Potreban netko da mi da ideju

Drago webamjstori, pokusat cu objasnit ukratko… dosta sam stvari sam uradio, ajmo reci od facebook popupa, teme, … jednostavno sredio sajt… Nasla se budala koja mi krade to sve s sajta… Ima li netko ideju sta da mu uradim… Imal nacin da mu sjebem sajt, spreman sam platit koliko god treba… Eto dokle je sve doslo :smiley:

Kako mislis krade ti sve sa sajta ? :slight_smile:
Ako mislis na kopiranje teksta mozes da koristis plugin koji onemogucava kopiranje teksta sa tvog sajta.

Facebook popupa, sta tu ima da se sredi ?

ne postoji plugin koji ce sprijeciti nekoga da kopira site, to je smijesna izjava :slight_smile:

1 Like

Prijavi google DMCA za copyright infringement,

Maknut će mu ukradene članke iz seach-a + možda i sjebat website skroz.

1 Like

napisao sam kopiranje teksta :slight_smile: a ne sajta

site/tekst svejedno je :slight_smile:, nemoguce je blokirati

1 Like

Mislio sam na ovaj plugin :slight_smile: Naletio sam na dosta sajtova koji koriste ovo :smiley: Ako ti znas kako da se kopira i sa tim onda te molim da nam napises :slight_smile: Pozdrav

Pa webovi su open source mozes prekopirati sta hoces. Mozes li dati link od nekog sajta. Ako su to oni sto zakljucavaju samo desni klik stisni samo ctrl+U i izbacit ce ti source code zatim izvadi sta ti treba, tekst,slika itd.

Nema tog nacina da ces sprijecit kopiranje teksta uvjek se moze scrapati web i dobit clanak…

Nacin kako ces zeznut screpanje je da mozes obfuscirsti html pa ti tipa bude sve napisano u kodu u obliku base64

Da to bi bilo okej da si sa time ne sjebes i cijeli seo i da ne koristis base64 jer se on lagano dekodira nego nesto vise custom

@Skozerman nema tog plugina koji ce sprijecit kopiranje teksta jednog PROSJECNOG web majstora…

98% si i ti,to od nekoga vidio, kratko okaci macku o rep…

Base64 je takođe vrlo lahko decodirati, a šteti ti SEOu.

1 Like

To sam ja ovak reko base64 naravno da ima one way sta se nemoze dekodirat kao tipa sha1 sha2 sha256, hash algoritmi…

Naravno da steti seu… ali negdje moras izgubit da bi na drugom mjestu profitirao :slight_smile:

Ako browser prikaze tekst apsolutno nema nacina da ti zaustavis nekoga da taj tekst kopira, sve metode koje postoje mogu te obraniti od ljudi koji ne znaju googlat.

U najgoru ruku možeš koristiti img to text converter koji prepozna tekst u bocu.

Isto tako taj lik koji kopira tekst ovako rucno dat ce mu se mozda tjedan dva mjesec dana svaki dan to kopirat. Zatim pokusat ce to nekako automatizirat i naici ce na googlu scrapanje weba i pokusat ce to primjenit. Nakon sto primjeni scrapanje i dobi rezultat tipa “hsjdbja6287i” vjerovatno ce odustat od kopiranja tog weba.

A kakav ce to utjecat imat na tvoj seo nema veze?

Onda jednostavno odustat ces od metode obfusciranja i nek i dalje kopira :slight_smile: dokle ce mu se dat

Sto je najgore os svega taj plugin sto iskljucuje desni klik radi posao jer kopirasi ili ne znaju ili ih nije volja trazit nacina da kopiraju tekstove. Od mene je opusteno rs redovno uzimao tekstove i uglavnom bio bolje rangiran od mog sajta. Kad sam stavio taj neki plugin prestali su, mada sam i ja prestao sve to pratit. I na opusteno rs je ugasen desni klik :slight_smile:
Uglavnom gugl vremenom to regulise i rangira kako treba. Posalji mejl, reci da ces kontaktirat hosting njihov i slicne price.

Mislim da hosting tu nebi nista poduzeo, najbolji nacin je napravit direktnu stetu njemu…