S. I cijelu proslu godinu i polovicu pretprosle je trebao OIB za podizanje novca sa Western Union, tako da to sa OIB-om nije nikakva novost. Ja sam i cijelu proslu godinu kada ne bi dizao novac na svojoj Posti (jer imaju uzasno spor net pa svaki put cekam 15tak minuta, cekao sam toliko i kad nije trebao OIB nego samo broj osobne) lovu dobivao za minutu bez obzira na to sto je trebalo unosit OIB.

Mrgoode, pa nije moguće da nisi to vidio, svi mediji to prenose, ali baš svi uključujući i Internet portale; :slight_smile:

Ne želim bit’ nositelj loših vijesti ali ovo svi znaju. :slight_smile:

Pa ok, svi to prenose, ali nigdje nitko izrijekom ne spominje WU transakcije. Spominju se tekući i devizni računi koliko sam ja do sada uspio saznat, za WU nigdje niti slova, pa sam zato pitao NeedHelp da li mu je to rekao netko sa porezne, teta sa poste, ili samo bezveze nagadja ?

nisam siguran da se vidi ak se povlaci na kreditnu karticu…western dosad nije slal al sad bu moral…

Netko je tu na forumu iznio svoj slučaj sa WU i poreznom, a i pročitao sam na više mjesta da u poreznoj mogu vidjeti što got hoće, tj. svaku novčanu transakciju koja ima pisani trag, tj. broj osobne ili OIB. I sam WU i TOSu ističe da neka primanja, ovisno o zakonima zemlje gdje se novac prima, podliježu porezu.

Western ni ne mora slati, trag ostane kad ti u banci ili pošti podigneš lovu i daš OIB za to.

Ajde ako te ne mrzi daj link na taj slucaj sa WU i poreznom koji se nalazi tu na forumu. Otom potom sto si ti procitao, meni u Adsense sucelju lijepo pise:Sva plaćanja vama od strane Googlea u vezi s Uslugama smatrat će se oslobođenima od poreza (ako je to primjenjivo) i neće se korigirati.

1 Like