Povoljan VPS u Hrvatskoj i preporuka VPS u inozemstvu

[quote=""]
a) 100% oversellaju RAM
b) one core 3.2ghz kaj ti to znaci … nista
c) kontrolni panel im je debilan do boli, funkcionalnost je na razini … igracke (barem po ovom videu na siteu)
d) ako kopas malo po siteu dodes do zanimljive cinjenice o “unlimited traffic” a to je

“Unlimited traffic: No additional costs due to traffic (if average traffic consumption continuously exceeds 20 Mbit/s over a timespan of at least 5 days the connection is switched to 10 Mbit/s).”

e) tolko su bili voljeni kao giga international na webhostingtalku, da su u meduvremenu promjenili ime
f) mreza im actually izgleda ok, ali koliko cujem hard limitiraju PPS po portovima (barem po tome sto ljudi pricaju na WHT)[/quote]

Odgovori:
a) Ne overselluju RAM jer nisu na virtualizaciji na kojoj se moze oversellovat ram memorija.
b.) 3.2Ghz brzina core-a, pretpostavljam da znas sto to znaci.
c) Na kontrol panelu imas sve sto ti treba od iglice do lokomotive, sto tebi izgleda igracka to je nesto drugo
d.) Da, Unlimited traffic FAIRUSE, zato postoji pravili da se sa 100Mbits -a spusta na 10Mbits-a, a to je za one sto neznaju sto je Fairuse.
e.) Promjenili su ime radi znaka “-” sto nisu zeljeli imat nikakve karaktere tipa “-” u domeni.
Zasto su tocno (detaljno) promjenili ime imas ovdje: News - Contabo.com
f) Naravno da im je mreza ne samo aktualno nego i u proslosti pa do dan danas izgleda OK.

U svakom slucaju nemozes usporedjivat firmu koja postoji od “2005-09-25” i koja ima osobni datacenter kojeg mozes vidjet s Live Kamerama (prosurfaj malo po sajtu, naces) sa nekim resellerima ili tek napravljenim sajtovima koji su poceli prodavat Shared Hosting-e , VPS-ove, Dedi-e. Razlka je ogromna.
Uglavnom Contabo ono sto pise to ti da bez nekakvih sitnih prevara itd… Ljudi su ozbiljni imaju svoj osobni datacenter koji postoji ima evo 8 godina. :wink:

[quote=“STEVEN80”]Odgovori:
a) Ne overselluju RAM jer nisu na virtualizaciji na kojoj se moze oversellovat ram memorija.
[/quote]

koriste KVM, i moze se oversellat ram

koji … Xeon 3.2ghz sa 800mhz FSBa iz 2004 godine ?

kao sto sam napomenuo vidio sam samo video koji su stavili, i tamo izgleda da ima ravno 5 funkcija.

zanimljivo kada gledas pakete, nigdje ne pise fair use nego “100Mbit unlimited, nikada se nemojte brinut o prometu vise”

isto tako po WHTu ima hrpetina negativnog feedbacka na racun starog imena :slight_smile: Marketing je marketing.

[quote=“STEVEN80”]
f) Naravno da im je mreza ne samo aktualno nego i u proslosti pa do dan danas izgleda OK.

U svakom slucaju nemozes usporedjivat firmu koja postoji od “2005-09-25” i koja ima osobni datacenter kojeg mozes vidjet s Live Kamerama (prosurfaj malo po sajtu, naces) sa nekim resellerima ili tek napravljenim sajtovima koji su poceli prodavat Shared Hosting-e , VPS-ove, Dedi-e. Razlka je ogromna.
Uglavnom Contabo ono sto pise to ti da bez nekakvih sitnih prevara itd… Ljudi su ozbiljni imaju svoj osobni datacenter koji postoji ima evo 8 godina. ;)[/quote]

Niko ne govori o prevarama i slicnome, govorimo o nivou usluge. Neko novi moze imati puno visi nivo usluge te supporta nego neko ko je 10 godina businessu. Isto tako moze biti i puno losiji.

Uzmimo primjer DigitalOceana, ogromni super duper jeftini vamo tamo, ekstremno popularni trenutno. Ajmo pogledat njihovu proslu firmu … propali, izgubili milione, prakticki vecina korisnika izgubila sve podatke te cekali restore mjesecima. Sta to govori.

