Preporuka za dedicated server?

Prema onome sto ja znam

Kod njih je taj upgrade.
Otkazite stari server, narucite novi a mi cemo prebaciti diskove u novi…

[quote=“Sun”]Prema onome sto ja znam

Kod njih je taj upgrade.
Otkazite stari server, narucite novi a mi cemo prebaciti diskove u novi…[/quote]

Ne, ja sam baš pitao što ako mi potrebe na nadogradnjom budu trebale. Oni su bla bla kako žele podržati vaš posao koji se širi… Uglavnom sve komponente se mogu nadograđivati u svakom trenutku. Naravno ako to procesor/matična dopušta.

Iskreno, imam jedan server na LWu i dosada nisam trebao cpu upgrade no imam kolegu koji ih ima vise kod njih i koji im je klijent vec par godina i ja znam da je svaki njegov upgrade zavrsavao otkazivanjem te narucivanjem novoga.

To je ono sto ja znam, eto, probaj, mozda su nesto promijenili u radu.

Promijenio sam par firmi što se tiče servera.
Iza mene su : Theplanet. Layeredtech,Softlayer, NetDepot i mogu reći što se tiče Dodatni Upgrade servera od ovih koje ja navodim daleko je najbolji Softlayer.

Kao prvo koriste novi hardwer i što se tiče hardwera nikad nije bilo problema.
Bilo je dodatnih diskova rama cpua IP adresa giga link i doista sve je odrađeno vrhunski.

Od ovdje navedenih jedino Softlayer-u mogu dati 100% preporuku.
Kod LW-a nisam nikad imao kod njih server, te kako rade neznam.

Ako sada želite uzeti dobar server prilika je kod Theplanet LINK
Naj isplativija solucija je Dual Xeon 3.2 sa 2 giga rama i 2x SCSI diskovi 100 mbps link i 2.5 Tb prometa i sve za 135$.

Mislim da će zadovoljiti vaše zahtjeve.

ThePlanet - Nisam ih koristio

Layeredtech - Katastrofa , imao par servera kod njih i nikad vise, tih par $ koji se ustede pri kupnji servera ode na lijekove za zivce i psihijatrijske tretmane.

  1. server - smartctl javlja errore na /dev/sda , otvaram ticket da promijene disk - reply nakon 6 sati da je sa diskom sve ok i da je to false alarm. Super, reko OK… par dana kasnije disk failure i server se nemoze bootati. Opet otvaram ticket da je server mrtav i kazu da nije problem u disku vec da je nesto drugo i da moram napraviti OS reload - koji me kosta 50 $. WTF ? Kako su oni determirali da nesto nevalja sa OS-om i da je moja krivnja a server je down ???

Reko fala, al ne fala, zabijte si server u… :visi:

  1. server - sve super, server mjesec dana up i u jednom trenutku ode down, monitoring javlja da je down. Ajmo opet ticket (petak 11 navecer), reko server je down a oni kazu da svi servisi na serveru rade ispravno da su se oni sada logirali. Pitam ih iz public mreze ? kaze on da ne vec iz private. Pa reko ja gledajte, server nije dostupan iz public mreze i vec se pripremio na uvjeravanje jer znam kako rade. I kad ono stvrano tip se pokusao logati iz publica i nemoze. kaze da je OS otisao kvragu - ja WTF ??? Maloprije je sve radilo kako spada a sad je vec OS otiso, ti layeretech - ovci kao da su cijepljeni da kada nesto podje po zlu da rade OS reload. Reko ne ne, izvolite mi omoguciti pristup iz public mreze da ja to pogledam, nakon 6 sati borbe i dolaska do level 3 admina ispostavilo se da je neki od network wannabe admina zeznuo routing tablicu na routeru i da je time onemogucio public network za moj server. Vise od 6 sati fuckin downtimea radi nesposobnog djelatnika DC-a ???

