Preporuka za dedicated server?

Koliko ja shvaćam, fully managed rješenje je poput shareda , ali imaš cijeli server samo za sebe :hogar: Dakle oni vode računa o “zdravlju” servera, a tvoja je briga ono što instaliraš na njega.

Grubo receno da, no najbolje vam je kolega Sljker objasnio managed funkciju i u prvilu toga se treba drzati

[quote=“karitas”]Ja isto imam namjeru uzeti server u zakup, pa sam se puno raspitivao. Najbolje preporuke sam dobio za: www.liquidweb.com Za njih nisam čuo ni jednu lošu stvar osim da ima i jeftinijih. Za cca 200$ možeš dobiti po meni OK kombinaciju.
Volio bi čuti još neko mišljenje o Liquidweb-u. Najgore mi se seljakati nakon nekog vremena kad shvatiš da nije sve baš bajka kao što su ti obećali.

Imam preporuku i za www.softlayer.com[/quote]

Preporuka i za jedne i za druge !

Softlayer ima jako mocan management portal, os reloadovi instalacija cpanela ili drugog panela u par klikova, zamjena os-a i svasta drugo je stvarno jedostavno. Unmanaged su dakle ne updateaju servere no ako zelis mogu ti napraviti update odredene stvari - cijena 3 $ po ticketu. Support se moze dobiti telefonom u svako doba i stvarno zele pomoci i znaju sto rade.

Otvarao sam ticket par puta i nisu pogrijesili no jednom su napravili gresku kada su dizali port sa 10 na 100 mbita o nisu napravili service ipaliases start i main shared IP je bio off jedno 10 min kolko mi je trebalo da skuzim di je problem no pri slijedecem ram upgradeu su mi dali 50 % popusta radi toga.

Liquidweb - Kolko mi se cini ok su, odgovor na ticket u roku par minuta, imaju malo slabiji management portal ali imaju dobru foru - sonarno nadziranje servera. MANAGED su pa se ih moze “maltretirati” za svasta i svakako preporucam osobama koje nisu doma sa linux administracijom post se liquidu moze otvoriti ticket i oni ce rijesiti proble,

Jedan od mojih otvorienih ticketa: Setupiran server (frisko) i kada iz shella restartam httpd dobivam neki warn koji sam pokusao srediti u httpd.confu ali mi nije poslo za rukom i otvorio im ticket. Nakon borbe od par sati adminica mi kaze da me uvjerava kako to nije nista i da se nista nece dogoditi ako to bude tako. Tu sam malo ostao razocaran ali sam i to nakraju sredio. Sve u svemu i jedni i drugi su ok za novac koji traze a liquid ima sada i promociju na harpertownima. :smiley:

@gog
Ma krivo sam se izrazio, naravno da nisam mislio na upgrejd skripti tipa joomla, smf i ostalih. Mislio sam na verzije PHP-a, MySQL, phpmyadmina, cPanela i ostalih da sad ne nabrajam. Na dedicated serveru su sve bile par verzija lošije, nije bilo ni curla.
Koliko znam za menaged bi se oni trebali brinuti o tome, ili se ja varam!?

Ne kažem ja da je HostGator užas, ali imaju čudne definicije nekih pojmova. Ja bi naprosto ugasio one firme, koje ne mogu isporučiti što nude!

Koliko vidim tu nas 3-4 planira promijeniti/uzeti dedicated server kod nekoga hosting providera. To znači godišnji prihod od oko min 40 000kn, bilo bi dobro da se udružimo, nađemo zajedno najboljeg i tražimo popust? :slight_smile:

[quote=“susjed”]@gog
Ma krivo sam se izrazio, naravno da nisam mislio na upgrejd skripti tipa joomla, smf i ostalih. Mislio sam na verzije PHP-a, MySQL, phpmyadmina, cPanela i ostalih da sad ne nabrajam. Na dedicated serveru su sve bile par verzija lošije, nije bilo ni curla.
Koliko znam za menaged bi se oni trebali brinuti o tome, ili se ja varam!?
[/quote]

Po nekoj logici bi trebali, ali u stvarnosti nije tako.
Sljaker je najbolje rekao u postu što obuhvaća Managed server…

Napomena: Managed server ne obuhvaća backup podataka ako je na serveru samo 1 disk, postoji doplata zakupa određenog prostora za backup podataka.

