Potreban neko da napravi site

Logirao sam se da ti lajkam ovaj komentar, a bio sam navrno na forum onako da bacim pogled da se i ne logiram. :wink:

1 Like

Ovaj forum postaje Biro Rada za nezbrinutu djecu i njene Odgajateljice/Dadilje

Nije mi jasno zasto se uopce mora ovdje javno raditi o nekim cijenama uvijek, zasto ako ja znam instalirati wp a nemam vremena(znaci da sam zaposlen i da mogu vise zaraditi od 100 ili 1000kuna koje cu izgubiti u tih sat vremena kod instala) nebi platio sumu, u svakom biznisu normalno dase takvi Pacijenti oderu.
I ove usporedbe sa Kopacima kanala da svatko na cesti zna da iskopa kanal e Gospodo moja i zato treba skola mozda ne skola ona koju ste vi proveli u informatiki drkajuci ■■■■■ 6-7 sati na PC-u dok vam profa Spava na satu, Vec je ta skola ISKUSTVO i mislim da takvi ljudi se ponizavaju samo od onih koji misle dasu nesto bolje i koji nikad nisu uzeli kramp u ruke iz ponizenja.
I svatko tko zeli instalirati taj ebeni CMS nemoze napraviti danas gresku.
Cijenim svakog tko radi svoj posao pa taman on bio i Kopac Kanala.

1 Like

@domen1

Ti si @amardugi = @bc2 = @domen1 svima poznati prevarant

oglas je ovakav i ako se trazi neki dodatni posao

onda se on dodatno i naplaćuje. ko kad plaćaơ nekog da ti iskopa kanal duzine 3 metra, pa shvatiơ da ti treba 5 metara. nećeơ mu sigurno platit za 3 metra. odradi se zahtjevano, sve preko se dodatno naplati.

opiơi tačno ơta ti treba i ja ću ti radit. naravno svaki dodatni zahtjev ću naplatit.

A tako znaci. I nakraju ce me ispast preko 1000 kuna bas kao sto sam i napisao?

Trebam da mi netko instalira wordpress, plugine podesi, instalira temu, i doda clanke sa slikama koji ce izgledati profesionalno, a ne ko da su se djeca igrala. Tekst mora biti uredno poslozen i sve mora izgleda kao da se radi o high quality siteu a ne kao da ge je susjedov mali sklepao.

Jel moze to za 100 kuna?
I ako nisam zadovoljan s postavkama koliko onda naplatis da to popravis?
Ja se inace bavim wordpressom vise od 10 godina i meni za ovo sto ja trazim treba 3-4 sati, ako negdje zapne i duze, pa sad ako mogu naci ovdje nekog da mi to sredi za 100 kuna, ja cu mu dati jos 20 kuna za kavu, pa nek bude 120 kuna.

I ovo mi je vec treci ili cetvrti put da trazim tog nekog tko to radi za 100 kuna, i nitko ziv se ne javlja.

Evo da ti se javim, ti nebi prepoznao ironiju ni da te nogom u guzicu lupi.

Izrada siteova mi nije primarni posao, vec skroz usput jer mi se neda s ljudima natezati. Kada ga radim, radim ga za cca 2000 kn, ne za 20 kn.

Ovi koji kazu da to vrijedi 100 kuna GARANTIRANO nisu nikada radili site za klijenta ili ga nisu uopce radili pa pricaju gluposti. To NIKAD nije posao od pola sata ili sat ili 2 sata jer uvijek bude ajmo jos dodati ovo, pa mozda bi bilo bolje ono i tako to, tj. nikada to ne bude manje od 2-3 dana po mom iskustvu (ne cijela, ali ti se useru 2-3 dana bez problema)

I onda to naplatiti 100 kuna? To moĆŸe samo onaj tko to nije nikad radio ili onaj tko ima beskrajno mnogo vremena u zivotu. Ja ne spadam u te kategorije.

Zalosno je da neki to nikako ne shvacaju.

