Poslovi na netu i zarada, teška vremena, planiram da tražim posao :)

Zar ima da je jos neko ostao na balkan? Ja imam posjetu sa preko 85% zene i sa oko 40% su dijaspora. Valjda ovi sto su vani serije sto gledaju nemaju na tv pa onda su gledali na sajtove.

1 Like

Internet ce vjeroratno u skorijem razdoblju dozivjeti mini evoluciju, mijenja se nacin konzumacije sadrzaja, od klasičnog pretraživanja iz 90-ih doslo se do glasovnog pretrazivanja, IoT-a, povezanost neta s automobilom, kućom/stanom i sl. To sto veliki G radi je sasvim prirodno za toliku kompaniju kao i to sto spominjete za te retailere odjeće ali sve ima svoj zivotni vijek trajanja pa cak i najveći brandovi. Svakom novom epohom u vremenu dolazi do distrupcije i oni koji se nisu u kratkom vremenu navikli na nov način poslovanja ili nisu primjenili novu tehnologiju magičnom rukom tržišta padnu u zaborav ma koliko god veliki ti brandovi bili. Meni je to zanimljivo pratiti za drustvene mreze, u vrijeme myspace-a ljudi su govorili kako je to to, nema dalje i onda vidimo kako su se stvari kasnije odvijale i koliko je samo mreža nakon myspace-a bilo aktualno i za svaku se od njih prišivao naziv “monopolist” pa su ipak sve prolazne. Sve ima svoj vijek trajanja.

5 Likeova

U buducnosti cemo raditi sadrzaj za balkan sa 90% stranih poseta jer sve otislo sa balkana :joy::joy: bar ce biti extra cpm.

7 Likeova

Kad se sjetim onih vremena prije 6-7 god. kad se moglo solidno cak i preko PTC sajtova zaraditi… Danas se najvise isplati nauciti programiranje naravno i lagano remote.

Neko sam ko te iste serije prevodi, zbog koga si od pre pet godina i pojave jednog sajta lepo zaradio… Nego, ono sto je cinjenica je da nema dobrih serija, kao pre par godina i to je najveci razlog…

Screenshot

1 Like

50 posts were split to a new topic: Ulazak u programiranje (kako i otkud početi) :desktop_computer:

E pa vidite ovako. Velika je zabluda da google živi od oglasa. Isto kao i facebook. Naravno da im je to zvanično osnovni vid zarade, ali te mreže imaju nešto drugo a to je monopol. Oni svakog advertiser-a mogu da suspenduju i da prekopiraju njegovu kampanju za sopstvenu korist. Ljudi ne shvataju da oglašavanjem na tim mrežama mi njima u stvari pružamo informacije. Oni jako lako mogu da analiziraju podatke i da vide šta ide, a šta ne. Upravo je ovo mene najviše oteralo u BH marketing.

Da oni zavise od oglašivača nikad ne bi trajno suspendovali naloge oglašivača zbog relativno banalnih prekršaja. Logika toga je idiotska i po meni samo pokazuje koliko su zaista moćni kad mogu bilo koga da suspenduju trajno bez mnogo razloga. Da oni zaista zavise od oglašivača, nikad ne bi primenili takav biznis model. Takve kompanije imaju sigurno manje podkompanije kojima omogućavaju besplatno reklamiranje i koje ubiraju plodove marketinga samo tako, a ceo budzet se sliva u osnovnu kompaniju.

1 Like

Što se tiče sreće i online zarade to je trka bez prestanka. Ako hoćeš da uspeš, moraš da se adaptiraš, da promeniš biznis model, ili šta već. Ne smeš nikad da se opuštaš previše, bar dok ne zaradiš milion evra, ili više. Onda možeš da se opustiš, jer ćeš lako isplivati iz svake situacije.

Iako se ljudi masovno fokusiraju na google, youtube, facebook, itd. postoji masa drugih sajtova koji se mogu (zlo)upotrebiti za marketing. :wink:

Po meni je bezveze da tražiš posao, kad ti je već ovako dobro išlo kao što si rekao. Nadam se da nisi sve spiskao. Ako jesi, onda jbg. Gledaj da se što pre vratiš u online vode, jer ovaj vid zarade je ipak nešto izuzetno što mnoge generacije pre nas nisu mogle ni da zamisle. :slight_smile:

velike igrače ne suspenduju, suspenduju one od kojih imaju više štete nego koristi

Mislim da su oni ti veliki igrači. :slight_smile: Tj da imaju svoje marketing kompanije i da koriste besplatno oglašavanje. Čak i da nemaju, ovo vrlo lako mogu da realizuju.

