Povoljan VPS u Hrvatskoj i preporuka VPS u inozemstvu

Pozdrav trebao bi preporuku vps servera : HX SERVERS , ION.ba , bladevps . Naci zanima me kad biste se vi odlucili za neki od ovih koji biste najprije uzeli ?

Preporucujem ti datacenter u Minhenu u Njemackoj contabo.com imas VPS po jako dobroj cjeni sa dosta memorije ram.

[quote=“gorrc”]
E da i ping na cloudu je slabiji.[/quote]

kakve veze ping ima sa “cloudom” oprosti ? :slight_smile:

Preporuka je liquidweb

Ma uzmes u contabo.com VPS sa CPanelom i gotovo. Datacenter ti je ispred nosa mozes pljunit tako rekoc do njega (Minhen sami jug Njemacke). Sto znaci fizicli da ce biti blizi a i stime bolji odaziv (ping).

Google Translate? :slight_smile:

Ti neznas Engleski pa ti treba google Translate ?
U vecini slucajeva preporucujem svima strani hosting radi cjena. Kod nasih VPS sa 1MB Ram memorije kosta oko 350-450 Kuna dok kod stranih kosta oko 10-15 Americkih Dolara. Naravno ovo su cjene u mjesecu. Nasi su dosta ograniceni sa protokolom pa ga limitiraju dok strani imaju bez limita protokol naravno “Fairus”.
Inace primjetio sam da se 99% nasih domacih web hostera nalazi kod Hetzner -a. To je zato jer imaju cjenu servera jako pristupacnu (dedi servera). Oni imaju aukciju servera po jako povoljnim cjenama.

“Aukcija Hetzner Servera”–> Klikni Ovdje <–

Na kraju kada pogledate malo bolje mozete kod Hetznera kupiti dedi server jeftinije nego kod nas VPS.

[quote=“STEVEN80”]Ti neznas Engleski pa ti treba google Translate ?
U vecini slucajeva preporucujem svima strani hosting radi cjena. Kod nasih VPS sa 1MB Ram memorije kosta oko 350-450 Kuna dok kod stranih kosta oko 10-15 Americkih Dolara. Naravno ovo su cjene u mjesecu. Nasi su dosta ograniceni sa protokolom pa ga limitiraju dok strani imaju bez limita protokol naravno “Fairus”.
Inace primjetio sam da se 99% nasih domacih web hostera nalazi kod Hetzner -a. To je zato jer imaju cjenu servera jako pristupacnu (dedi servera). Oni imaju aukciju servera po jako povoljnim cjenama.

“Aukcija Hetzner Servera”–> Klikni Ovdje <–

Na kraju kada pogledate malo bolje mozete kod Hetznera kupiti dedi server jeftinije nego kod nas VPS.[/quote]

Ako gledamo da su serveri u hrvatskoj, moze se dobiti VPS sa 1Gb rama od 100 kuna do 200 kuna za unmanaged openVZ sa lokalnim sata diskovima, pa do pravih elastic cloud rijesenja sa redundatnim storageima mrezama etc.

10-15 dolara neces bas nesto super dobiti u americi i njemackoj. racunaj na staru arhitekturu (55xx 56xx procesori) sa SATA diskovima (ili nesto sitno SSDa jeftinog) lokalnim (ili u nekom neredundantnom NASu sa jedim napajanjem i gigabitnoj mrezi) … i tak.

A daj mi ime web sajta koji prodaje VPS od 1Gb sa virtualizacijom openVZ a da kosta mjesecno oko 150 Kuna a da se datacenter nalazi u HR-u. Bas bi volio to vidjet.

