Potrebna preporuka za shared hosting

od domaćih hostinga meni osobno je dobar infoit

Plus.hr je meni dobar i koristim ga već dugo kao i infonet.hr, dok se Avalon pokvario skroz.

Nema aff linkova stavio sam samo linkove ka dotičnim web stranicama

Ja imam hosting kod in4hr i vrhunsko je sve. Od paketa, cijena, podrške 0-24h i ostalog. Svakako preporuka. A poprilično sam zahtjevan korisnik koji pizdi na svaki sitnicu :smiley:

http://www.in4.hr/

1 Like

Na webu cijene nisu updejtane davno, pa za upite sibnite PM pa se dogovorimo :slight_smile:

Očito da niste probali shopcentar.hr
Probajte i nećete više lutati. Zadržati će vas enormnom kvalitetom i susretljivišću vlasnika Saše.

1 Like

Davore Davore,
Ne znam što je toliko posebno na tom hostingu koji preporučuješ.
Među domaćim hosting providera ih ima koji (po brzinskom pregledu) nude taman duplo više za duplo manje novaca. :slight_smile:
A van granice ima toga i - gratis. :slight_smile:

Kvaliteta se plaća.
Inače nemam tamo hosting al ga ima moja prijateljica. Ja ga administriram i viruj mi da vridi svaki cent plaćen za njega.
A da ne reklamiran samo host malo ću i reklamirati moju prijateljicu: http://ursulatolj.com

Sve pet Davore, ali tražit 200kn godišnje za host koji omogućuje 40mb prostora je skandal. Usporedbe radi, za 100-tinjak kuna sam dobio 50gb u Namechepau. A mb i gb nisu isto, složit ćeš se.

Jedino šta shopcentru priznajem je solidan support (Saša je susretljiv), te vrlo jeftine (možda i najjeftinije) .com.hr domene (35kn). Ali isto tako je mana što nemaju omogućeno administriranje domenama, pa tako npr. nemogu promjenit nameservere sam, već za to moram kontaktirat support, pa mi se nekad čini da sam dosadan sam sebi s takvim mailovima.

Uglavnom, kod njih samo .com.hr domene mogu imat, ništa više od toga.

http://moj.hostingit.hr/domainchecker.php

.com.hr domene po 37kn, a imam i kod njih hosting tako da i njih mogu toplo preporučiti

Hosting IT je (nagađam) sestrinska firma InfoNET-a. Meni ipak draži InfoNET.

I da, Shopcentar je i dalje jeftiniji po pitanju com.hr domene (2kn :smiley: ). Ali možda prebacim kod HostingIT-a, da mogu administrirat domenu kad poželim. To vrijedi tih 2kn razlike :smiley:

@in4hr sto se sve moze hostati na vasim serverim javi se na pm

ovaj digitalocean.com vps je preskup po meni na ovh.com mozes naci puno jeftijini vps i dopustaju skoro svaku nishu, cak i cloud vps za cjene od digitalocean.com

Slažem se da im je diskovni prostor mali, a daju mogućnost 25 dodatnih domena pa je pitanje kako staviti 25 stranica na tako malo prostora

izrazito!

velika mana

ovo vridi i za mene

1 Like

50gb za 100kn. Evo gledam namecheap i ne vidim to. Vidim 20dolara za prvu godinu i to je u USA- sto znaci sporiji ping, puno mreznih hopova(ako znas sto to znaci) i veca mogucnost ispada na mrezi. I produljenje nakon godine dana je 80dolara… Ako ce se ciganit i onda svaku godinu kreirat novi acc sa novom karticom onda je izvedivo stedit. Ali to je ciganjenje…

Mislim da vecina vas ne kuzi uopce problematiku hostinga u HR. Stavimo na stranu ove sto preprodavaju tudji hosting jer je to po meni totalni BS, dumpaju cijenu ljudima koji odrzavaju sami servere i nude hosting. Radio sam nesto za neke hostere kod nas prije, odrzavao par servera i mogu vam reci da je to jeben posao u kojem vecina klijenata ne kuzi apsolutno nista o IT-u. Tu se dosta pljuje po nasim hosterima, dijelom opravdano,ali dijelom je i neopravdano jer ima dosta ekipe koja nema pojma i zeli se bavit webom, prodavat stranice i sl. Nije svjesna cinjenice da web nije nesto sto se jednom napravi i ostavi na serveru vec je potrebna i briga oko tog weba, jer se server nadogradjuje i mijenjaju se php verzije, verzije mysql, web servera, stvari postaju deprecated kako tehologija napreduje(a napreduje brzo) i moraju se prilagodjavati. Sad kad cPanel prijedje na apache 2.4 svi webovi koji imaju svoj custom .htaccess fajl koji se ticu Acces,Deny direktiva ce ispast i nece radit :smile: Pa jedni od vecih hostera u nas drze webove na php verzijama 5.2 bogte. To je deprecated prije 4g, nit se vise ta verzija php-a krpa, niti ista i puna je sigurnosnih rupa. I umjesto da ih prebace onda na neki noviji server s php 5.4 na kojem web od klijenta ne radi, moraju ostati na toj verziji jer bi inace klijent krenuo napadat kak je hosting kriv, nevalja taj nevalja onaj, ne radi mi web blablabla i klijenta gubi na kraju price, jos i onda krene kakit po forumima. I hoster se dovodi u nepovoljan polozaj, ostavlja php 5.2 verziju koja je sigurnosni rizik… Ne vidim pomaka tu jer se puno ljudi bavi IT-em koji ne razumiju elementarne stvari niti tehnologiju, a i HR je onako, poprilicno propala prica jer smo u IT-u na razini drzave ostali u proslosti, zaostali smo totalno i velika vecina ljudi ne zna sto je internet, to je tamo neka ikona…Ili kutija iz IT crowda :smiley:

