Predsjednički izbori

Još nisam vidio ovu temu, pa evo mog kratkog osvrta:

Prije svega, reako bih da dosadnije izbore još nisam vidio u Hr. Kandidati su uglavnom trucali o stvarima na koje predsjednik po ustavu uopće nema utjecaja te isticali nevažne osobine.
Nadalje, rekao bih da su ovi izbori definitivno najvažniji od rata naovamo jer je novi predsjednik moguće zadnja šansa za obuzdavanje ove silne moralne bijede te mijenjanje puta kojim Hr ide.
Također, istaknuo bih činjenicu da je više od 50% Hrvata protiv ulaska u EU te svih implikacija koje “pripreme” nose.

Kad uzmem u obzir sve navedeno, rekao bih da su mediji odigrali vrhunsku plaćenićku ulogu, po dobrom starom običaju: umrtviti, zanemariti, relativizirati…

Što se tiče kandidata, evo i kratkog osvrta na favorite:

JOSIPOVIĆ - potpuna katastrofa. Dovoljno je reći da preslikava svu nesposobnost Obame, samo što izgleda lošije. :slight_smile:

BANDIĆ - vjerojatno najsposobniji, najbolje odrađena kampanja. Međutim, zeza ga vlastita povijest i opravdana sumnja da je Milanovićev trojanski konj (što potvrđuje podrška medija).

HEBRANG - najveće razočaranje, ali vrlovjerojatni pobjednik radi HDZ-ove moćne glasačke mašinerije. Mislim, čovjek je u kampanji pljunuo na sve dogogodišnje stavove koji su ga i izbacili u Hr politički vrh. Dovoljno je spomenuti katastrofalnu poruku “za europsku i ponosnu Hrvatsku” (???). Jebote, oksimorona…

VIDOŠEVIĆ - potpuno se uklapa u bljedilo. Trebao više naglašavati dobar fizički izgled jer je mogućnost da imamo najzgodnijeg predsjednika na svijetu primamljivija od svega drugog ponuđenog…

PRIMORAC - ovo je jedini kandidat koji me plaši. Dapače, prvi pojam vezan uz njega koji mi pada na pamet je “fanatik”. Bez političkog stava, kao i većina…

TUĐMAN - jedini s čvrstim političkim stavom, jedini zastupa političke stavove većine Hrvata. Mane su mu nezastupljenost u medijima, preizraženi intelektualizam te breme sina uspješnog oca. Izbor svih iz mog okruženja, uključujući i mene osobno…

Mislim da svi ostali zajedno ne mogu preći prag pa o njima niti neću, pogotovo što bih na primjeru Pusićke otišao u žestoke uvrede.

U svakom slučaju, dobro je što Mesić konačno odlazi. Više nećemo biti država s vjerojatno najtupljim predsjednikom na svijetu. :slight_smile: Taj će osvetoljubivi starčić brzo ispariti iz povijesti (ili zamijeniti Mačeka) :D.

Moj glas ide Bandiću jer čvrst, autoritativan, sposoban i vrijedan. Od svih mi se čini kao da zna što hoće. Uostalom, Zagreb je jako puno napredovao sa njime.

Za Mikšića znam da nebi bio iskorumpiran i da nema loših namjera al mislim da nije zreo i iskusan da bude političar.

Tuđman je u rezervi ako Bandić ne ode u drugi krug a on ode, mada to nije za očekivat!

Da zivim u zg nebi tija da Bandic bude predsjednik…

Kampanja se razvodnila jer je trajala preko 2 mjeseca + 37 prave kamanje…

Mislim da trebamo izmjenit zakone… 50 000 potpisa za kandidaturu, i kanditat koji nije skupio vise od 5% na prijasnjim izborima ne moze se kandidirati…

Ivo Josipović - DosaDA
Milan Bandić - RH - Rodijačka Hrvatska
Nadan Vidošević - Šta je meni ovo trebalo
Andrija Hebrang - Ko nije reč ni poreč nije ni čovik
Dragan Primorac - Kvazi doktor kojeg kolege mole da ne pregledaje djecu
Vesna Pusić - zvecarska
Vesna Škare (Botox) Ožbolt
Damor Kajin - Da bar je Franc dovea 75 000 Rumunjskih Hrvata u Istru
Boris Mikšić - Bolje bilo da je s 4 milje kuna da radnicima vece plače
Josip Jurčević - on je još negdi u 70 tim…
Miro Tuđman - Sramoti čaču…
Slavno Vušić - Svaki Slavno treba i Mirka…

Moj Glas : Nadanu

Problem je u tome što postoje opravdane sumnje da je on ustvari i dalje SDP-ov igrač. Zamisli katastrofu kad bi u drugi krug otišla 2 Milanovićeva igrača…
Inače, kako sam rekao, najbolje odrađena kampanja.

Većini koje poznajem je on prvi ili drugi izbor. Plašim se da ne ostane “drugi” pa pokupi mizeran postotak.

Ja bi za Vesnu Pusić jer je to jedina garancija ne guranja u krajnosti.
A imati predsjednika koji jedno misli a drugo radi je ok, za one koje žele živjeti u takvom svijetu. Ali meni takav svijet ne odgovara jer bez istine, nema budućnosti.