A i vrlo je znakovito da ti koji bi radili po 100 kuna, nikad nemaju vremena da oni sami to naprave za 100 kuna, vec bi to trebao neko drugi po toj cijeni

1 Like

da izgleda da je misterija rijesena.

ovi koji to rade za 100 kuna nezele da rade za 100 kuna, ejh sranje, a vec sam imao cijeli outsourcing biznis spreman u glavi.

Daj molim te


jest da je dijelom zajebancija, ali da je za ozbiljno taj outsourcing bi bio vrlo nategnut niznis jer bi ovima brzo dosadilo raditi po toj cijeni ako su OK ljudi, ili ako su neki salabajzeri (sto ih vecina je) onda bi radili gluposti pa bi ionako to sve sam morao prepravljati ili raditi ponovo tako da taj biznis model je u ■■■■■ sam po sebi 99 posto sam siguran

sve zavisi od toga ĆĄta traĆŸiĆĄ. kako napiĆĄeĆĄ oglas, ĆĄta ti je bitno. isto kao i za članak, moĆŸeĆĄ ga platit pola eura i pet eura, na istu temu iste duĆŸine
 Uglavnom je bolji taj od 5 eura, ali nekom je dovoljan i taj od pola eura. u oglasu nije bilo riječi o pluginima npr i to su sve stvari koje bi se dodatno naplaćivale iznad te dogovorene cijene. bar smatram da je tako poĆĄteno i od strane onog koji zapoĆĄljava i od zaposlenog. naravno daleko od toga da je u praksi idealno. ja sam zato već pri početku teme rekao da je takve stvari najbolje radit sam jer se dosta vremena gubi u pregovorima i dogovorima, jer se ne izraze jasno ĆŸelje i sl.

slaĆŸem se da je to posao od 3-4 sata kad sve radiĆĄ za sebe onako kako si zamislio i isplanirao, normalno da ćeĆĄ teĆĄko nać nekog da ti odradi po tvojoj zamisli za 100 kuna. al se sigurno moĆŸe naći neko da ti korektno to odradi za 100 kuna. isto kao meni ĆĄto neko napiĆĄe članak za pola eura pa ne bih ja baĆĄ tako neke stvari bi drugačije, al opet sam zadovoljan.

naravno niko ko je u mogućnosti da pravi veće pare za to vrijeme ne treba da radi ovo. ipak mnogo ljudi je bez prebijene pare i sanjaju da rade 3-4 sata za 100 kuna, bar je u Bosni takva situacija. A vecina ljudi ovo moĆŸe naučiti radit i ko to zna, a nema posao ili bolje izvore zarade ne mislim da je to loĆĄa cijena.

Preciziraj jasno ĆĄta ĆŸeliĆĄ i nemoj traĆŸiti ovdje no postavi na forume u Bosni i Srbiji, ne sumnjam da će ti se neko javiti. Naravno nikad nije isključeno da ćeĆĄ biti nezadovoljan, ali to ne isključuje da bi mogao bit nezadovoljan i sa onim ko bi ti to odradio za npr 3000 kuna.

ja nikad nisam radio za klijenta i vjerujem da je tako. Al zato treba trazit jasno ơta je posao za odradit i ogradit se da se ostalo dodatno naplaćuje. Naravno u praksi to ne ide tako. Govorim sa moje strane kao neko ko ima ljude koji piơu za mene. Ne mogu ja sad ako sam dao oglas

trazim neko da mi piơe članke od toliko i toliko riječi, orginalne, bez kopiranja, ne mora biti vrhunski članak, već da je čitljiv, plaćam pola eura. kopirane tekstove ili tekstove sa dijelovima kopiranog teksta ne plaćam.

Ne mogu ja sad zahtjevat od tih pisaca da ostavljaju ključne riječi tu i tu, da dodaju h2 tagove, da imaju podnaslov, ubace slike
 to bi bio dodatni posao i to bi normalno uzrokovalo povećanje cijene. Naravno ne razmiơljaju svi tako. Često ljudi koji izdvoje ijedan dinar misle da mogu sve zahtjevat od radnika. Ali to je već moralno pitanje.

Naravno da sam mlad, i biti ću mlad sve dok se tako osjećam. To ne znači da sam klinac.

Kad si se tako uzdigao, ajmo argumentirano razgovarati pa da vidimo tko je ovdje klinac ili tko se ponaơa kao klinac. Sad si me povukao za jezik. Očito ne znaơ čitati sa razumijevanjem. Sto puta sam naglasio da se moji komentari odnose na najosnovniju izmjenu teksta i slika u gotovoj temi, neơto tipa onog ơto je igortomic dao kao primjer od 50 EUR. [quote=“dadaas, post:39, topic:28135”]
ja ti kazem da ocem lijepsi tekst, da bude citljiviji, da ubacis paragraphe, da mi lijepo slova koja su bitna podebljas, ubacis citate, da sad zelim sliku lijevo, sad desno. Da zelim dok kliknes sliku ide na link, pa onda zelim da ide na sliku.

Pa onda nadjem neki tamo plugin za koji zelim da mi ti to lijepo ga slozis. Opet ti poklikces to kako si si zamislio, ali ja kazem da nezelim tako nego zelim ni sam neznam kako, ali zelim da ti to napravis.

Onda vidim da nemam logo, onda ocu logo. Ocu logo sad seno, sad lijevo, sad dole sad gore.

Onda mi tamo neki tekst strsi van, zelim taj tekst da ide tamo negdje ni sma neznam gdje ali zelim da ide

[/quote]

O čemu ti pričaĆĄ? :wink: Problem čitanja sa razumijevanjem, jelda? Ok, kuĆŸim, ali onda se nemoj ovoliko uzdizat. Pa jasno da ovo ĆĄto si nabrojao diĆŸe cijenu i to nije upitno. Znam da samo logo moĆŸe koĆĄtati od $50 pa i do $500, a nekad i puno viĆĄe. Ubacivanje plugina, dodatnih paragrafa itd nije isto ĆĄto i brisanje postojećeg teksta i ubacivanje novog na postojeće mjesto (ne malo lijevo, ili malo desno) bez ikakvih drugih izmjena. Ako se opet toliko zapjeniĆĄ na moj komentar onda molim te pokuĆĄaj shvatiti ĆĄto sam napisao.

Jel netko tvrdi da je izmjena teksta i slika u ovoj temi ( http://demo1.huge.wpengine.com/color-3/ ), bez ikakvih drugih izmjena, veliki posao vrijedan viĆĄe od 1000 kn? Znači umjesto slika ljudi koje su trenutno tamo postaviti neke druge slike i umjesto postojećeg teksta postaviti drugi tekst, u istom formatu, fontu, duljini itd. Jel to tako je*eni posao da se treba zgraĆŸati kada kaĆŸem da to ne vrijedi 1000 kn??? Neki imaju problema sa razumijevanjem pa naglaĆĄavam: BEZ IKAKVIH DRUGIH IZMJENA, BEZ NAKNADNIH IDEJA I ĆœELJA ITD.

Tko god misli da to vrijedi 1000 kn molim da mi objasni i zaĆĄto. MoĆŸda sam ja zaista u krivu, a moĆŸda su ipak cijene prenapuhane. Ne zanima me ĆĄto netko to ne ĆŸeli raditi ispod 1000 kn jer to razumijem, ali ne razumijem idiotarije da je to ogroman posao koji zahtjeva sate i sate posla. SvaĆĄta

1 Like

I evo dođu neki gosti traĆŸe da im netko uradi posao i kada se kaĆŸe da napuhuju cijene, odmah iste fore ti si ovaj lik, lopov si itd, lopovi ste vi!