Pogledajmo Amazon, visestruki ispadi po 6+ sati na svim regijama.

Pogledajmo Microsoft, visestruki ispadi po 6+ sati na svim regijama

Uglavnom poanta je, svako svoga konja hvali, a realno jedini nacin da saznas kakav je neki host je da ga probas. Isto tako moras uvjek imat planirani off site backup, jel nikad neznas kakvo sranje se moze desiti.

:slight_smile:

Ne, nekoriste KVM virtualizaciju vec VMware. Njihov VPS izgleda ustvari kao VDS (Virtual Dedicated Server).
Svaki VPS je totalno izoliran od drugoh sto znaci da nema overselling-a. Svaki VPS radi tocno kao i samostalni (dedicated) server. Nego ljudi kada vide ponudu VPS-a: 9.99 Eura a dobijes 4GB Rama , 200GB HD-a, neograniceni promet odmah misle da je neka kradja tj. overselling (za mene je overselling kradja jer nedobijes na kraju ono za sto su ti rekli da ce ti dat, dok to kod Contabo-a nema).

U vezi VPS-a nemaju informaciju koje je marke CPU jedino te Ghz-e imaju. Nebi ti zano odgovorit, morao bi poslat ticket pa pitat njih, valjda ce ti rec.

Inace za VPS/VDS zasto ti drugo treba panel nego da vidis koliko Memorije trosis, HD koliko je pun, Restartovat, Instalirat novi OS, DNS Reverse i jos koja sitnica. Neznam zasto bi htio neki panel sa 500 funkcija ? Inace SolusVM koji je najpopularnije takorekoc virtualni panel ima isto 5-6 funkcija. Inace sve te podatke osobno gledam preko Shell-a.

Pa da, netrebas vise gledat prometa koliko trosis jer imas unlimited jedino u slucaju da pocmes radit gluposti po prometu recimo da u 5 dana trosis konstantno (sat za satom) 100Mbits orimeta. Ako se to desi sa punim pravom do kraja mjeseca ti spuste promet na 10Mbits/sec. Sto znaci ako si Fairuse da ces uvjek imat 100Mbits/sec. Jeli to ok s njihove strane? Vise nego OK.

Na WHT-u ima od svih datacentrova na ovome svjetu hrpe negativnih i pozitivnih misljenja, na to se ne obazirem bas. Uglavnom, oni nisu djeca pa da ce sada promjenut ime i s time da ce rjesit hrpu negativnih komentara kojeg ima svaka veca kompanija (1&1, softlayer, Hetzner itd…). Kao da su ljudi glupi pa da ce mislite da su oni neka nova kompanija radi toga a istim je skin sajta i sve ostalo isto. Razmisli malo to za njih nije bitno.

[quote=""]Niko ne govori o prevarama i slicnome, govorimo o nivou usluge. Neko novi moze imati puno visi nivo usluge te supporta nego neko ko je 10 godina businessu. Isto tako moze biti i puno losiji.

Uzmimo primjer DigitalOceana, ogromni super duper jeftini vamo tamo, ekstremno popularni trenutno. Ajmo pogledat njihovu proslu firmu … propali, izgubili milione, prakticki vecina korisnika izgubila sve podatke te cekali restore mjesecima. Sta to govori.

Pogledajmo Amazon, visestruki ispadi po 6+ sati na svim regijama.

Pogledajmo Microsoft, visestruki ispadi po 6+ sati na svim regijama

Uglavnom poanta je, svako svoga konja hvali, a realno jedini nacin da saznas kakav je neki host je da ga probas. Isto tako moras uvjek imat planirani off site backup, jel nikad neznas kakvo sranje se moze desiti. [/quote]

Sve je relatino danas. Ja cisto preporucujem svima contabo.com jer imam kod njih dedi-a i nikad kod boljih nisam bio do sada. Pogledaj kakav je Ping iz HR-a a usluga je super, na svaki ticket odgovore u roku sat vremena 24/7.
Ovo zadnje sto si napisao slazem se “kupi pa vidi” ja sam kupio pa sam i vidio. :wink:

citat sa njihovog opisa njihovih VPSova "We use a virtualization solution based on KVM "

anyways glavno da se slazemo, treba isprobat pa onda komentirati.

da bazirana je na KVM ali nije prava KVM.

prvo je bio vmware, pa onda nije, pa ispadne da je kvm, pa je sada nesto drugo

aj odluci pa javi, nisam jos cuo za ne pravi KVM.

