Povreda autorskih prava!

Prije cca 2 tjedna otvorio sam domenu legoigre.info, sa flash igricama. Danas sam dobio mail iz LEGA da zbog toga jer se u imeni domene nalazi rijec lego, da krsim autorska prava i da odmah prebacim domenu na njihov sever, inace cu snositi pravne posljedice. A ja budala nisam trazio DNS zastitu pri registraciji domene, tako da imaju i moje ime i prezime, adresu, email adresu i sve sto im treba da dignu tuzbu.
Sta da ja sad napravim ? Da li je dovoljno obrisati sve sa stranice i dati im podatke za FTP login ?

HMM… jesi li siguran da je ovo mail od lego?

Hm, to nisam ni gledao, ali poslano je sa ove email adrese: [email protected]

Edit: Evo sad proucavam ovu stranicu melbourneitdbs.com, i oni se zbilja bave sa zastitom intelektualnog vlasnistva, ali mi je cudno kako to da se LEGO kao tvrtka sa sjedistem u Danskoj obratila za pomoc ovoj tvrtki u Melbourneu.

Mislim da možeš imati ime LEGO u domeni, ali ne smiješ imati na stranici nešto što ima veze s LEGOm, situacija bi trebala biti kao sa facebookom, smiješ imati to u domeni, ali ne smiješ društvenu mrežu napraviti.

Nije tocno, jer njih u mom slucaju brine to sto je ime LEGO u domeni moje stranice. Nitko ne spominje nikakav sadrzaj, nego zele da, citiram: My client would, prefer to solve this matter in an amicable fashion and therefore kindly asks you to transfer the Domain Name to the LEGO Group with immediate effect, and in the future, refrain from using any trademarks owned by the LEGO Group without authorization. The LEGO Group will be of assistance in transferring the Domain Name and will reimburse the out of pocket expenses the registrar may charge for the transfer and the registration fee you have paid for the Domain Name.

Ja sam im odgovorio da cu obrisati sadrzaj stranice i dati im sve podatke, pa neka transferiraju to sami, meni se ne da.

Ti nisi normalan, ništa im nedavaj. Ako žele tu domenu što je prije nisu oni registrirali?

Cuj, ljudi se prijete tuzbom, medjutim mislim da bi ja tu tuzbu dobio, jer domena nije lego.info, nego legoigre.info. Po toj logici netko tko se zove Oleg, i ima stranicu olegovsajt.com isto to ne smije imati. Meni to takodjer nema logike, ali s druge strane, to je LEGO, ozbiljna firma sa milijunskom zaradom, a ne neki salabajzeri.

Pošteno od njih, spremni su platiti koliko si ti platio za tu domenu i za trošak transfera tako da ti ne gubiš ništa. U pravu si po pitanju domene, ali ukoliko si imao sadržaj na istom vezan za njihovu kompaniju, oni su ga mogli uslikati i samim time bi dobili postupak na sudu. Pošto vidim da tvoje igrice nemaju veze sa njihovom kompanijom, možeš reći da je lego skračenica za neke riječi te da nema veze sa njihovom kompanijom. Na tebi je da odlučiš. Njihov razlog je posve jasan, ne žele da njihov trademark bude korišten da imaš posjetitelje koji smatraju da su to njihove igre.

Naravno da su na stranici Lego flash igrice, za koje naravno nemam autorska prava nego ih imaju oni. Tako da ne znam sta si ti na mojoj stranici vidio, ali taj sadrzaj itekako ima veze sa tvrtkom Lego.

Mislio sam da su igrice u vlasništvu drugih kompanija, koje imaju istu ideju kao Lego, nisam znao da su igrice u vlasništvu LEGO kompanije. Ako je tako, moj ti je prijedlog da ih zamoliš da ti plate za domenu i transfer domene.

Inaće, nisi svjestan za šta su neki spremni tužiti, npr. ja sam preveo jedan intervju sa španskog na engleski jezik te stavio odakle je taj intervju (njihov sajt), njima se nije svidjelo i morao sam da izbrišem ili da napišem o čemu je intervju i to uputim ka njihovom sajtu iako je tekst na španskom. Na kraju sam naravno izbrisao.

Sad, u vlasnistvu, nisu u njihovom vlanistvu jer je sa njihove sluzbene stranice igricu nemoguce skinuti, skidane su sa drugih web stranica.