Da krenemo svi da radimo regularno, da pojedinci zaborave na skripte i videcete vremenom kako se vraca sve u normu. Verujem da je googlu i fejsbuku dokurčilo da tolerišu spamere, i tome je došao kraj. Evo ja od 2014 godine nikad nisam varao sa skriptom, sa našom domacom i nesto malo stranom publikom zaradjivao sam od 600€ do 2200€ preko adsensa, sad mi je zarada opala na 200€-300€ pitate se zašto? Pitajte spamere oni će vam reći…

Nema to veze sa spamerima, već sa oglašivačima. Da im reklame sa tvog sajta donose profit, imao bi mnogo veću zaradu. Problem je što im ne donose i oglašivači bokiraju tvoj sajt kada vide niske konverzije. Zato ti je zarada pala.

Pitanje za razmišljanje: Ako se spam ne isplati, zašto ljudi intenzivno spamuju? :smiley:

1 Like

Zarada po poslan emailu spamers: $ 0.001, bezveze lupam , poslanih 1 milijun emailova, proizvod kosta $50 ,spamer zaradi $ 1000, nek se upeca njih 50, narucitelj je uprihodio $ 2500. Karikiram.:grin::grin::grin:

To spada u neku ruku ilegalnog marketinga.

2 Likeova

Malo da vratim temu…

Sto mislite jeli trebam nastaviti sa clancima i zaradjivati sicu ili nastaviti sa ilegalnim sajtom?

Vecina koji su komentarisali nisu radili te stvari sto ti radis i predlozili bi ti clanke i leglane stvari a i znao sam da su ovde ljudi pisali o stvarima koje tebe bas toliko ne zanimaju,kao sto je ucenje programiranja.
To bi ti najbolje trebao znati da li nastaviti ili ne,jer ti to radis i znas koliko je i da li je rizicno i isplativo i dalje to raditi i rizikovati zbog neke sice sada,jer si pisao da si pre zaradjivao mnogo.
Koliko vidim poslovi oko takvih sajtova su vrlo jednostavni,prebaci se video,napravi post sa imenom serije i objavi.
Jedino je problem ako neko hoce da tuzi ili ugase domen.

Da li ti prevodis jer znas Turski pa recenicu po recenicu,jer vidim da su mnogi poceli prevode,i spominju na YT da se pojavila neka aplikacija za te prevode.
Pad interesovanja moze biti i razlog DMCA prijava,pa su uklonjene iz pretrage i onda ljudi direktno traze na sajtovima.Vidim i mnogo tih serija na YT gde ih ne uklanjaju.

To je za serije jednostavno nemoguce

Bas zato, ako postoje na youtube-u onda DMCA nije razlog.

Prevodi su placani. Prevodilac pusta video, prevodi recenicu po recenicu zapisuje u notepad-u, a potom osoba titluje (uklapa te recenice sa video, tajming) uz pomoc programa. Pa spajanje prevoda sa videom, pokusaj zarade od istog. Dok je islo bilo je javno, sad je to sve zakljucano za premium korisnike.

U Turskoj ima pet, sest vecih televizija. Svaka ima po dve, tri serije, neke i preko pet. Bilo je i preko 30 serija u sezoni i to je i dan danas tako. Ako je los rejting samo je ukine i krenu sa drugom.

Na YT vlasnici serija zaradjuju pomocu content id sistema,sto znaci da se prikazuju reklame u video snimku od kojih zaradjuju vlasnici serija,zato ih ne uklanjaju sa YT i google pretrage.
Te serije se pretrazuju na YT,pa ih zato toliko ne traze na google trazilici.
Na sajtovima vlasnici serija ne zaradjuju nista,zato ih prijavljuju i uklanjaju zbog DMCA pa ih nema u google pretrazi.
Nije lagan bas taj prevodilacki posao.

Mozete mi reci sta radite? Koji posao na netu?

Ja sam se trenutno fokusirao na affiliate marketing, a i usputno prodaji domena te brzoj izgradnji i prodaji starter web stranica.