Povreda autorskih prava!

I sta sad to znaci, vfranges, po tome ja njima moram dat tu domenu ?!

Ne nikako, bez dopisa koji je pravo valjan. Pa mogu ja onda na stranici svojoj napisati svi koji imate “hosting” u domeni molim da mi ih ljepo prepišete :slight_smile: - zamisli samo di bi mi bio kraj xD

Pa i ja mislim, hahaha. Ne, ti stavi na svoju stranicu da svi koji maju ‘host’ u imenu moraju 30% zarade dat tebi :slight_smile:

Bolje kolega pokusaj izvuci neke vece pare od njih je*eno je to a mislim da je problem kod tebe jer su lego igrice na sajtu da su na sajtu lupam slike o zivotinjama ne bi te dirali sigurno…

milos tu si u pravu, medjutim niti jedna igra nije skinuta sa njihove stranice, a oni neka dokazu da je. Sa njihove stranice je nemoguce skinuti igru.
Medjutim, u mailu koji sam dobio ama bas nigdje se ne spominje sadrzaj stranice, niti to njih zanima, domena ih interesira i bode u oko, evo citat iz poruke:

It has come to the attention of the LEGO Group that you are the owner of the domain name legoigre.info (hereinafter referred to as the Domain Name). As you know, LEGO® is a registered trademark of the LEGO Group and as such an important asset of the LEGO Group. Accordingly, my client must be extremely vigilant in protecting its intellectual property rights and in preventing unauthorized use of its trademarks in order to prevent confusion with or dilution of those trademarks. The Domain Name is confusingly similar to said trademark. The LEGO Group owns numerous trademark registrations for the mark LEGO worldwide.

Prijevod:
LEGO grupa je zapazila da ste vi vlasnik domene pod nazivom legoigre.info. Kao sto znate, LEGO je zasticen i registriran trademark LEGO grupe i kao takav njen vazan dio. Prema tome, moj klijent mora biti ekstremno oprezan u zastiti svog intelektualnog vlasnistva i u prevenciji neautorizirane upotrebe svog trademarka da sprijeci zamijenu ili trademark dilution (objasnjene ovog izraza slijedi: ovo je specijalni pravni izraz a oznacava radnje koje registriranom trademarku mogu umanjiti njegovu jedinstvenost). Ime domene je zbunjujuce slicno navedenom trademarku. LEGO grupa posjeduje puno trademarkova za oznaku LEGO sirom svijeta.

Kao što sam rekao, ukoliko si postavljao njihove proizvode (ne moraš skinuti igricu sa njihove stranice, možda je to neko drugi uradio a ti dobio od treceg posrednika igrice) mogu te lahko dobiti na sudu. Ako jesi, ukoliko ti taj sajt ne donosi neke posjete i zaradu, ja bih uzeo novac za domenu i transfer i završio sa istim, ali, to je samo moje mišljenje.

Da samo što oni njemu ne nude novac, nego rade iznudu , daj nam domenu besplatno ili cemo te tuziti, sto nema smisla bez ikakvih dokumenata da su mu se uopce obratili.

[quote=“drmrgood”]milos tu si u pravu, medjutim niti jedna igra nije skinuta sa njihove stranice, a oni neka dokazu da je. Sa njihove stranice je nemoguce skinuti igru.
[/quote] Nisi ti skinuo jer je nemoguce, ali neko tamo levi je skinuo nekako ilegalno i postavio negde free pa tako redom…
Dakako sad vidim da na mailu ti ne spominju nigde sadrzaj nego su zapeli sto si im “uzeo” to njihovo brendirano ime LEGO e tu je njima problem koliko vidim da njih briga za sadrzaj nego sto ti koristis njihovo ime…

Pa to ti kazem, niih sadrzaj ne zanima i to nigdje ne spominju.

Gle najbolje upoznaj prijatelja po imenu Olego i trazi da ti skenira osobnu i problem rješen.

Olego - nadimak Lego xD

Slično tome je i magazin Cosmopolitan tužio naš Cosmodisk tražeći da izbace riječ “Cosmo” iz naziva jer Cosmopolitan koristi tu skraćenicu kao svoj brand. Međutim, taj zahtjev nije prošao na našem sudu.

Moguće je da oni uopće ne znaju da ti zapravo koristiš tržišni znak “Lego igre”, već misle da je “legoigre” nekakav naziv za sebe, slično kao što je “cosmodisk” cjelovit naziv. Da znaju, možda bi bili još agresivniji.

Nevezano sada uz to što je pjesnik htio reći u tom njihovom pismu, moje mišljenje je, recimo, da se ne može a-priori zaključiti na što netko ima ili nema pravo. U tvom slučaju, recimo, ti pod tržišnim znakom “Lego igre” ostvaruješ dobit iskorištavanjem Legovog intelektualnog vlasništva (igrica, ako su oni autori igrica i/ili zaštićenog industrijskog dizajna, ako je očigledno da su tema igrica Legove kockice) bez dopuštenja autora. U ovome što ja pričam domena uopće nije bitna – bitno je da neosnovano stječeš novac i pri tome uzurpiraš intelektualno vlasništvo. Naravno, ja nisam odvjetnik, ali mi se čini da ti nikako tu nisi na čistom, već da oni mogu napasti po drugim smjerovima, ako će željeti.