Hebem ti gdje su sada kuponi za domene od 1$… kupio bi 100 lego domena i prodavao ih njima po “normalnoj cijeni”.

2 Likeova

xD Ukoliko oni nisu kreatori tih igrica, njihovo nije.

Nikako nedaj besplatno domenu ako ju zele mogu je kupiti to je prva stvar.
Druga stvar, to sto nisi zastitio vlasnika domena to nema apsoulutno nikakve veze, oni bi dosli do tvog imena ovako i onako. Ako je stvarno to LEGO i ako oni tebe bas zele tuziti.

i treca stvar… mislim da oni tebe nemaju pravo niti mogu tuziti zato sto ti imas lego u nazivu, neka ti citiraju gdje to pise da je to povreda prava… tocno dokument ovjeren kod nadleznih ljudi.

Poz

Ok, poslusat cu savjete i zatraziti dokument, doduse dobio sam nekakav .pdf od te neke zastupnice iz te tvrtke iz Melbournea, ali to nista nije ovjereno, nego samo nekakav dopis. Nemam iskustva s ovim uopce.

Ja bi tu ceciliu malo naučio reda :slight_smile:
http://se.linkedin.com/pub/cecilia-borgenstam/10/641/8a7

Poslao sam joj mail slijedeceg sadrzaja:

Hi !

After my consulting with some people with a bigger law knowledge, my opinion and attitude on this situation is changed and is as follows:

  1. I would like you to send me the document certified by a public notary that I am not allowed to use word ‘lego’ as a PART of my website domain. For example, your demands would be ok and fine with me if I use, for example, lego.info domain, but, since I use legoigre.info, I think that you don’t have the rights to demand anything from me.

  2. If you like to buy the domain (although I don’t see why you are interested, since, like I said above, word ‘lego’ is a PART of my website domain name), we can negotiate on the price.

Kind regards

Pa da vidimo cija majka crnu vunu prede, kom obojci kom opanci, kom kolci kom konopci, kom prasci kom janjci itd… :slight_smile:

Nema vjerovatno nitko ovdje , ja iskreno prvi put cujem da ti neko moze traziti domenu jel u nazivu ima facebook, lego , nebitno sto, pa koliko je google platio za domene gooooogle i takve slicne, ima negdje sam citao na internetu davali su miljone za to, nisu trazili da im se prepisu.

Btw… Uredio sam poruku sada da nebi dva posta zaredom imao dodatak ovom postu, nevjerovatno je da to i pise na njihovoj stranici

The LEGO Trademark cannot be used in an Internet Address
The LEGO trademark should not be incorporated into an Internet address. Internet addresses have become useful tools for people to identify the source of a homepage. Using “LEGO” in the domain name would be creating the misleading impression that the LEGO Group sponsored the homepage.

:slight_smile:

strasno

---- jos sam nesto nasao

Why Lego sucks

Companies who purposely use the law to try to intimidate domain holders into surrendering their names under frivolous claims are un-ethical. This sort of reverse-hijacking has become fairly common and makes it extremely difficult to distinguish companies who truely have a case versus companies who are bullying people into giving up their domains.

These people have no trouble alienating their fans for the sake of profit. Sadly I contributed to the revenue of the company and thus indirectly to the salaries of the lawyers who now try to take my domain. Instead of spending the past week having fun and building my lego toys, I am forced to waste my time protesting the company who makes the toys I love. For these reasons, Lego group sucks; along with all the other companies who try to bully good-faith domain holders out of their names.

izvor:
http://www.legogroupsucks.com/

Ma ja se u pocetku prestrasio, i nisam niti razmisljao, ali kad se malo bolje pogleda, vfranges, apsolutno si u pravu. Kao sto sam vec naveo, onda bi recimo olegovsajt. com od osobe koja se zove Oleg takodjer bila povreda njihovih autorskih prava. Malo morgen !

[quote=“aaaaaa21”]Ja bi tu ceciliu malo naučio reda :slight_smile:
http://se.linkedin.com/pub/cecilia-borgenstam/10/641/8a7
[/quote]

Hahah ova je dobra :stuck_out_tongue: , cak si ju isao i traziti prije nego sto si to rekao da nebi bilo da bi nekog slona naucio reda :=)))