Predsjednički izbori

[quote=“bbsantic”]3) Zagreb parking po svemu podsjeća na šerifa od Nottinghama. Parking se plaća gotovo svugdje. Najučinkovitija služba je pauk, kojoj cilj nije pokupiti vozila koja smetaju nego zaraditi podizanjem bilo kojih auta koje nije nezakonito podići, a po mogućnosti onih koji se pri tome nisu parkirali na plaćenom mjestu u blizini.
[/quote]

Moram tu reci … profit Zg parkinga je bio 10 000 kn (prije godinu, dvije, ne znam kad sam to procitao).
Krivo parkiranje se koliko naplacuje … 1 000 kn (ne znam, ne vozim auto). A samo ispred zgrade u kojoj radim SVAKI dan moze toliko imat profita (u stvarnosti svaki par dana dodje pauk i digne par auta).
No uglavnom, svako malo vidim:
a) pauka koji je digao auto
b) auto koji moze dignit pauk zbog krivog parkiranja

Sta znaci, nije da nemaju posla. :smiley:

Ne zelim nikog optuzivati, ali ti podaci su u najmanju ruku sumnjivi.

Ja se najiskrenije nadam da Pusićka neće dobiti 1% glasova.
A o Bandiću najbolje kaže Hitler:

Ah, mislis da je tako malo intelektualaca u Hrvatskoj? :smiley:

[quote=“Sljaker”]
Doista ne poznam niti koga tko na njen spomen ne dobaci sočnu uvredu ili barem psovku…[/quote]

Tipicno za tipicnog Hrvata. :smiley:

Ostali kandidati nisu iznimka … mozes cuti uvrede na racun bilo koga od njih, nitko nije iznimka. :wink:

I ja sam mislija za njega, al mi je nekako prebljutav (nit mirise nit smrdi). :smiley:

Da, čudno je nakon svih ovih godina vidjeti kandidata koji ne iskače iz paštete sa suludim izjavama kako bi ga priprosti narod zapamtio po floskulama (a kao nagradu dobije etiketu dosadnog). Ali ako već pričamo o njegovom stilu, onda mi to može biti samo pozitivno. Uzmi suprotan primjer - Bandića! Dijeli jabuke i lopte, bos se valja u snijegu kod spomenika, nema što nije napravio da privuče pažnju i da se izbori svedu na Za ili Protiv Milana Bandića. Žalosno je samo to što ima šanse da u tome i uspije…

Ovo ne kužim.
Što određuje “intelektualca”?

Ako je obrazovanje, ogromna većina mog društva imaju najmanje VII stupanj, dakle dodiplomski studij, a bogami trećina i postdiplomski. Većina su tvrdi nacionalisti, izrazito su protiv masona i EU, a cerekaju se ili plaču analizirajući hrvatsku politiku poslije '98.

Ako je intelektualizam pripadnost liberalno/masonskoj misli, onda mi je drago da je taj pojam devalvirao.

Ako je pak intelektualizam podržavanje stavova koje nam pokušavaju progurati “novinari” i mediji, onda ću se žestoko usprotiviti takvoj klasifikaciji.

[quote=“Sljaker”]Ovo ne kužim.
Što određuje “intelektualca”?

Ako je obrazovanje, ogromna većina mog društva imaju najmanje VII stupanj, dakle dodiplomski studij, a bogami trećina i postdiplomski. Većina su tvrdi nacionalisti, izrazito su protiv masona i EU, a cerekaju se ili plaču analizirajući hrvatsku politiku poslije '98.

Ako je intelektualizam pripadnost liberalno/masonskoj misli, onda mi je drago da je taj pojam devalvirao.

Ako je pak intelektualizam podržavanje stavova koje nam pokušavaju progurati “novinari” i mediji, onda ću se žestoko usprotiviti takvoj klasifikaciji.[/quote]

A ja ovo ne kužim. Što određuje “liberalno/masonsku” masu i što pokušavaju progurati novinari i mediji?

