Predstavljanje web stranice - chinasmartphones.org

Čekam određene ljude da napišu još recenzija. Trenutno stanje je sljedeće.

Na webstranici ima 8 recenzija, prosječne duljine +500 riječi.
Posjeta na stranici je u porastu, te preko Googlea imam oko 1 posjet dnevno, a sa društvenih mreža 50+.
Zarada od Adsensea zadnjih dana je cca 0.05€ dnevno. S afilliate još nema zarade, ali ima nekih refferala…

Na Instagramu profil ima +350 followersa: http://instagram.com/chinasmartphones

Facebook stranica ima 6400+ likeova: https://www.facebook.com/chinasmartphones.org

nemoj me molim te krivo shvatiti, ali ja na tvojoj stranici ne vidim recenzije ?

To suz više osvrti na telefon i njegove specifikacije, nažalost nemam mogućnost da kupim svaki telefon i napšem recenziju nakon korištenja…

sve ok. :blush:
jer mi je bilo čudno zato kaj piše review…

JEEEEEEEAAAA :smiley:

Pala prva prodaja na affiliate od 115$, te je ostvarena još jedna od 41$ (ali još nije shipped). Na adsense sveukupno 0.39€.
Trenutno tražim pisce, pa zato nema novih postova na stranici! :slight_smile:

Affilliate zarada ide polako, a i posjeta se povećava iz dana u dan. :smiley:
Članaka na stranici ima već dosta, svi preko 500 riječi, a iz dana u dan se dodaju novi. Za sada sve ide po planu, čak bih mogao reći i bolje od očekivanog.

Sviđa mi se stranica, svaka čast :slight_smile: A ako nije tajna, koliko si vremena i novca uložio dok si je napavio? I na koje sve načine zarađujes od nje?
Unapred hvala :slight_smile:

Vremena neznam koliko sam uložio, ali nije toliko strašno puno. Sve što sam uložio je novac za domenu, hosting nemam jer je stranica na Blogger servisu i budući da neznam baš engleski, plaćam ljudima za prijevod ili pisanje članaka.
Zarađujem trenutno samo od affilliate programa od Banggooda, a zarada je još uvijek zanemariva. Doduše troškovi domene su već otplaćeni, a i dobar dio članaka. :slight_smile:

ja sam isprobao od 400 ljudi je jedan samo kupio nešto za 16 dolara i zarada je 0,6$
A što se tiče banggood dosta stvari su im skuplje od drugih web shopova.

Prvi mobitela s tvoje stranice Lenovo Vibe X2 cijena na banggood 359.99 pandawill 329.99 coolicool 341 bolje se onda isplati drop shiping

Neznam, ja sam do sada prodao oko 260$ u par dana. :slight_smile:

to je cca 10 $ a kolko si troškova imao?
javi kad prođeš 150$ zarade čisto iz znatiželje :smile:
ako trebaš nekog za pisanje recenzija ili za promociju javi se

Ubiti troškove sam imao za domenu, članke imam osobe koje pišu za manje od 15kn po članku od 500 riječi.
Trenutno nemam baš posjete sa Googlea, već sa socijalnih mreža. Ali mislim da do nove godine ću sigurno proći 150$ :slight_smile:

btw.
Affilliate zarada u početku je mala, ali na drugom accauntu imam neke refferale koji svako malo kupuju nešto. Tako da je dobra iz razloga što (koliko sam shvatio) kada jednom refferal kupi nešto preko vas, sve što sljedeće kupi vi dobivate proviziju.
Također dok ne dosegnem čini mi se 10,000$ imam malu proviziju, tada će provizija biti 8$ na 100$.

Također promociju radim sam. Na FB pageu ima preko 7,500 likeova, a Instagram sam malo zapustio, te ima 450 followersa.
Instagram: http://instagram.com/chinasmartphones
Facebook: https://www.facebook.com/chinasmartphones.org

Evo na stranici ima već 20 postova! :slight_smile:
Moram reći da sam dosta “ponosan” na stranicu, te da nisam očekivao da ću se ovako zagrijati za nju i raditi oko nje.
Inače, volio bih kada biste malo komentirali dizajn stranice i ostale stvari, kako bih znao što vam se (ne)sviđa… :slight_smile:

Evo malo novosti! :slight_smile:

Trenutno je na stranici 23 posta! :slight_smile:
Malo sam stao sa objavljivanjem, jer nemam trenutno puno novca za uložiti, a plaćam ljude da pišu recenzije.