Evo elementarna matematika, 150kn godisnje za 1GB recimo. Koliko klijenata mora firma imat da bi opstala? Tisucu nije dovoljno da se isplati placa dvoje ljudi, nakon sto se plate troskovi infrastrukture, znaci najam par servera i licenca, a to je manji trosak u cijeloj prici. A jedan covjek koji vodi posao i radi na podrsci za tisucu ljudi i nije dovoljan jerbo je to jako puno posla… Pa racunajte onda koliko bi vi htjeli da vam HR hosting ekipa skine gace i za sto tocno? Platis 150kn godisnje i ocekujes da mozes nazvat u 4ujutro i zvocas im na telefon o tome kako se radi s cpanelom i kako otvoriti email account?! Po meni, hosting biznis je upropasten dumpanjem cijena, najvise od ovih resellera i monopolom firmi od prije 15godina koji su dugo u poslu pa su nabrali velik broj klijenata i mogu si sad s tim brojem priustit da zaposle 5 ljudi u tri smijene… Da se mene pita, fino imate radno vrijeme 8-16h i to je to. Za ozbiljne klijente koji zele podrsku 0-24h i hitnu intervenciju treba to onda i platit. Ne znam koliko ste vi svjesni, ali mislim da pricam u vjetar, pa u poslovnom svijetu pogotovo u IT infrastrukturi i odrzavanju postoje cjenici koji definiraju vrijeme odaziva, rok za popravak i sl. Pa premium podrska se placa pobogu, vi bi svi sve djabe. Smijesno je da usporedjujete vanjske hosting firme s nasima u HR jer su to kruske i jabuke, u HR imamo u k standard i davanja su ogromna. Pogledajte u kinu i indiju imate sigurno hosting za 1kn godisnje 100GB, tamo je jos bolje :wink:

1 Like

ako netko ima promo kod za avalon.hr, molim na pp. hvala

[quote=“kemosabe, post:34, topic:19974”]
50gb za 100kn. Evo gledam namecheap i ne vidim to. Vidim 20dolara za prvu godinu i to je u USA- sto znaci sporiji ping, puno mreznih hopova(ako znas sto to znaci) i veca mogucnost ispada na mrezi. [/quote]

Napisao sam s kuponom za popust. Ako imaš hrpu malih stranica, teško da ćeš imat teškoća. Daju mogućnost 9 addon domena (znači 10 sajtova na tom hostu), pa kad i ako se koja stranica razvije, lako se prebaci na zaseban host.

Ja to ne zovem ciganjenje nego razumno trošenje novca. Zašto nešto platit skuplje ako mogu jeftinije a dobijem isto? Isto onda možeš reć da je ciganjenje ako kupiš neki proizvod na akciji u Konzumu, a ne Kauflandu koji ima regularnu cijenu. Uostalom, zašto uopče razmatraš Namecheap, kad imaš u Shopcentru za 200kn 40mb prostora. Dalje neću ni odgovarat, jer ovakav način kominikacije u raspravi nije moj nivo.

Ne razmatram ja uopĆe namecheap jer ne radim webove i ne trebam hosting, govorim iz aspketa odrzavatelja IT sustava medju kojima su i hosting sustavi. Ukazujem da medalja ima dvije strane, ne zanima me shopcentar, samo hocu reci da je stvar elementarne matematike zasto su cijene takve kakve jesu. Onaj tko nudi 0-24h podrsku mora imat hebacku cijenu paketa osim ako ne kaki na webu samo da privuce kupce.

Ako netko treba reseller, shared hosting ili VPS, sibnite PM. Podrska je 24/7, telefon, skype ili mail. Sve radi ko svicarski sat :slight_smile: Iskustva imaju @plutonium i @mehaniker. Cijena je stvar dogovora, ovisno o potrebnim resursima … no svakako dosta jeftinija od HR ponude hostinga.

Ne razmatraš niti te zanima to, samo hoćeš ljudima reć da se cigane kada traže nešto povoljnije, kad hoće uštedit koju kunu, a istovremeno to i ti radiš samo sa stvarima koje te zanimaju i koje ti trebaju u stvarnom životu. Gad je onaj ko je izmislio konkurenciju, akcije i kupone, a sve zato da bi se ljudi ciganili, a pošteni građani koji kupuju samo gdje je skupo, da bi im to mogli reć.

Ma ti si jos mlad i to podosta, kao i dosta ekipe ovdje koja misli da je postanje linkova na forume, kupovina teme za wp i upucavanje sadrzaju u nju te pisanje po fejsbuku i lajkanje nekakav posao :smiley:

1 Like