BladeVPS.net | Premium VPS solutions

125kn / mjesecno …

unmanaged, openvz, predvidam starija 56xx serija procesora sa lokalnim diskovima

za tu cijenu mozes dobit i pravi high availability cloud virtualku ako se potrudis nac

A kako je mogu dobit ako se potrudim? Sto to treban da napravim ?
Evo sada malo pregledavam taj BladeVPS i vidim da je njihov datacenter kod Voljatel telekomunikacije d.o.o. a to mi se niti malo ne svidja.
Vidim kod BladeVPS-a ovaj od 100 Kunam mjesecno + PDV da je ogranicen na 400GB mjesecno prostora sto je jako jako malo (za moje potrebe).
Isto tako davaju samo 20GB mjesta na HD-u mada to neigra neku veliku ulogu. VPS kontrol panel nisu napisali koji imaju pretpostavljan neki njihov jer da je “SolusVM” odmah bi se pohvalili (to mi se isto nesvidja). Stranicu mi ucitava sporije (nisam gledao Ping). Procesor je pretpostavljam 1 core a o kojem se tocno radi nisu napisali sto mi osobno nije drago.

Stranica BladeVPS.net je kreirana 18 Sep 2012 sto znaci da nemaju niti godinu dana sto se trebaju jos dokazat.
U svakom slucaju gledajuci sve ukupno nepreporucujem nikome da kupi taj VPS. Ima dosta boljih stranih.

Hi,

Da riješim ove polemike :slight_smile:

Koristimo modificirani SolusVM, procesori su x5650, a u Blade 1.0 dolazi 2 CPU-a.
Škrt sam na disku jer se koriste High-Performance SAS-ovi. Svi serveri su IBM Blade Center.

Uskoro dižemo BW na svim VPS-ovima, a od ovog tjedna u produkciju idu i KVM virtualke na E5 i još dosta novosti.

Nudimo i besplatno testiranje usluge, a za detalje PM me!

vi ste iz inside hostinga izasli ?

[quote=“1ONE”]Hi,

Da riješim ove polemike :slight_smile:

Koristimo modificirani SolusVM, procesori su x5650, a u Blade 1.0 dolazi 2 CPU-a.
Škrt sam na disku jer se koriste High-Performance SAS-ovi. Svi serveri su IBM Blade Center.

Uskoro dižemo BW na svim VPS-ovima, a od ovog tjedna u produkciju idu i KVM virtualke na E5 i još dosta novosti.

Nudimo i besplatno testiranje usluge, a za detalje PM me![/quote]

Da li je dozvoljeno modifikovati SolusVM bez njihove dozvole? Pitam jer je to software sa copyright -om.
Ako VPS Blade 1.0 dolazi sa 2 jezgre onda neznam zasto to ne stavis na stranici jer inace ljudi mogu razumjet da ima samo jednu jezgru.
Mislim da je taj podatak jako vazan pri kupovini VPS-a jer ovako ti ljudi mogu samo dosadjivat sa porukama vezanim za “koliko jezgri ima?” , a bilo bi iso dobro kada bi stavio o kojem se CPU radi, recimo “Intel Core” , “AMD Atom” , “Dual Core” itd … Mislim da su informacije jako skrte sto se tice jacine procesora jer u biti samo stoji velicina Ghz i nista vise. Isto na stranici se nevidi koja je virtualizacija VPS -a da li je KVM, XEN, OpenVZ itd … sto isto moze samo odvuci nekoga na “drugu stranu” a mislio je kupiti VPS smjesten u HR-u. U svakon slucaju falu informacije, cisto moje misljenje.

Slazem se s STEVEN80 , fali informacija - trebalo bi nadodat :slight_smile:

@virtualsh - da, izašao sam iz Inside-a :slight_smile:

@STEVEN80 - zahvaljujem na konstruktivnoj kritici, sutra će developeri dodati informacije koje fale. Sa Solus-om imamo poseban deal, oni načelno to nude kao “white-label” proizvod, a mi smo samo dodali neke sitnice, funkcionalnost je tu.