Ovo se odnosi samo na 1 disk na serveru, u prvilu su +1 disk za backup.

U par koraka i vi možete napraviti Upgrade servera na najnoviju verziju PHP-a i MySQL-a i najnoviju verziju cPanel-a te Fantastico Skripti.

E sada postoji mogućnost problema dali će nakon Upgrade-a sve funkcionirati.

Data centre redovito mijenjam svakih 6 mjeseci, ovdje navodim koje sam promijenio a ujedno ih i preporučujem su:
ThePlanet SoftLayer Layeredtech Gnax koristim tek 1 mjesec za sada nema problema, ali za ovo kratko vrijeme nemogu ih još preporučit.

Ovdje koje sam naveo su Unmanaged server, oni što naprave je sljedeće:
Instaliranje OS-a i eventualno cPanel-a, drugo ostaje na vama.

Softlayer nudi uz dodatno plaćanje, tada je bilo 3$ instalaciju određenih servisa, po meni jedan + za uslugu.

Uff, layeredtech vise nebih nikome preporucio…

Moja narudzba Dual Xeona 5130:

Server je bio up u roku 24 sata, naveo sam im da zelim IPMI u serveru prije narudzbe, naravno da je nisu stavili. Nakon vise otvorenih ticketa jedva sam ih namolio da mi stave karticu unutra. Naravno bio je downtime od 2 sata posto su morali jos neki firmware upgradeati no ok bilo je instalirano i cak je i radilo.

Uskoro se dogodio neki cudan problem da je softverski firewall blokirao pistup serveru i otvorio sam ticket da to rijese medutim prvo nitko na ticket nije odgovorio sat vremena a na moje pokusaje poziva telefonom sam dobio sekretaricu koja mi kaze da zovem u radno vrijeme, PODRSKU SE NEMOZE DOBITI TELEFONSKI UOPCE. Ok, nakon otovrenih 5 ticketa javila se neka zenska da ce ona to srediti i pocela cackati i cackala je tri sata da bi rekla da treba os reload posto se nesto sa OSom zeznulo. WTF ??? Pa nitko nije nista na serveru radio - samo je prestao raditi. Javlja se drugi tehnicar koji kaze da je mozda problem u routeru i da ce obavijestiti network admina. Network admin nakon sat vremena kaze da je problem u routing tablici u routeru, da da, gospoda su imali neke radove i usjeli su moju routing tablicu zaznuti, mene drzali do 6 ujutro budnim i sto je najgore nisu znali sto se dogada. Naravno, odmah su ponudili 10 % (23,70 $) kao zamjenu za pretrpljeno no taj tren je nasljedio cancellation request i reko sam hvala layeredtech ali nemam dovoljno zivaca za Vasu uslugu.

Savjetujem da se logirate na njihov forum i vidite sto im ljudi govore i koje probleme imaju.

edit: + sto su podigli cijene serverima za 50 - 70 $ i to sa najavom da moraju podici cijene jer nemogu tako raditi, hvala ti layeredtech !

Onaj savvisov datacentar je poznat po glasu sa kvalitetnom mreznom opremom :vatr: a Databank ne zelim niti spominjati, probaj se logirati u encompass i pogledaj s desna one najave o problemima a mislimda se moze vidjeti i na ltstatus.com ako nisu obrisali sve

Ja sam Kod Layeredtech-a bio prije nešto više od godinu dana i tada su bile lijepe akcije servera, povoljnije nego bilo gdje.