Mislim da bi se neke stvari trebale u startu definirati, da se nebi upustili u floskule, što postaje sve popularnije.

Eh, da: klasični pripadnik nekakvog mog društva je visokoobrazovan, privatni poduzetnik ili manager, dragovoljac, pripadnik srednje ili više srednje klase, između 30-ak i 50 godina starosti.

Vesna Pusić se predstavlja kao istaknuta znanstvenica

samo ovdje
http://bib.irb.hr/lista-radova?autor=83493
nema tih silnih znanstvenih radova

[quote=“avetma”]A ja ovo ne kužim. Što određuje “liberalno/masonsku” masu i što pokušavaju progurati novinari i mediji?

Mislim da bi se neke stvari trebale u startu definirati, da se nebi upustili u floskule, što postaje sve popularnije.[/quote]

Ne “masu” nego “misao”.
Premalo je ovdje prostora za takve definicije, a osim toga potrebno je i dosta obrazovanja iz područja povijesti, ekonomije i politike za sudjeovanje.
Uglavnom, oni koji su žestoki protivnici (u kakve se ubrajam), jako dobro znaju zašto su protivnici, kao što i znaju protuargumentaciju.

Najbliže bi bilo tome da su masoni i liberali doveli svijet danas u poziciju u kojem je bilo Rimsko carstvo prije pada. Dakle, opća dekadencija, opčinjenost izgledom, kratkotrajnim užicima i novcem, a na uštrb dubljih i trajnijih vrijednosti, kao što su obitelj, znanje itd.
Treba napomenuti da “gljiva znanja” u ovakvim vremenima ide u širinu (klobuk gljive), za razliku od visine (stabljika gljive).

Mediji: gramzive tvrtke koje privatnu korist stavljaju ispred istinitosti vijesti, vrlo često protiv činjenica, a uglavnom protiv elementarne logike.
“Novinari”: pojedinci koji su plaćeni za provođenje interesa svoje medijske kuće. Vrlo često neobrazovani u područjima koje obrađuju, još ćešće korumpirani, uglavnom smatram ih ishodištem većine negativnih stvari u Hr (takvo mišljenje se ne odnosi na SVE nego na većinu).

Ma nije to, takav mi dojam covjek ostavlja. Isto kao sta mi Primorac ostavlja dojam “psihopata” (nemam trenutno bolji izraz). :smiley:

[quote=“avetma”]
Uzmi suprotan primjer - Bandića! Dijeli jabuke i lopte[/quote]

To je stara baza (kruha i igara :smiley: ), pod novim “motom”.

To je bila zajebancija. :smiley:

Je, bi bilo to (jel, prema anketama).

Zanimljivo, poprilicno smo slicnog razmisljanja, osim ovog sa Masonima (ispravak: politika i prije 98 mi je bila u kurcu). :smiley:

I za koga ce oni vecinom glasati?

[quote=“neki_frajer”]Vesna Pusić se predstavlja kao istaknuta znanstvenica

samo ovdje
http://bib.irb.hr/lista-radova?autor=83493
nema tih silnih znanstvenih radova[/quote]

A Index je bezgresni izvor uvijek tocnih informacija? :smiley:

Ne branim Pusicku, samo serem po Index-u. :smiley:

[quote=“Sljaker”]Ne “masu” nego “misao”.
Premalo je ovdje prostora za takve definicije, a osim toga potrebno je i dosta obrazovanja iz područja povijesti, ekonomije i politike za sudjeovanje.
Uglavnom, oni koji su žestoki protivnici (u kakve se ubrajam), jako dobro znaju zašto su protivnici, kao što i znaju protuargumentaciju.

Najbliže bi bilo tome da su masoni i liberali doveli svijet danas u poziciju u kojem je bilo Rimsko carstvo prije pada. Dakle, opća dekadencija, opčinjenost izgledom, kratkotrajnim užicima i novcem, a na uštrb dubljih i trajnijih vrijednosti, kao što su obitelj, znanje itd.
Treba napomenuti da “gljiva znanja” u ovakvim vremenima ide u širinu (klobuk gljive), za razliku od visine (stabljika gljive).