Jedna mala novost je što nas od sada možete pratiti i na twitteru: https://twitter.com/ChinaSmartphons ! :slight_smile:
Marketing radim i na Facebooku i na Instagramu, a stanje možete vidjeti na linkovima ispod.
Instagram: http://instagram.com/chinasmartphones
Facebook: https://www.facebook.com/chinasmartphones.org

Posjeta sa Googlea se vrti oko 3 posjeta dnevno, a ostatak posjete je sa društvenih mreža i direktno. Još je to mali broj članaka, te nemam toliko velika očekivanja za sada, ali mislim da za još 25ak članaka po 500 riječi će posjeta biti puno veća.

Molio bih da ukoliko imate neke sugestije ili kritike da mi kažete kako bih ispravio.
www.chinasmartphones.org

Evo nakon dugo vremena, da napišem kako ide. Inače, do pred par dana nisam ništa radio oko stranice, a od neki dan sam krenuo ponovno. Imam nešto novca za uložiti, te stoga sada ponovno kreće objavljivanje recenzija i novosti. Narasla je posjeta s Googlea na oko 20ak posjeta dnevno. Na FB-u je stranica prešla 10,000 pravih lajkova, a Instagram i Twitter marketing nisam ništa dalje radio. Sve u svemu, sada nakon nekih mjesec dana ponovno ću napisati kako stvari stoje, a do tada na stranici bi trebalo biti preko 50 postova! :slight_smile:

Stranica se cini sasvim solidna meni kao posjetiocu…
Ako nije tajna, kako uspijes preci 10k lajkova na fb za tako kratko vrijeme??

Hvala! :slight_smile:
Dosta dugo se bavim marketingom, pa znam poneke tajne :slight_smile:
Inače i nudim marketing ostalima na Facebooku: Povećanje broja lajkova na FB stranici

Na Facebooku skoro 15k lajkova, od sljedećeg tjedna vjerojatno nastavljam s Instagram marketingom. Trenutno je 35 postova na stranici, a posjeta je u porastu. Izradio sam i jedan youtube video:

I krećem dalje s Instagram marketingom, sa 500 brojka followersa je porasla već na 660, a rasti će svakim danom sve više i više. Na stranici skoro 40ak postova, a posjeta je u porastu! :slight_smile:

1 Like

Nakon duljeg vremena da se opet javim u temu. Inače, u ovome postu postaviti ću i jedno pitanje za iskusnije, kako bi mi mogli pomoći…

Broj tekstova na stranici je porastao na 65+! :slight_smile:
Tekstove plaćam jer mi engleski ne ide najbolje, te nemam baš dovoljno novaca da plaćam za više od cca 4 teksta tjedno…
Marketing radim sam, a u zadnje vrijeme malo sam zapustio stranicu, no krenuo sam ponovno. U ovome postu rezimirati ću više manje sve i najaviti nove stvari :smiley:

Trenutno na Facebooku preko 14,000 lajkova, nastojati ću u narednom tjednu da ta brojka pređe 15,000, također nastojati ću angažirati što veću publiku da lajka postove, jer je aktivnost stranice malo zapostavljena…
Na Instagramu brojka followera prešla je 1,500, a u narednom tjednu nadam se i 2,000! :slight_smile:
U narednih mjesec dana snimiti ću i uploadati 2 klipa na Youtube kanal i odraditi marketing, te se nadam da će ti klipovi imati svaki po +10,000 viewsa…

Posjeti rastu i u zadnje vrijeme osjeti se veliki pomak u broju posjeta s Googlea, također nastojim kupiti postove s linkom na nekim ENG stranicama slične tematike.

Zanima me sljedeće, budući da na stranicu najviše dolaze ljudi upisom u Google modela mobitela, na koji način da linkam stranicu? Da li da linkam homepage ili?
Jer većina dolazi recimo upisom u Google: “UleFone Be Pure review”.