Premal CTR, a 'dobra' posjeta?

Odlično! Radi bez problema. Hvala ndukic.

Katastrofalni rezultati za početak mjeseca…
www.grad-busovaca.com

Kaj se tiće posjete, dogovori se recimo sa lokalnim kinom ili nekom firmom koja se želi promovirati, a da daje nešto gratis pa ti napraviš nagradnu igru. Tako moja frendica radi na svojem portalu. Daje nagradne igre i stalno neke nagrade. Ljudi dolaze, lajkaju joj stranicu itd.

Na našim prostorima ako nisi veliki igrač kao znamo koji jedino tako možeš. Jer ti kod nas klik od adsensa jako malo vrijedi. Ako ti na dan recimo dobiš klikova za 2.5 HR kuna to bi za američke klikove ili reklame bilo 12.5 kuna. Znači english klikovi vrijede 5 puta više. A i veća je konkurencija na english jeziku. Više reklama je i prije će netko kod tebe kliknuti na adsense.

A recimo u BIH nema velike konkurencije za adsense i ako je netko kliknuo reklamu na velikom nekom portalu kod Vas sigurno više neće još jednom kliknuti kod tebe. Da imaš univerzalni portal pa da ti ljudi dolaze sa cijele bivše juge (20 milijuna ljudi) onda bi već nešto bilo jer bi hrvatima prikazali hrvatske reklame, srbima srpske itd. Karikiram, kužiš me jel?

Često radim upravo spomeute nagradne igre sa lokalnim portalom, a i sa drugim ljudima. Npr. koncerti, ulaznice za utakmice i sl. Super funkcionira sve. Fina mi je i zarada od reklama koje dogovorim sa poduzecima iz lokalne sredine, ali zarada od adsesna je bas cudna. Prosli tjedan je ona bila oko 2 eura na 2500 pregleda, a danas je na 2500 pregleda 0,36 eura. Imam osjecaj da portal ima potencijala jer ima dosta posjeta iz Hrvatske, Austrije, Njemačke, USA, Australiaj i sl. (Dosta posjeta je npr. od ovih 2500…600-700 iz spomenutih zemalja.)