Mediji: gramzive tvrtke koje privatnu korist stavljaju ispred istinitosti vijesti, vrlo često protiv činjenica, a uglavnom protiv elementarne logike.
“Novinari”: pojedinci koji su plaćeni za provođenje interesa svoje medijske kuće. Vrlo često neobrazovani u područjima koje obrađuju, još ćešće korumpirani, uglavnom smatram ih ishodištem većine negativnih stvari u Hr (takvo mišljenje se ne odnosi na SVE nego na većinu).[/quote]

Malo se odmičem od teme, ali ne zamjerite.

Imaš pravo, ja poznajem samo osnove politike, ekonomije i povijesti; ali se smatram nadprosječno inteligentnom osobom, pa ako se već ne mogu upustiti u raspravu za koju je potrebno navedeno predznanje, onda svakako mislim da nekakvu logičku mogu. Pa kroz tu prizmu se usuđujem pitati par stvari koje mi u startu nisu jasne. Kako ijedna, ma koliko moćna organizacija, može svijet dovesti danas u poziciju u kojoj on nebi trebao po prirodnom toku biti? Ili još pobliže, kako ijedna organizacija može biti kriva za “opću dekadenciju, opčinjenost izgledom, kratkotrajna uživanja” i slične stvari ako je jasno da je to prirodno čovjekovo stanje? Pa muze su na vjenčanju nekih mitskih zaručnika pjevale “Tko je lijep, drag je; tko nije lijep, nije drag”.

Što se tiče medija, slažemo se oko toga, s tim da bih ja dodao da na kraju konca novinar ne može od crnog napraviti bijelo, niti obrnuto. A ako pokuša, i netko u to povjeruje, onda ćeš mi oprostiti, ali kupac te informacije je jednako toliko blesav kao što je novinar korumpiran.

Cijela moja poanta je - za korumpirane kriviš masone, a koga kriviš za blesave?

[quote=“Sljaker”]Huh, dakle moje društvo ipak nije zastranilo.
Izgleda da prof. Tuđman ipak ima puno jaču podršku kod Hrvata nego “hrvatski” mediji nastoje prikazati…

Onda svakako glas za Tuđmana![/quote]

čovječe šljakeru, pa s kim se ti to onda družiš?

ti tvoji prijatelji su vrlo rijetke biljke u ovom našem društvu. svakako ne reprezentativne. da nije možda riječ o urednicima Hrvatskog slova?

ova tvoja analiza me blago rečeno zasmijala. ne bih sad polemizirao, ali nema previše dodirnih točaka s realnošću.

Ja bih rekao “fanatik”. :smiley:
Što nužno ne znači negativnost, ali vjerojatnoća je dosta velika.
Ustvari, sve ovisi koliko njegov razum može kontrolirati taj fanatizam…

Ja osobno ne mislim da obrazovanje ima iole značajniju ulogu u definiciji pojma intelektualca. Naime, duboko promišljati, postavljati pitanja, tražiti i nalaziti odgovore može i potpuno neobrazovan čovjek. Pogotovo kad pričamo o zapadnim mjerilima obrazovanja…

Prije '98 je postojao smisao i kontinuitet. Naravno, uz mnogo popratnih loših rješenja.
Ovo s masonima ne kužim: podržavaš, ne podržavaš, nemaš dovoljno saznanja ili ne vjeruješ u njihovu zavjeru?

Problem je u tome što bi većinom glasovali za Tuđmana, ali se svi plaše da će im glasovi na taj način otići “u vjetar”. Naime, obzirom na medijsku mašineriju, svi se plaše da glas za Tuđmana ustvari rascjepkava masu nacionalističkih glasova, pa će korist izvući oni koji Hrvatsku ne vole na naš način, bez ograda.
Tako da je alternativa Hebrang, uz nadu da je cijela ova predstava u kampanji bila samo predizborna retorika izazvana neukim savjetnicima ili stranačkim diktatom.