Ajde sloĆŸili smo se da napuhavaju teme, da to postane kao neka normalna cijena
 Prestanimo im oduzimati viĆĄe vremena na forumu, do sada u izgubili desetke tisuča kuna samo odgovaranjam na naĆĄe postove :smile:

NajĆŸaliji su mi ovi “protivnici” izraditelja sajtova od 15 EUR. Tako tuĆŸno deluju u svojoj nameri da omalovaĆŸe klince ili bilo koga drugog ko poĆĄteno radi za 15 EUR ,pa kako to bilo, i samo pokazuju koliko su nesigurni u sebe i koliki su stručnjaci i kolika im je satnica u stvari
 Jedan kaze obarate cene developerima

:smile:

Kako to kineski sangyong obara cenu mercedesu ? Ili mercedes ide po kraju i ismeva neke sitnije 3rd world proizvođače nekih jeftini automobila plazeći se u stilu “BUAAAH ƠTA PRAVITE TA SRANJAAA HAHAH KOLIKO TO KOƠTAAA?” , ne ,oni se uhvste u koơtac sa sebi ravnima npr BMW-om.

Svako se uhvati u koơtac sa svojom konkurencijom


2 Likeova

Ja ne ĆŸelim nikome ruĆĄiti cijenu i zato sam u svom threadu na ovu temu napisao da nemam niĆĄta protiv da moderatori izbriĆĄu cijeli thread. Razumijem da svatko ĆŸeli maksimalno zaraditi i to podrĆŸavam, ali ne volim da netko pokuĆĄava raditi budalu od mene i uvjeravati me u neĆĄto ĆĄto nije istina.

1 Like

Cijena nije ničiji moralni odabir
nego je odredjena prirodnim zakonom trĆŸiĆĄta, takozvane poluge ponude potraĆŸnje. I točno je tu gdje je
po zakonu prirode. I točno svatko zna svoju cijenu, po istom zakonu
gdje se cijena naravno ne mora podudarati od jednog do drugog developera.
Zar je to teĆĄko shvatiti? :confused:
S obzirom na to, vaơe gornje prepucavanje je ko ona priča kad su medvjedi naơli ogledalo
pa je nastala svađa da čija je to slika? A svi su bili u pravu da je na ogledalu njihova slika. Tako i vi, svi imate pravo na svoju cijenu i znate zaơto je kod vas takva.

Stvar je jedino malo kompleksnija ĆĄto su ti prirodni zakoni za sobom povukli i nekakve umjetne zakone
prema kojima se moraju plaćati određene licence, davanja drĆŸavi itd. Susjedov mali koji nije ni čuo za te zakone, kamo li da ih se drĆŸi
odstupa iz gore spomenutog prirodnog zakona ponude potraĆŸnje i postaje nelojalna konkurencija onima koji se drĆŸe zakona. No i takav nastup nije liĆĄen prirodnog zakona veze rizika i dobiti. Uvijek s većim rizikom dolazi i veća dobit
koja je ujedno i kratkotrajnija. Stoga, nikome nije zabranjeno prihvatiti određeni rizik


Ne da mi se citat gornje postove. Jel treba tko na kraju kakvu izradu stranica povoljno? Slobodan sam
 (paypal nemam)

Da, Bozzou se dodatknuo jos jedne stvari koje dobar dio ljudi ovdje ne razumije. Npr. ako tvrtka ili obrt u sustavu PDV-a napravi pljačku pa naplati izradu web sitea za 1000 kn. Znate li da je PDV 25 posto? Koliko je to kada se oduzme od 1000 kn?

A to sto ostane, koliko takvih treba napraviti da bi se pokrilo sva davanja i troĆĄkovi tvrtke u periodu od mjesec dana? Treba isplatiti plaću sebi, a moĆŸda i joĆĄ nekome? Znate li koliko su davanja za doprinose? cca 50 posto na neto plaću.

A koliko treba napraviti onih po 100 ili 200 kuna?

A sada zamislite da ste prosjecan mali poduzetnik u HR, vulkanizer, radite stolariju ili sta ja znam sta. Znanje o racunalima vam se svodi na citanje portala, eventualno youtube i facebook. Htjeli biste svoj site. Trebat ce vam nekoliko tjedana da si ga sami napravite ako cete uopce imati volje.

Koliko cete u tih nekoliko tjedana izgubiti novaca sto ne radite svoj posao jer ste se orijentirali na izradu sitea?