Mislim da bi bilo loše da pobjednik ima jaku stranku iza sebe ali i da bude nezavisni kandidat jer će se poslje izbora “pokloniti” nekome i dobiti ćemo isto kao da je gurnut od neke jake stranke.

Predsjednik uređuje vanjsku politiku i vojna pitanja, barem koliko ja znam, sve ostalo mu je vrlo ograničeno i tu ne vidim neke mogučnosti promjene bilo koji kandidat da pobijedi jer naša ovisna financijska budućnost ne dopušta ni ljevo ni desno.

Podsjetilo me na jednu priču o momku koji je želio oženiti jednu djevojku.
Rekao tata, sine želim ti sve najbolje, ali ključ od kuče i auta možeš ostaviti u pretincu.
Što mislite jel bilo vjenčanja!? :slight_smile:

Mediji su stvorili sliku da dr. Tuđman nema šanse i da će glasovi za njega “propasti”. Tako npr. Bago raspravlja kako će glasati Hercegovina i nabraja postotke za Bandića, Hebranga, Josipovića…čak i Pusićku, a Tuđmana i ne spominje kao da ne postoji, iako je u stvarnosti većina upravo za Tuđmana.
http://www.poskok.info/index.php?opt...ovo&Itemid=221

Važno je da glasate za kandidata koji vam je najbolji, a ne da nasjedate na prljave medijske igre kako netko nema šanse, pa da vam ne propadne glas morate za nekog od “njihovih šest”.
Pratim malo politiku na forum.hr i vidim da Tuđman ima veliku podršku, isto kao među mojim prijateljima i nadam se da će biti veliko iznenađenje ovih izbora.

Meni osobno, svi osim Tuđmana i Jurčevića su apsolutna i potpuna katastrofa. Između njih dvojice, nisam siguran.
Ako kojim slučajem u drugi krug uđu Josipović + bilo tko od ostalih (a da nisu moji favoriti), onda glas ide Josipoviću.

  1. Tudjman

  2. Jurcevic

Ako kojim slucajem niti jedan ne prodje u drugi krug, glas dajem onome koji se pokazao kao manji neprijatelj…

haaski kandidat YUsipovic, Pusic, Kajin - ni mrtav.

Kad bi Bog dao da Hrvati odlucuju o svome predsjedniku a ne kojekakvi interesni centri, ishod izbora bi, vjerujem, bio znatno drugaciji.

I ja se slažem da je to problem medijska slika. Očito je da Tuđman nemože financijski konkurirati nekim kandidatima.
Živcira me npr. na indexu anketa u kojoj uvjerljivo vodi Hebrang koji i nema baš velikih šansi, a pored te ankete stoji njegov banner kojeg je masno platio. Očito da je i anketa dio paketa oglašavanja!

Ja bi prije reka da je HDZova mladež zadužena za klikanje :wink:

[quote=“sime_zd”]I ja se slažem da je to problem medijska slika. Očito je da Tuđman nemože financijski konkurirati nekim kandidatima.
Živcira me npr. na indexu anketa u kojoj uvjerljivo vodi Hebrang koji i nema baš velikih šansi, a pored te ankete stoji njegov banner kojeg je masno platio. Očito da je i anketa dio paketa oglašavanja![/quote]

Ne indexu je sve dio paketa oglasavanja :slight_smile:

A Tudjman, ne samo da ne raspolaze s velikim budzetom za kampanju jer nitko ne stoji iz njega sa svojim interesima, nego mu se bojkotira i ono malo s cim raspolaze te ga se marginalizira u SVIM hrvatskim medijima, za koje se zna tko vuce konce…

Hrvatski mediji su se, po meni, u ovim izborima pokazali kao totalni divlji zapad.

Huh, dakle moje društvo ipak nije zastranilo.
Izgleda da prof. Tuđman ipak ima puno jaču podršku kod Hrvata nego “hrvatski” mediji nastoje prikazati…

Onda svakako glas za Tuđmana!

Ne uredjuje, nego su-uredjuje zajedno sa MVP-om, koliko ja znam.

Moj glas ce isto vjerovatno ic Pusicki (nazalost nisam imao vremena pogledati sta ovi “manji” govore). Iako mislim da Hrvatskoj ne bi lose dosao jedan radikalist kao Kajin. :smiley:

A za Bandica mi je presmjesno sta govorite. Necu pricat o Bandicevom zaslugama (ili bolje receno dugovima :smiley: ), samo cu rec da covjek nema pojma o predsjednikovim ovlastima. Mislim, on ce NATJERATI vladu na nesto :krele:
Tipican vlaski nacin razmisljanja kakav imaju jos i Kerum, Mamic i slicni. Pravi primjeri sta cemo prezentirati svijetu. :bljesak:

Mozda je dobro spomenuti statistiku, Bandic ima najvise ljudi sa zavrsenom osnovnom skolom, a npr. Pusicka ima najveci postotak ljudi sa zavrsenim fakultetom. Mislim da to dovoljno govori.

