Poslovi na netu i zarada, teška vremena, planiram da tražim posao :)

Imao sam ranije nekoliko sajtova, jedan sa turskim serijama i zaradjivao cudo para, sada je to sve lose i max se uzme 300-500$ mjesecno, kao sto vidite i openload vise ne placa, valjda sve otislo u propast. Uz njega sajt sa raznim vijestima (nesko kao eksluziva .ba) sa ovim “news” sajtom sam mogao da zaradim preko IA i do 2000$ mjesecno jer imam dosta posjeta iz dijaspore, sada sam od njega odustao iako ima fb stranicu sa oko 96k lajkova, prije nego sam odustao mjesecno se nije moglo zaraditi ni 300$ iako bi cijeli dan postavljao clanke.

Ranije se moglo sa ilegalnim sajtom fino zaradjivati ali sada je to nemoguce, najgore i sto kad bi imao sajt sa svojim clancima nebi mogao zaraditi mjesecno 1000-2000$ realno to je po meni nemoguce.

Preko 8 godina nisam radio nigdje vec sam samo zivio od sajtova, sada planiram da trazim posao jer za mene nema vise srece od internet zarade, mozda jos neko ima ovo iskustvo?

a sto odusta od IA ? banovali te ili ti dotuzilo

Nisu, jos je aktivno ali kad slabo placaju. Moze li se ta fb stranica prodati ako ima aktivan IA

Ja mislim da mora da ide i IA u paketu sa njom, ali nisam siguran opet.

Na netu će moći bez nekih većih problema da se zaradjuje još 5-6 godina, nakon toga će početi verovatno kontrola koja će preći granicu isplativosti. Još uvek srećom nismo u toj fazi, ima još par godina da se ‘‘muze’’ internet :slight_smile:

Nisam, mislim da osim jezika treba poznavati i “navike” drzave, ljudi… nase to jest sebe pomalo poznajem. Nasih najvise ima vani, svaki dan ih je sve vise tako da to ce biti ok.

Kada sam startovao sajt sa turskim serijama u to vrijeme je to bilo slabo zastupljeno i vec za 4-5 mjeseci sam poceo da zaradjume fine cifre, recimo dailymotion je tada placao najmanje 5 puta vise nego Youtube, to je isto kao kad bi gledalica mogla da stavi adsense, velika je zarada bila, ali sve je to sada lose.
Zbog te “navike” mi bude tesko svatiti nekog kad pravi sajt koji ce zaraditi 3-5$ dnevno, to mi nije cilj. Svi koji imamo sajtove znamo da neto zarada mjesecno oko 3000$ treba sajt biti veoma posecen i da ima nesto sto je tesko naci na drugom mjestu. Do sada je to moglo sa serijama ali je trenutno problem jer google rusi sajt u pretragama, ne dobije se ban kao kod filmova ali ime serije nema u pretragama.

Sad za legalan sajt
Ako napravim sajt recimo o turizmu, imam puno iskustva, dvije fb stranice sa preko 180k lajkova… OK, platim sve unikatne clanke, najbolje pisce koji imaju na ovome forumu, cak i svoje slike…
REZULTAT: Za 5-6 mjeseci zarada od adsense bude 1-2$ dnevno, i dalje sajt ide u minus, mozda za 2-3 godine zarada bude 4-5$ dnevno. Lose…

1 Like

I 500$ ti je bolje nego da radis kod nekoga, pogotovo ako si u BiH…radi ovakvih stvari uvijek treba dosta ostavljati sa strani, kad ti najbolje online ide. Kada stvoris 10-20k$ u fondu za “crne dan” lako se i presaltati na offline biznise.

Ali iz godine u godinu ce sve i gore biti…

1 Like

ljudi ovo je samo jedan talas, internet marketing je sav u talasima, stvari evoluiraju … činjenica da je vrijeme lahke love prošlo ali bože moj …

Slažem se u potpunosti sa tobom jer 500$ dolara nije lako zaradit kod privatnika na balkanu

1 Like

Ja ne zaradim ni 500$ pa sam zadovoljan.
Niko mi ne sefuje i sve radim kada hocu i koliko hocu.
Bolje nego kod privatnika koji te urnisu za 300 eura.

6 Likeova

Internet platforma i onlajn poslovi samo mogu da rastu, nikako da opadaju. Da trebate da se presaltate na legalni posao je jasno. 2000$ na tudje clanke i pirateriju, to nece moci

1 Like

Pametno, najbolje je biti sam svoj gazda i koliko god da zaradis znas da nema nikoga da ti govori kako i sta vec si slobodan koliko i kada ces radit

3 Likeova

moramo razumjeti i autora teme, ipak je navikao da zarađuje 2k$ mjesečno, ovo mu je šok haha mada je činjenica da se sa 500$ mjesečno na balkanu ne mogu platiti računi, kupiti hrana, platiti stan i odjeća … prije 10 godina je možda i moglo ali su cijene narasle … pogotovo ko djecu ima

sad jedino kombinacija neki dobar offline posao plus 500-600$ od neta sa strane … šta ja znam

2 Likeova

U BiH mu je potrebno nekih 1200$ (ako je sam), sve ostalo je prezivljavanje. Ali bolje i 500$ online, nego da radi kod nekoga za 700-800 KM…vise nece imati.

2 Likeova

Nećemo pretjerivati, sa 1200$ prosječna porodica može solidno živjeti, mnogi žive sa dosta manje para…

6 Likeova

Zive…ne kazem da ne zive, zive i sa 500 KM…ali ja govorim o zivotu, a ne prezivljavanju.

3 Likeova

2.000 KM mjesečno je daleko od preživljavanja, radio sam ja prije za 600 KM, znam ja dobro šta je preživljavanje. Naravno da nije idealno ali 2k mjesečno u Bosni je solidno…

4 Likeova

Da nisi malo preterao?
Ne malo,nego mnogo …

Ne znam za vas…i kako trosite, izlazite li, putujete li…odjeca, gorivo, cigare. Da ti ostane i za solidnog godisnjeg, ja ne tvrdim da se ne moze zivjeti kada imas ispod toga. Nego govorim o zivotu, da ne razmisljas hoces li prezivjeti do sljedeceg primanja.

Znaci i prosecan Nemac bedno zivi,jer ima oko 1300 eura,a placa stan 800.