@BackD00r - Hehe, svi se slažemo :slight_smile:

P.S. Virtualizacija je (trenutno) OpenVZ, a kao što sam napisao, ovaj tjedan dolaze i KVM VPS-ovi…

[quote=“STEVEN80”]A kako je mogu dobit ako se potrudim? Sto to treban da napravim ?
Evo sada malo pregledavam taj BladeVPS i vidim da je njihov datacenter kod Voljatel telekomunikacije d.o.o. a to mi se niti malo ne svidja.
Vidim kod BladeVPS-a ovaj od 100 Kunam mjesecno + PDV da je ogranicen na 400GB mjesecno prostora sto je jako jako malo (za moje potrebe).
Isto tako davaju samo 20GB mjesta na HD-u mada to neigra neku veliku ulogu. VPS kontrol panel nisu napisali koji imaju pretpostavljan neki njihov jer da je “SolusVM” odmah bi se pohvalili (to mi se isto nesvidja). Stranicu mi ucitava sporije (nisam gledao Ping). Procesor je pretpostavljam 1 core a o kojem se tocno radi nisu napisali sto mi osobno nije drago.

Stranica BladeVPS.net je kreirana 18 Sep 2012 sto znaci da nemaju niti godinu dana sto se trebaju jos dokazat.
U svakom slucaju gledajuci sve ukupno nepreporucujem nikome da kupi taj VPS. Ima dosta boljih stranih.[/quote]

Ja preporucujem ljudima da ne slusaju tebe.

a) voljatel telekomunikacije ne postoje vise, nego se zovu Terrakom, i imaju pristojan setup datacentra / linkova / etc
b) ne daju 400Gb mjesecnog prostora, nego 400Gb bandwidtha, sto znaci da realno mozes vuci average 1.3Mbita/s mjesecno. Cisto za usporedbu jedan realtivno ok portal hrvatski vuce otprilike 4Mbita/s average mjesecno
c) diska je cista dosta, neznam sta ce ti vise za neki mali VPS
d) da si procitao site pise ljepo SolusVM
e) ucitavanje stranice sporo u vecini slucajeva je problem na strani korisnika (ako gledamo lokacijski servere u hrvatskoj)
f) procesor je nesto sto u danasnje doba je najmanje optereceno, i ovisi DEBELO o samom procesoru
g) to kad je stranica kreirana nema veze sa nicim, brandovi ljudi dolaze i odlaze, bolje pitanje je jel ima recimo podatke pune o firmi javno navedeno, neki email / ticketing prisutan, etc

ljudi se trude, delaju nesto, imaju ok background, site je jednostavan za navigirat i osnovne informacije su tu

to sto bi im isto preporucio da odemo na pivu prije nego bace novce na hardware to je druga stvar :stuck_out_tongue:

a sad da vidimo ovaj tvoj contabo koj tolko preporucujes

a) 100% oversellaju RAM
b) one core 3.2ghz kaj ti to znaci … nista
c) kontrolni panel im je debilan do boli, funkcionalnost je na razini … igracke (barem po ovom videu na siteu)
d) ako kopas malo po siteu dodes do zanimljive cinjenice o “unlimited traffic” a to je

“Unlimited traffic: No additional costs due to traffic (if average traffic consumption continuously exceeds 20 Mbit/s over a timespan of at least 5 days the connection is switched to 10 Mbit/s).”

e) tolko su bili voljeni kao giga international na webhostingtalku, da su u meduvremenu promjenili ime
f) mreza im actually izgleda ok, ali koliko cujem hard limitiraju PPS po portovima (barem po tome sto ljudi pricaju na WHT)

kaj smo naucili danas, ako trazis dlaku u jajetu naci ces je bilo gdje :slight_smile:

Eto Steven, sad si dobio svoje. Brijem da lik radi za taj contabo jer mu hrvatski nije jaca strana.

Samo bih htio još jednu enigmu riješiti.

Svi naši VPS-ovi su spojeni na net sa 100mbps, a opcija je i 1gbps.

Od sutra/prekosutra ćemo imati nove “dozvoljene” promete po VPS-u, a nakon što korisnik potroši npr. 1TB na 100mbps, brzinu linka mu smanjujemo na 10mbps.

Ako još tko ima kakvih pitanja, slobodno neka mi se javi :slight_smile: