Poziv poreznim obveznicima FBiH

Dok got ja za prolazak na zuto dobijem vecu kaznu nego onaj koji je raznim prometalima ubio nekoliko ljudi, smatram da porez ne treba platiti i da smo slucajna drzava. Govorim za HR, ali vjerujem da je isto u RS, BIH i ostatku Balkana.

1 Like

izvini savršeni i prelijepi, vjerujem da bi ti bio baš presavršena javna ličnost, samo ne znam zašto nisi

najgori su ljudi koji komentarišu druge ljude :smiley: ti si prvo primijetio način izgovora žene a ne suštinu onoga šta izgovara

kod najvećeg krkana možeš prepoznati više dobrih osobina nego kod gospode iz centra grada, nema pravila, ne treba generalisat

zanimljivo mi je što imaš godina a tako razmišljaš :smiley:

narcis alert

1 Like

Kamata jer nije platio porez na vrijeme. Nemojte me pogrešno shvatiti, ni ja ga nikada ne bih platio, ali da smo u Njemačkoj morali bismo, tako da govoriti bježite u Njemačku jer mora platiti porez koji je sigurno manji nego u Njemačkoj je smiješno.

1 Like

Izgleda da niste dobro odgledali video.

svugdje se plaća porez, smo što na zapadu (uključujući čak i HR) od države dobiješ subvencije za stan, auto, dijete… a u BiH od države dobiješ .I. e dok ja to dobivam od države to će i oni od mene primati.

1 Like

…i cijena stana ostalih na trzistu se uveca proporcijalno subvencijama drzave jer cijene nisu imune na zakon ponude i potraznje. To je kao u Americi kad drzava pomogne studentima tako sto bude garant za njihove pozajmice, tj drzava garantuje da se bankrotom taj dug nece obrisat, i onda studenti mogu dobiti pozajmice koje inace ne bi dobili da nema tog garanta… Znaci dobro studentima… ak u k, jer i fakulteti zbog ogromne potraznje povise cijene i sad svi placaju skuplje jer je drzava indirektno subvencionisala potraznju

Zanimljivo, 90% Hrvata zivi u svojoj kuci/stanu… u Svicarskoj, Holdaniji i Njemackoj taj % ne prelazi 50%.

1 Like

i plus što su na zapadu kamate na bilo kakav kredit drastično niže, praktično čovjek kamatu ni ne osjeti

kolko para tolko muzike - puno para puno muzike, barem znaš za šta i kako si živio, a neda si pamtio zivot po spajanju kraja s krajem.

to neki podatak samo naših gastabajtera ?

To je zvanicna statistika za sve. Eto npr Holandija je zemlja sa najvecim jazom izmedju bogatih i siromasnih kad je imovina u pitanju.

Kamata se vazda racuna po sigurnosti (i namjeni) pozajmice.

1 Like

:joy::joy::joy: “nisam te prepoznao…” :joy::joy::joy: nisam odavno nesto ovakvo dobro cuo!

ma nema šta, izuzetno kreativno, nivo mahalske pijace

Dobro je rekao za familiju,
…Ne volem
Ujne, strine, šogore, komšiluk
Nataknem ih na čiviluk
Od njih ništa dobro nije došlo…

a i za TITA jedini ovozemaljski bog za vijeke vekova :stuck_out_tongue: amin,

1 Like

Da ne otvaram drugu temu.
Izasao update zakona o porezu na dohodak, ako ima neki pravnik da malo bolje ovo pogleda, bilo bi super.
Ukida se zdravstvo 4%? Ukida se licni rashod 20%?

http://www.feb.ba/wp-content/uploads/2021/06/Novi-Pravilnik-o-primjeni-Zakona-o-porezu-na-dohodak.pdf

Ne znam zašto, ali nmg ništa skinuti …de ponovi

Evo ovako ,pa probaj preko linka u tekstu
Objavljen novi Pravilnik o primjeni Zakona o porezu na dohodak – FEB dd Sarajevo

Sutra ću ovo da ‘studiram’ pa ti javim.
A najbolje ugasiti adsense… I nastaviti sa virtualnim bankama i ostalim ponuđačima oglasa…i nema više ams obrasca

1 Like

još da dodam da kartica svake virtualne banke sadrži sve informacije o vlasniku kartice, pa kada im krenu obračunavati porez po izvodima iz bankomata neka ne kukaju … u najgorem slučaju neće se na bankomatu moći dizat s karticama virtualnih banaka

evo sje*o sam se…
haj zdravo pošteni

Čekaj, zar ti stvarno misliš da bi ljudili plaćali poreze da nema ovih kazni? :joy: