Porezna uprava zove da se javimo

Postoji zatezna kamata, ali ne znam koliko, zaboravio sam. Možda se ne primjenjuje na ove uplate.

Klinički centar u Banja Luci je dužan 25 miliona, vadićemo se na to. :sweat_smile:

jedno vrijeme u nekim bolnicama zdravstvenim radnicima nisu uplaćivali zdravstveno … ne znam kakva je sad situacija

Nemam pojma, znam da kod nas ovi zdravstveni radnici nisu imali redovne plate, nešto je kasnilo, možda prije 2 godine, mislim da su bile u pitanju plate, onda ko zna kakvo je stanje sa uplatom doprinosa…

Kamate moraju da postoje, inace niko nikada nista nebi placao.

bi kad ako npr ne mozes izvadit papire nikakve il napustit zemlju

Nek prvo od njih traze pa tek onda od napacenog naroda…

Jel to skoro 200 miliona Željeznice imaju duga? :flushed:

Vecina je JP - Javno preduzece, to su ustanove koje narod finansira a politicari ispumpavaju te pare kroz budzet :slight_smile: Poziv za placanje poreza bi bio “Plati porez i otplati dug JP Zeleznice” Naravno jos 3 ruke bi se ugradile ali Boze moj, to valjda tako ide… Koliko su nam jadne ove nase usrane zemlje na Balkanu, svuda ista sranja, jagnjeca brigada krade, narod huskaju na mrznju i tako vec vekovima…

4 Likeova

U Srbiji je sada porez efektivno 32% pre protesta je bila 46% plus kamate.
Kada stigne poziv onda nema toga, ko sta krade ili ko je sta uzeo, nego mora da se plati.
A vlast se menja na izborima a ne kada dodje racun da se plati.
Mi bi u Srbiji pevali da imamo 10% poreza da platimo.

1 Like

32% je nenormalno i vise od nenormalnog.

Druže to je samo za prethodnih pet godina plus dodaj predstojeće dok vraćaš stare biće 50%.

Veliki je problem jer se svi skrivaju iza payoneera, a zapravo ako su imali jednu uplatu na devizni dovoljno je da dobiju poziv i prvo pitaju za Payoneer u poreskoj
Lazu sebe da su na sigurnom, ali poresku ajde pa slazi ako smes.

1 Like

toliko placa otprilike prosjecan radnik, vjerovatno i vise…

U Srbiji ide penziono i zdravstveno za to sto je placeno?

Ne ide nista, posto doprinose mozes samo da koristis ako ispunis dovoljno godina staza, pitanje da li ce ovih poslednjih 5god da racunaju uopste.
Zdrastveno ne mozes da koristis retroaktivno iako ga placas retroaktivno. Ali da sada se izravnjalo sa redovnim zaposljenim.
Ali mi necemo imati nikakve benefite kao sto su radni staz, porodisko, placen odmor, kreditnu sposobnost…
Ovo je samo davanje ne dobijanje nicega zauzvrat.

i šta ti mogu i da kažeš da koristiš i da ne koristiš…

Pa znaci ice ti u staz i kad budes iso u penziju racunace ti se… zdravstveno ne mozes koristiti retroaktivno, ali si mozda vec koristio za dz pa ti dodje na isto (ja sigurno jesam prije registracije).

Ne postoji placen odmor nigdje… sve je to zaradjeno, samo sto umjesto da gazda posluje parama pa ti da X manju platu da bi imao X dana slobodnog placenog, to je drugi par opanaka.

Znaci izadje na kraju slicno kao da si normalno zaposlen na odredjeno… samo su kod nas navikli svi da pricaju o neto plati, nikad o bruto, pa kad se dodje do ovakve situacije onda izgleda kao da je drzava pocela mnogo uzimat, a zapravo je tako uzimala uvijek (~40% od svega sto zaradis)

Ako kazes da koristis moras da doneses listing transakcija da ti i to oporezuju.
Ako slazes a uhvate te ide krivicna na utaju poreza.
Logicno zar ne?

Super, drago mi je da si razumeo kako ti odgovara.
Ali to je daleko od istine.
Imas blizu verovatno poresku mozes da se javis.
Cujemo se kada odes u penziju.
Svi su pametni dok ne dodje poziv, sumnjam da ce biti ista prica kada se vama to desi.
Inace ja nemam ni 2 god filensinga, ja sam pausalac I full-time zaposljen mene ovo finansiski ne dodiruje toliko. Samo zelim svima da pomognem da sagledaju istinu u oci i pomire sa realnoscu.

1 Like

Mislim da ti pricas iz ugla preduzetnika a ne nekog ko zaradjuje 500eu mesecno kao frilenser.

2 Likeova

Kazu iz PU da su spremili 40000 poziva za Srbiju.

1 Like