Ustedit ces 2 soma sto ces sam napraviti site, ali ces izgubiti 12 sto si zapostavio svoj posao. Koliko si ustedio?

Dat ces susjedovom malom da ti ga napravi. Znate li kolike su kazne za susjedovog malog i vasu tvrtku ako vam ga on napravi, a porezna skuzi? Da se useres.

Susjedov mali ce zaraditi 100-200 kuna, ali bi susjeda moglo oplesti po dzepu posteno. A tek vlasnika ove tvrtke/obrta da ne pricamo.

Ako vec radite takve stvari, stay low, radi u tisini i nemoj previse pametovat, a s vremenom ces skuziti da je to u biti neisplativo.

Pa nemoj pravit onda stranicu. Nemoj muljat ljude i trazit toliku lovu ako to toliko ne vrijedi. Glavno da se bubne cifra pa ako upali upalilo je. Druga stvar je kakve veze ima da sebi treba isplatiti placu, kolegama itd? Znaci od vas recimo 10 ljudi u tvrtci samo ti radis svoj posao i od tvog rada se davaju place? nemoj me nasmijavati
sto ce tvrtka propasti ako uzmeơ 100kn za 30min
 Trece stvari si se dotaknuo bezveze, ustedit ce covjek 2k kn ako sam napravi sajt, a izgubiti 12k kn jer je zapostavio posao. Tko to od samog pocetka na sajtu zaraduje toliku lovu, odakle su te cifre izvucene, mislim ono u glavi veliki WTF?!

Četvrta stvar je ako netko i hoče zaradit neku lovu, ơto ti znaơ njegovo znanje,financijsku situaciju itd
 zaơto netko i nebi zaradio 100kn? A to ơto nije isplativo, to nije isplativo vama jer vam je očito satnica 1000kn.

i mislim ono
doơli na temu tvrtke
zamisli zaposlenik neke tvrtke dolazi na ovaj forum kako bi napravio neki posao preko njegove tvrtke
a mislim se iskreno u pm, pa koliko izvlacenja imate u rukavu
a koliko je vas do sada napravilo posao ovdje,a da niste napravili račun nego sve na crno prijatelj prijatelju (ja znam dvojicu).

Prvo, da si malo bolje procitao primjetio bi da ja ne radim uopste sa domacim trzistem, i sto se mene tice mozete klijenitma raditi stranice za 10kn, meni uopste ne stetite.Ocito da ne razumijes kako stvari funkcionisu, pa cu ti slikovito objasniti, kroz jednu pricu.

Likovi

  • Klijent - u ovom slucaju neka bude neki farmer, koji zeli web stranicu za svoju farmu
  • Susjedov mali - mali koji ce napraviti da stranica leti za malu lovu
  • Firma koja se bavi izradom web stranica - kao sto naziv kaze, mislim da nema potrebe da objasnjavam

Trziste: Balkan.Mentalitet nam je poznad, da ne zalazim dublje u objasnjavanje.

Prica:
Jedan farmer je odlucio da malo unaprijedi svoj posao, pa zeli web stranicu.Kroz pricu sa susjedovim malim, koji mu je pomagao dok su kosili travu za krave na livadi, saznao je da je to posao od nekih 100kn i da mu to moze susjedov mali uraditi za tu lovu i za sat vremena.Nista ne obecavajuci, farmer je nastavio da kosi travu, te je rekao susjedovom malom da ce razmisliti.
Nakon par dana, farmer je htio vidjeti da li moze jos jeftinije proci, i odlazi do jedne firme koja se bavi izradom web stranica.Isprica im svoju pricu i tamo mu lik u firmi kaze da bi sve to okvirno kostalo 2000kn.Naravno, farmer popizdi i odbije tu ponudu te se vrati susjedovom malom da to odradi kako zna i umije za 100kn.

Nadam se da si shvatio ideju ove kratke price.Ako treba mogu pojasniti.

Zavrơetak ove priče je.

Farmer skuĆŸi da se zajebao s susjedovim malim i vraća se firmi, jer mu se stranica raspala nakon 6 mjeseci.