Povreda autorskih prava!

Svakako pristani na njihove uvjete,
jer bi ti bilo gadno da to dođe do suda. :varenizec
Oni su veliki igrači i ne možeš se bosti sa njima, pogotovo po sudovima. :sticky:

Eto, ja sam imao apsolutno isti takav slučaj. :slight_smile:
Stiglo mi je upozorenje od odvjetničke tvrtke u Americi, sve tako slično kao što kažeš…
Dobio sam, na kraju $35 (domena i ‘troškovi’) i bio zadovoljan, jer sam ionako i mislio pogasiti tu domenu. :slight_smile:
Ali i da nisam, postupio bih jednako zbog razloga navedenih gore.

Peace,

P.S. Neću reći koja je domena u pitanju, niti koji je niche jer je bio takav (prinudni) :slight_smile: dogovor. Danas tu nekada moju domenu 301 redirekcija vodi na njihov site. Aleluja. :slight_smile:

Ma neka im bude ta domena, nek ih voda nosi. Opicim ja jos 10 razlicitih stranica sa flash igrama, adsense kaplje, ja sve 4 u zrak i svaki mjesec stize placa :smiley:

Zanimljiv slučaj :slight_smile:

Nego, koliko dugo imaš tu domenu prije nego su reagirali??

Nemogu vjerovati da su tak brzo reagirali, i evo odgovora na pitanje iznad.

Da, stvarno brzo!

Kucam tako malo legonesto.com da vidim koje domene žive.
I legom.com se preprodaje
legogame također živi , dok legogames.com redirekta na lego.com (kao i dosta njih!!)

…ali zanimljivosti, legoroom.com me vodi na XAMPP xd

[quote=“bozoou”]Da, stvarno brzo!

Kucam tako malo legonesto.com da vidim koje domene žive.
I legom.com se preprodaje
legogame također živi , dok legogames.com redirekta na lego.com (kao i dosta njih!!)

…ali zanimljivosti, legoroom.com me vodi na XAMPP xd[/quote]

Haha a jesi ovu uocio
Lego Sucks

Ostat ćeš bez domene, a možeš ostati i bez par tisuća dolara.

Imaju puno pravo na domenu, zato jer je registrirani TM. Ti koristiš u imenu domene njihov TM. Registracija TM-a se plaća, ne bezveze nego upravo radi zaštite. Naše pravnike i sudove zaboravi, rijetki su koji su upućeni u ovo.

Ako Lego poželi, pokrenut će postupak. Neda mi se sada provjeravati, ali pokretanje košta oko $750 ili više. To ćeš naravno ti morati platiti kada izgubiš spor što će se 101% dogoditi. Imaju pravo i tražiti dodatnu odštetu koja može biti puno viša. Može biti pretpostavka da si ostvario korist na temelju njihovog TM-a, da si im narušio ugled, da si ovo, da si ono i svaka ta stavka može imati određeni iznos odštete.

WIPO i UDRP su termini koji bi te mogli zanimati.

Nisam pravnik, ali sam u ovu temu više nego dobro upućen i zato kažem da ćeš sigurno izgubiti domenu ako oni to požele i da ti mogu novčano zapapriti.

mitok pošto kažeš da imaš iskustva u ovakvim situacijama, što je s situacijom ako se neko zove Oleg, pa napravi domenu olegov-blog ili olegovblog a da ne pričam ako se prezivaš olegov :slight_smile: pa onda olegov.com ili slično. Što bi se dogodilo u tom procesu onda ? Znači praktički ti neko zabranjuje da imaš stranicu po svome prezimenu ?

A jel taj Oleg registrirao Oleg kao TM ? :wink:

vfranges, da na sajtu nema igrica ne bi mu mogli ništa, ali ovako…

I još da nema Lego u imenu…

S tim se bolje ne zezati. Odmah da reagiram da skrivanje ID u domeni kao sto je napisao da ce sada ici otvoriti 100 .info domena i zamaskirati ID pa nek tuze koga ocu, malo prosurfaj sto je zapravo skrivanje IDa.

Skrivvanje IDa ili Privacy Policy nije tu da ti krsis zakone i pokusavas prijevare, nego da imas mir i da tvoji podaci nisu vidljivi svakome, naravno akda inetrpol ili netko s pravom da zatrazi tvoje podatke ce ih odmah dobiti (naravno trebaju razlog), u ovom slucaju tuzba…

Nemojte se zezat s ovim trademark imenima u domeni jer oni ce vam prvo napraviti kontakt i trazit domenu besplatno (nezele oni vas sajt niti domenu) nego nezele da placaju i imaju trademark i da ga drugi ljudi koriste bez prava.