[quote=“tsereg”]Slično tome je i magazin Cosmopolitan tužio naš Cosmodisk tražeći da izbace riječ “Cosmo” iz naziva jer Cosmopolitan koristi tu skraćenicu kao svoj brand. Međutim, taj zahtjev nije prošao na našem sudu.

Moguće je da oni uopće ne znaju da ti zapravo koristiš tržišni znak “Lego igre”, već misle da je “legoigre” nekakav naziv za sebe, slično kao što je “cosmodisk” cjelovit naziv. Da znaju, možda bi bili još agresivniji.

Nevezano sada uz to što je pjesnik htio reći u tom njihovom pismu, moje mišljenje je, recimo, da se ne može a-priori zaključiti na što netko ima ili nema pravo. U tvom slučaju, recimo, ti pod tržišnim znakom “Lego igre” ostvaruješ dobit iskorištavanjem Legovog intelektualnog vlasništva (igrica, ako su oni autori igrica i/ili zaštićenog industrijskog dizajna, ako je očigledno da su tema igrica Legove kockice) bez dopuštenja autora. U ovome što ja pričam domena uopće nije bitna – bitno je da neosnovano stječeš novac i pri tome uzurpiraš intelektualno vlasništvo. Naravno, ja nisam odvjetnik, ali mi se čini da ti nikako tu nisi na čistom, već da oni mogu napasti po drugim smjerovima, ako će željeti.[/quote]

Ako oni žele napasti oni će dobiti sud pa i da nisu u pravu, jel mi smo zemlja trećeg svijeta i vjeruj mi da internacionalne sudove nije briga za nas, imao sam vec iskustva s tim, narucio sam nešto online od jako poznate americke tvrtke i platio sam uredno sve i platio sam zapakiravanje poklona u ljepu kutijicu i jos tu kutijicu platio 25 $ . E i sada taj poklon je dosao odredjenoj osobi, ali bolje da neznas kako , zguzvan u zguzvanom celofanu, bez ikakve kutijice ili bilo čega ljepo ukrašenog kao što sam platio 25 $ .

Kontaktirao sam Odvjetnika i pitao ga dali išta mogu poduzet, i objasnio mi je da živim u Americi da bi dobio masne pare, ali ovdje u HR izgubio bi Sud jos bi i sudske troškove morao platiti.

Tako da ako oni tebi stvarno pokažu dokument da to mogu, predaj im domenu i besplatno jel drugo nema smisla.

Uglavnom cekam odgovor na mail, keep you posted.
Ako pokazu dokument, ok, ali samim tim sto njima to pise na stranici, to ama bas nista ne znaci.
Sa ovim se slazem, sto se tice igrica one su neovlasteno na mojoj stranici, i istina je da to nigdje ne spominju, ali bi mogli krenut u tom pravcu, medjutim nije problem maknuti sve igre.
A jos je manji problem uzeti domenu leg0igre.com, ili leegoigre, ili nesto deseto. I sve prebacit tamo, i uzet ID zastitu na domeni. Pa nek tuze koga kod zele :stuck_out_tongue:

Tada je već kasno.

Neće ti to upaliti.

Kako je upalilo ljudima koji su pred nekoliko godina objavili registar branitelja ? Cijela nasa policija nije uspjela doznati tko je vlasnik stranice.

Pusti naše, a vjerovatno nije samo uzeo privacy već je imao lažan acc, kupovao sa ukradenim karticama i sl. Privacy služi da da mi, obični smrtnici ne vidimo ko je vlasnik, ali kada je u pitanju sud, oni su dužni reći ko je vlasnik. Da si kojim slučajem imao privacy na ovom sajtu, domain provider bi ti je vjerovatno ugasio.

[quote=“drmrgood”]Kako je upalilo ljudima koji su pred nekoliko godina objavili registar branitelja ? Cijela nasa policija nije uspjela doznati tko je vlasnik stranice.[/quote]Hostali su kod specijalizirane firme čiji je vlasnik upravo temeljio poslovni model na tvrdoglavom odbijanju da preda podatke američkim vlastima. Nekako ubrzo nakon toga je firma suspendirala primanje novih klijenata (odn. tako su izvijestili na stranicama). Mislim da su to već malo pretjerane sheme za nekakvu yet-another-flash-games-site stranicu. Mogao bi hostati u državi koja je na razini principa posvađana s međunarodnom zajednicom. Ali bi te i oni prodali kada bi im se više isplatilo. :slight_smile:

Ma dobro, to i tako nije ne znam kako posjecena stranica, a takvih ima milion, kao sto kazes. Nek plate domenu i hosting (cca 200 kn ) i nek ih voda nosi.

Ne treba njima tvoj hosting (database) :). Samo domena. Ali traži tu svotu za domenu i transfer domene.

Pa iskreno mislim da je to napametnije. Ajde da ti ta stranica donosi neku ozbiljnu lovu pa bi čovjek još razmatrao neke opcije, ovo ono. Al IMO s obzirom na situaciju, inantiti se i (eventuano) suditi za nešto gdje ćeš 99 posto izgubiti - mislim da nema smisla.