Tada je sve bilo ok, nisam imao nikakvih problema.
Moguće je da se nakon tog vremena promijenilo, sad vidim da više nema ni specijalnih ponuda.

Sun:
Nije mi jano kod Soflayera kažeš da su napravili grešku kod dizanja porta sa 10-100 MBita ja imam kod njih 1000Mbps port i sve sam radiš iz panela, kad želiš prebaciš na 10 ili 100 Mbps port i nikad nije bilo problema sa radom.

Sada sam u portalu softlayera i kada se ode na hardware – configuration – klik na server tada se pokaze mogucnost upgradea porta ali cim se klikne na strelicu baca na otvaranje ticketa sa zahtjevom port upgradea, mozda ja nesto ne vidim ?

Vi ste na 10Mbps portu.

Da, standardno je kod narudžbe servera da je na 10Mbps portu.
Potrebno je dodatno platiti 10$ za 100Mbps a 20$ za 1000 Mbps port.

Meni je trebalo za zahtjevan sajt 1000 port te za to plaćam 20$ dodatno mjesečno.
Ako nemate potrebe, nemate razloga dodatno plaćati.

Ne, sada sam na 100 mbit portu ali govorim da nema mogucnosti automatskog port upgradea iz portala vec se otvara ticket kada se klikne na port upgrade pa ga oni manualno izvedu.

-Sun

Na kraju je odluka pala na un-menaged prazan server, pa me zanima sljedece

imate li preporuke kako kupiti cpanel/whm, direktno preko njih, ili nekim drugim kanalima ?

Najbolja je solucija direktno preko njih.
A i najmanje košta, da si moraš sam uzimati licencu ispd 40$ mislim da nije.

Instalacija je automatizirana, u oba slučaja.
Jedno pitanje: gdje ste uzeli server??

sh latest :slight_smile:

Sve je islo preko prijatelja, tako da nemogu dati link na neku “standarnu ponudu”

@1ONE:
reseller paket na insideu ostaje, zadovoljan sam uslugom :wink:

:wink: super
btw.

ono sh latest ti je instalacija cpanel-a :

  1. cd /home

  2. wget

http://layer1.cpanel.net/latest

  1. sh latest

Evo nakon ovih par tjedana gdje sam istraživao dedicated hosting providere, imam kakve takve rezultate.

Svi govore da Rackspace nudi fantastičnu podršku i dosta velikih i poznatih firmi se odlučiva za njihove dedicated usluge.No trenutno su izvan mog budžeta.

S druge strane, Liquidweb izgleda kao rješenje za mene. Cijena najslabijeg servera je negdje oko 1100-1200 kn mjesečno. Vidim da su korisnici uglavnom oduševljeni njihovim uslugama.

Ako može jedno podpitanje…

Da li je bolje imati jači procesor, više RAM-a ili veći hard disk ?

LW support je super,

Gledaj da uzmes server sa dosta dobrim procom i dosta RAM-a jer se proc nemoze upgradeati kod njih) a RAM je 50 $ /mj za 2 gb - dosta skupo

Prati WHT forum jer zna biti dobrih promocija koje se na njihovim stranicama ne vide

[quote=“Sun”]LW support je super,

Gledaj da uzmes server sa dosta dobrim procom i dosta RAM-a jer se proc nemoze upgradeati kod njih) a RAM je 50 $ /mj za 2 gb - dosta skupo

Prati WHT forum jer zna biti dobrih promocija koje se na njihovim stranicama ne vide[/quote]

Thanks.

Što se cijena memorije tiče, našao sam slijedeće:

2GB DDR SDRAM [add $20/month]
4GB DDR SDRAM [add $50/month]Requires upgrade to Q6600 CPU
8GB DDR SDRAM [add $100/month]Requires upgrade to Q6600 CPU

Ja sam govorio za enterprise seriju , sorry, moja greska :smiley:

Sad sam chatao sa njihovom sales ekipom i rekli su mi da se može manje više sve upgrejdati, pa i procesori bez problema.