No to ne znaci da ti nemozes imati trademark u domeni. Naprimjer igra DOTA je isto trademark i ima miljun blogova i imena i nitko ne trazi nikog nista… Naravno da netko otvori DOTA s namjerom da popljuva trademark onda je to moguce.

Javi nam kada ti odgovore… by the way:

@ mitok i dadaas: Ja se ne namjeravam svadjat i naravno da cu im prepustiti domenu. Samo je to bullshit. Uzmimo sad da netko otvori stranicu konzumiranje.com ? Da li to znaci da ce ga tuzit Todoric jer ima konzum u imenu domene? Ili vec prije naveden primjer olegovastranica.com. Isto ima lego u imenu domene. Ovo su nevidjene gluposti…
Kako bilo, ja sam u svom odgovoru na mail zatrazio sluzbeni dokument ovjeren od strane javnog biljeznika ili odvjetnika na uvid. Jos nitko nije odgovorio na mail, ali sigurno hoce.

Naravno da ne bi, zasto se sad praviti glup.

Ti si ne samo iskoristio lego u imenu stranice nego si imao i lego igre na njoj prema tome ne vidim gdje je zabuna, neke granice moraju postojati.

[quote=“drmrgood”]@ mitok i dadaas: Ja se ne namjeravam svadjat i naravno da cu im prepustiti domenu. Samo je to bullshit. Uzmimo sad da netko otvori stranicu konzumiranje.com ? Da li to znaci da ce ga tuzit Todoric jer ima konzum u imenu domene? Ili vec prije naveden primjer olegovastranica.com. Isto ima lego u imenu domene. Ovo su nevidjene gluposti…
Kako bilo, ja sam u svom odgovoru na mail zatrazio sluzbeni dokument ovjeren od strane javnog biljeznika ili odvjetnika na uvid. Jos nitko nije odgovorio na mail, ali sigurno hoce.[/quote]

Obicno ti oni posalju s fedexom u roku 24 sata ti dodje paket s jednog kraja svijeta u lijepu nasu. Tako je meni doslo da maknem nekoliko linkova s jedne stranice…

No ovdje ti se mozda nece zezat ejr su sigurni u parnicu 101% (kao sto je neki user vec napsiao). kod olegovastranica.com nema problema ako oleg prica o sebi i svojim dogodovstinama, ali cim pocne pricat o igricama ili lego igricama onda i on gubi svoj blog. Isto vrijedi za konzumiranje, ako se prica kako jesti picu i sto jesti i kako onda nema problema, ali ako bi se pricalo da konzum ima skuplju robu od kauflanda onda 101% gubis parnicu…

Ako se praviš blesav, to ne znači da za tebe zakon ne vrijedi.
Možeš ti pričati da kod tebe “lego” znači “lezbo elektro globalno orbitalno” i da je puka slučajnost što se na domeni legoigre nalaze lego igre, ali to ti nitko neće povjerovati.

Isto vrijedi i za navođenje olegovestranice kao primjera: praviti se blesav ne znači biti iznad zakona.

Također i onima koji ti savjetuju da ih odjebeš jer ti ne mogu ništa: praviti se blesav ne znači biti iznad zakona.

Dobro veli dadaas.

Ako će Lego stvarno htjet tu domenu, dobit će je. Ako će ti htjet zapaprit, zapraprit će ti.

Tvoja domena je školski primjer kršenja TM-a. Ljudi su gubili domene i plaćali kazne za puno banalnije primjere.

Ja znam bit buntovnik, ali ovo je po meni u redu. Oni bi bili gigant i da nisu zaštitili ime, ali pošto jesu (i platili zaštitu) imaju pravo i tražiti svoja prava.
Kada bi sada ti bio u pravu je po meni kao i da plaćaš osiguranje kuće od požara, i onda dođe do požara i osiguranje odbije platiti, a uredno su uzimali lovu na ime premije. Zaštita TM-a košta.

Meni je užasno glupo što je Apple TM. Lego nije riječ na engleskom, dok je apple generičko ime. I sad da ja uzmem Appleisnotgood.com i da pišem kako ti može zub ostat u jabuci dok je jedeš i da zato nije dobra Apple bi me mogao tužiti jer sam naziv domene asocira da njihova kompanija nije dobra, a u nazivu domene je njihov TM.

@mitok, ne vjerujem da bi ti mogli tu išta uraditi. Što se tiće drmrgooda, ne pravi se blesav, već smo 10x rekli da nije isto imati na sajtu ono što je vezano za brendirano ime i nemati.

sad ću ja registrirati site imena legotete.com koji bi u slengu bio značio gole tete, nakačit ću par sexy cura i ostaviti da to stoji tako. Pa da vidimo što će se dogoditi. Neću uzimati whois zaštitu, kao što je nikad i ne uzimam.

Edit:
Evo upravo regana domena.