[quote=“Sljaker”]Ovo ne kužim.
Što određuje “intelektualca”?

Ako je obrazovanje, ogromna većina mog društva imaju najmanje VII stupanj, dakle dodiplomski studij, a bogami trećina i postdiplomski. Većina su tvrdi nacionalisti, izrazito su protiv masona i EU, a cerekaju se ili plaču analizirajući hrvatsku politiku poslije '98.[/quote]

Naravno da nije obrazovanje. Pogotovo ne formalno.

E ovo je sasvim drugo pitanje. Intelektualizam je pravac u filozofiji. A ima ga malo i u umjetnosti]Ako je pak intelektualizam podržavanje stavova koje nam pokušavaju progurati “novinari” i mediji, onda ću se žestoko usprotiviti takvoj klasifikaciji.[/QUOTE]

Nije pak. Gore ti napisah što je to intelektualizam.

btw kad smo već kod intelektualne i obrazovane desnice ona je takoreći davno izumrla vrsta, a osobno bih volio da nije tako. pa da ovi samoprozvani lijevi intelektualci dobiju barem donekle dostojnu konkurenciju

a pokopao ju je definitivno vrli pastir Anto Đapić rastjerivanjem onih desnih ljudi koji su vrijedili.

za nas koji smo u webu, očit pokazatelj je da se od svih desnih struja ne može naći jedan pošteno napravljen web niti donekle smislena online publikacija ili redovni komentar na bilo kojoj od deklarirano desnih opcija.

kronična nekvaliteta i jeftini pamfleti jedino je na što se može naići.

a to je tuga.

a bilo kakve špekulacije oko Mire Tuđmana i njegovog uspjeha odnosno ove egotripovske avanture su bespredmetne.

[quote=“avetma”]Malo se odmičem od teme, ali ne zamjerite.

Imaš pravo, ja poznajem samo osnove politike, ekonomije i povijesti; ali se smatram nadprosječno inteligentnom osobom, pa ako se već ne mogu upustiti u raspravu za koju je potrebno navedeno predznanje, onda svakako mislim da nekakvu logičku mogu. Pa kroz tu prizmu se usuđujem pitati par stvari koje mi u startu nisu jasne. Kako ijedna, ma koliko moćna organizacija, može svijet dovesti danas u poziciju u kojoj on nebi trebao po prirodnom toku biti? Ili još pobliže, kako ijedna organizacija može biti kriva za “opću dekadenciju, opčinjenost izgledom, kratkotrajna uživanja” i slične stvari ako je jasno da je to prirodno čovjekovo stanje? Pa muze su na vjenčanju nekih mitskih zaručnika pjevale “Tko je lijep, drag je; tko nije lijep, nije drag”.

Što se tiče medija, slažemo se oko toga, s tim da bih ja dodao da na kraju konca novinar ne može od crnog napraviti bijelo, niti obrnuto. A ako pokuša, i netko u to povjeruje, onda ćeš mi oprostiti, ali kupac te informacije je jednako toliko blesav kao što je novinar korumpiran.

Cijela moja poanta je - za korumpirane kriviš masone, a koga kriviš za blesave?[/quote]

Uh, neki tvoji navodi možda i stoje.
Međutim, što bi rekao na činjenicu da ta “organizacija” po povijesnim činjenicama djeluje na zapadu oko 1200 godina te da broji preko 50 milijuna članova (u pravilu oni koji drže političku i ekeonomsku moć)?
Po njihovoj legendi, ta “organizacija” djeluje od potopa ili barem od Babilona!!!

Da, za korupciju krivim masone.
Za glupost, nažalost, krivim Boga jer je ljudska glupost jedina konstanta ljudske povijesti.
Ali, zato i smatram da je demokracija teror nekvalificirane većine nad kvalificiranom manjinom, a po diktatu manje interesne skupine…

Doista, iskreno hvala.
Dugo već ne dobih ovakav kompliment.