[quote=“Sljaker”]Huh, dakle moje društvo ipak nije zastranilo.
Izgleda da prof. Tuđman ipak ima puno jaču podršku kod Hrvata nego “hrvatski” mediji nastoje prikazati…

Onda svakako glas za Tuđmana![/quote]

Miro Tuđman je kukavica kakvu nikad nisam vidio u zivotu… nije ni sjena od starog koji je bija kralj kraljeva…

Kukavica:

21.04.2002

  1. opći sabor Hdz

Sukob Sanader i Pašalić

M. Tuđman govori Ankici: Nije naše se mješamo i odlučujemo tko če pobijediti.

Sanader pobijedio za 48 glasova na 2000 ljudi…

M. Tuđman nije imao hrabrosti izaci pred govornicu i reči za koga ce glasati…

Forum me ugodno iznenadija svojim političkim stavom…

Tko živi u ZG zna tko je Bandić. Osoba koja je iscrtala cijeli ZG sa parkirnim mjestima, istovremeno podigla cijene parkiranja i tjera sve trgovine iz centra grada.
nakon što je pijan napravio prometnu, policajac koji ga je prijavio je odmah dobio otkaz.
Vidošević je krvopija. HGK ima harač od samog početka. Za Nadanovu plaćicu.

Svi kandidati su banana, da se razumijemo. Moja procjena, Josipović i Hebrang u drugi krug, moj glas Hebrangu.

P.S. Ne nije mi simpatičan ali kada vidim ostale… :slight_smile:

Moj glas najvjerojatnije ide Josipoviću. Ne zato jer njega cijenim, nego zato jer se ubraja u kandidate koji su među (po mojim kriterijima) najnormalniijima a imaju šansu. Bandićevu pobjedu nikako ne bih podnio.

U pravilu biram lijeve kandidate na izborima, ali birat ću ja i desnog ako je kao osoba bolji od lijevih. Samo nikako ne mogu shvatit kad ljudi podržavaju dokazane lopove i lažove.

Zato podsjećam kako je Milan Bandić:

  1. osnovao Holding da bi se smanjili troškovi Zagrepčana. Troškovi su porasli.
  2. zadužio grad na maksimalno netransparentan način. Samo jedan od primjera je zaduživanje obveznicama u Londonu za 300 MILIJUNA EURA. Novac je nenamjenski potrošen suprotno planovima. Gdje? Nitko točno ne zna. Znate li što je 300 milijuna eura???
  3. Zagreb parking po svemu podsjeća na šerifa od Nottinghama. Parking se plaća gotovo svugdje. Najučinkovitija služba je pauk, kojoj cilj nije pokupiti vozila koja smetaju nego zaraditi podizanjem bilo kojih auta koje nije nezakonito podići, a po mogućnosti onih koji se pri tome nisu parkirali na plaćenom mjestu u blizini.
  4. prepun afera i kaznenih prijava koje se ne istražuju. Od gradnje wc-a uz cijenu od 11000 eura po kvadratu pa do svih sličnih stvari
  5. neke uspjehe prikazao uspješnijima nego što jesu - znate li da niti jedan (novi) tramvaj nije u vlasništvu grada nego u vlasništvu leasing kuće

Kad se sve to zbroji, ispada da je nevažno kako
a) je vozio i sudario se u pijanom stanju
b) se jednom prilikom pravio se da trči cijeli maraton, a na cilj došao u drugoj odjeći itd itd

Najveći problem Hrvatske je korupcija i nered, jer rješavanjem korupcije i loše birokracije dolazi inozemni i domaći kapital. Svaki kandidat koji to ne sprječava nego potiče gura državu u sve gore stanje što će se vidjet tek kroz neki broj godina.

Moguće, iza obojice stoji lova, moć i mašinerija.
Eh, da Hebrang barem nije pljunuo na sve što je inače zastupao…

BTW, mislio sam da će Pusićka dobiti ukupno manje od 1000 glasova, uključujući Čačićev. Doista ne poznam niti koga tko na njen spomen ne dobaci sočnu uvredu ili barem psovku…

Međutim, je li moguće da ona ipak skupi par posto?
Mislim, to mi je toliko nevjerojatno da ako je istina, trebam početi razmišljati o emigraciji…

Moj glas ide Ivi Josipoviću. Mogu reći i da uživa podršku značajne većine društva u kojem se krećem; u prijevodu - populacija u svojim dvadesetim godinama s višim obrazovanjem. Nije neki masivni uzorak, ali svejedno.

[quote=“Sljaker”]BTW, mislio sam da će Pusićka dobiti ukupno manje od 1000 glasova, uključujući Čačićev. Doista ne poznam niti koga tko na njen spomen ne dobaci sočnu uvredu ili barem psovku…

Međutim, je li moguće da ona ipak skupi par posto?
Mislim, to mi je toliko nevjerojatno da ako je istina, trebam početi razmišljati o emigraciji…[/quote]

Još da nadodam, da će ostatak ljudi s kojima razgovaram o tome (tko nije za Josipovića) birati između Pusić, Vidošević i Primorac.