VMware je, a pitaj preko suport-a pa vidi sto ce ti rec ali ja znam da su im VPS-ovi na VMware virtualizaciji.

cek jel KVM ili VMware

unutar par minuta si napisao suprotne izjave :slight_smile:

Neznam danas koju virtualizaciju koriste, morao bi ili otvorit ticket pa pitat ili kupit VPS na 1 mjesec pa vidjet preko Shell-a.
Znam da su prije par mjeseci imali virtualizaciju VMware za sve njihove Virtua Servere. Kao giga-international su prije imali naziv “VS” a sada kao Contabo su promjenili na “VPS” pa su mozda i s tim promjenili tip virtualizacije. Ovo nagadjam nisam 100% siguran. Ponavljam prije da su bili na VMware. Mene to toliko nezanima jer me vise dedi serveri zanimaju. Uglavnom imas support ovdje:
Support and Customer Service - Contabo.com

Ja ću zakupiti kod Contabo VPS server, koliko mogu pročitati ljudi imaju dobra iskustva s njima, ako neko s foruma koristi kod njih VPS bilo bi dobro da napiše šta u ovoj temi, pošto je tema poprilično stara…pa me zanima mišljenje nekoga ko trenutno koristi njihove usluge…

koristio sam ih ja i nikad više

server odjednom padne bez ikakvog razloga, preko panela ga ne mogu ugasiti jer ne može da učita panel ni da upalim ni da ugasim … ne daj bože nikome da iskusi ono što sam ja sa njima … tu sam se izgriješio više nego ikad … džaba im svi oni gigabajti hepekovi, nikad više s njima

Jel mi možeš reći čije usluge koristiš trenutno i iskustva naravno ako je VPS u pitanju ili možda dedicated?

nije los knownsrv, coolicehost, ma uglavnom svi koji imaju razumne cijene su dobri … čim vidiš da nudi strašno za male pare bježi od toga

Domaći: Mydataknox i Infonet
Strani: Hosthatch

Koristim Contabo preko 4 godine i nikad problem sa njima.

@korisnik9758789 vjerovatno se nisi snasao u njihovom virtualnom panelu posto ne korisu klasicni ‘SolusVM’ vec imaju svoj virtualni panel kojeg su oni napravili.

Evo ostavljam print screen kada sam zadnji put restartovao server.

Tople preporuke svima za Contabo, ponajvise sto imaju osobni datacenter smjesten u Minhenu i Nuremberg-u. U ovih 4 god. nikad problema sa njima tako da nisam otvarao ‘support ticket’, stvarno nije bilo potrebe za tim. Iz HR-a imaju odlican ‘ping’.

da čuo sam i ja baš oprečna iskustva sa contabom

znam ljude koji isto tako imaju strašan uptime a znam ljude (i ja sam među njima) kojima je stalno padao server, recimo podrška im je odlična ali server odjednom padne i preko panela ga ne mogu pokrenuti jer nakon klika na dugme otvara stranicu milion godina, i kada je učita ne pokrene server, da ne govorim o restart dugmetu

Kada sam restartovao server preko njihovog virtualnog panela primjetio sam da se mora pricekati par minuta i da nije onako brzo kao sto se desava na ‘SolusVM’ vezano za restart opciju (na SolusVM restart traje manje od jedne minute). Kod njih traje 5 minuta ili vise.

U tvom slucaju kad bih imao taj problem ‘padanje servera’ bih zatrazio od podrske da mi promjenu drugi vps (pretpostavljam da si imao vps). Isto postavlja se pitanje zasto ti je padao server ili vps, razlog tome?
Njihov najslabiji vps plan tj. paket ima 6GB Ram i 2 CPU tako da ne vjerujem da je bilo radi slabih performanci od vps-a.

Preporuka: AWS ili digital ocean cloud

preporuka: veesp.com

Probao sam veesp i nije m se svidio njihov panel.

@jorgovan prije bi uzeo ‘digita ocean’ ili cak ‘linode’, vise:
https://www.linode.com/pricing