I ponude mi 10 % mjesecnog iznosa kao naknadu za pretrpljeno. Auuuu, reko tih 23.70 $ i vise od 6 sati downtimea smatram teskom uvredom i da isti tren otkazujem server.
Nemoram ni govoriti da je doslo do poskupjenja servera za cijelih 60 $ zato sto su oni odlucili da nemogu raditi za tolko malen novac i time sve korisnike ustvari prevarili. Imaju par kaveza u savvis datacentru koji je poznat po sporom supportu, nekvalitetnoj mrezi itd…

LiquidWeb stvarno preporucam jer su i vise nego OK, mislim da pozovem nekoga od njih da mi dodje oprati auto da bi to napravio koliko su ljudi usluzni. jesu malo skuplji ali se isplate. Imaju trenutno akciju na harpertown procovima LINK

SoftLayer: Ok su datacentri, super hardware, starijim klijentima oce dati i dobar popust pri narudzbi novih servera (znacajan). No support naplacuju 3 $ / per incident. Dakle update serverskog softwarea bi kostao vise nego 3 $, npr update apachea na noviju verziju = 3 $ . mysql 3 $ itd,

Ako se uzima kod SL-a obavezno birati DC u washingtonu jer je ping 50 ms manje i response servera je stvarno puno bolji nego iz DC-a u Dallasu

ping LW: Average: 169 ms (plano, texas)
ping SL: Average: 132 ms (washington)
ping SL: Average: 167 ms (dallas)

Eto gore usporedba pinga.

Sve u svemu, oni koji imaju znanja za administrirati linux kantu i ne koriste “pre” vise podrsku dobar izbor bi bio Softlayer dok oni koji ipak trebaju vise potporu njihovih admina pogodak je Liquid Web jer su fully managed.

Ima tu jos pro and cons no mislim daje to ugrubo to.

:smiley:

Super. Hvala ti na trudu za ovo! Mislim da će svi korisnici znati cjeniti ovakve recenzije hostinga.

Neki dan zujim kao inače po netu i naletim na ove.

http://www.hetzner.de/hosting/produktmatrix/managed-server-produktmatrix/

Što se tiče cijena stvarno su povoljne i nije mi jasno u čemu je caka, na DPT sam pročitao da koriste desktop mašine kao servere, a ljudi od tamo ih hvale.

Cijene su zbilja male u usporedbi sa ostalim…ali teško se odlučiti za ovako noname ponuđača sa upitnom kvalitetom.

Hetzner je jedan od vecih u Njemackoj, njegov DC krece se kako koju godinu izmedju 3 i 5 mjesta u Njemackoj, support je genialan i brz

Upravo je poceo raditi drugi DC u pokrajni Saxen

Nekoliko HR providera imaju servere kod njega

Toliko o “noname ponuđača sa upitnom kvalitetom”

Hetzner je OK, radio sam sa njima krace vrijeme no imaju jednu opaku manu - slabi procesori !!!

Pitao sam telefonski jer imaju kakav jaci server i odgovorili su da NE

Ovih dana radim na tome da se sa shared servera konačno skinem.

Promijenio sam ih već dosta i umoran sam od seljakanja, imam par webova koji su dosta aktivni i bilo gdje da se preselim slijedi ban nakon 15-20 dana.

Posjeta dnevno je u prosjeku oko 15k ali se radi veliki download pošto je riječ o razmjeni fajlova.
Koristio sam shared hosting te reseller hosting i na kraju vps ali bez uspjeha.
VPS nije loše rješenje ali samo za nezahtjevne web sajtove.

Sada mi je potreban Namjenski poslužitelj ilitiga Dedi server, ovaj Hetzner mi ne ulijeva povjerenje a i koliko sam vidio ne podržava nas kupce iz HR.

Nisam neki stručnjak za Linux i održavanje servera i tu mi stvara opet problem pri administraciji istog.

U kontaktima sam shvatio da theplanet, softlayer ne bave se administracijom.

Plaćanje Admina za server je dosta velik za moje potrebe, a rješenje je Fully managed.

Neka dirktna preporuka bi svakako dobrodošla.

Javi se nama da vidimo kakva poteba za hardwerima postoji pa cemo sigurno nesto sloziti a i akcija je momentalno -20% na sve

pozdrav

[quote=“gnax”]Ovih dana radim na tome da se sa shared servera konačno skinem.

Promijenio sam ih već dosta i umoran sam od seljakanja, imam par webova koji su dosta aktivni i bilo gdje da se preselim slijedi ban nakon 15-20 dana.

Posjeta dnevno je u prosjeku oko 15k ali se radi veliki download pošto je riječ o razmjeni fajlova.
Koristio sam shared hosting te reseller hosting i na kraju vps ali bez uspjeha.
VPS nije loše rješenje ali samo za nezahtjevne web sajtove.

Sada mi je potreban Namjenski poslužitelj ilitiga Dedi server, ovaj Hetzner mi ne ulijeva povjerenje a i koliko sam vidio ne podržava nas kupce iz HR.

Nisam neki stručnjak za Linux i održavanje servera i tu mi stvara opet problem pri administraciji istog.

U kontaktima sam shvatio da theplanet, softlayer ne bave se administracijom.

Plaćanje Admina za server je dosta velik za moje potrebe, a rješenje je Fully managed.

Neka dirktna preporuka bi svakako dobrodošla.[/quote]

Imas u sigu firmu :smiley:

Odi na liquidweb i neces pogrijesiti, oni nisu neka dedi kompanija sa radnim vremenom jer imaju ljude koji rade u tri smjene.

Kod njih ako ti nesto zapne vjeruj da ce to oni rijesiti, imam jedan stroj u liquidu i pokraj njih mirno spavam cim nesto rikne “hello, it seems that something broke…” i odmah se primaju posla.

Bio sam sa jednim kolegom koji je imao problem sa serverom u liquidwebu i u istom trenutku je bilo logirano 5 korisnika na root account i svi su trazili problem, stvarno sumnjam da ces naci ijednu kompaniju gdje ce se 5 admin angazirati oko rjesenja problema.

Nikaka hetzner il kaj ja znam - odi na liquid i neces pogrijesiti

auuu, kako sam dobro ovo srocio, jos da imam affiliate link :smiley:

edit: i na softlayer da odes mozes uzeti platinumservermanagement.com ta 29 $ i opet si miran

[quote=“Sun”]Imas u sigu firmu :smiley:

Odi na liquidweb i neces pogrijesiti, oni nisu neka dedi kompanija sa radnim vremenom jer imaju ljude koji rade u tri smjene.

Kod njih ako ti nesto zapne vjeruj da ce to oni rijesiti, imam jedan stroj u liquidu i pokraj njih mirno spavam cim nesto rikne “hello, it seems that something broke…” i odmah se primaju posla.

Bio sam sa jednim kolegom koji je imao problem sa serverom u liquidwebu i u istom trenutku je bilo logirano 5 korisnika na root account i svi su trazili problem, stvarno sumnjam da ces naci ijednu kompaniju gdje ce se 5 admin angazirati oko rjesenja problema.

Nikaka hetzner il kaj ja znam - odi na liquid i neces pogrijesiti

auuu, kako sam dobro ovo srocio, jos da imam affiliate link :smiley:

edit: i na softlayer da odes mozes uzeti platinumservermanagement.com ta 29 $ i opet si miran[/quote]
Kvala na preporuci.
Malo ću pročitati recenzije na webhostingtalk i njihova zapažanja o kvaliteti i ponudi Servera.
Svakako ću pogledati i ponudu od Liquidweb-a.
Zahvaljujem…

I na wht-u ces naci samo najbolje kritike za LW. prema mojim saznanjima sad su digli novi DC.

Jos par sitnica - proaktivno nadziranje - vise puta mi se znaju logirati na server i updateati ga uglavnom kasno u noci. Kada ima novi exploit ljudi jednostavno krpaju server po server.

Sad se tu namecu pitanja dali je ok da ti se neko loga ko root na server bez pitanja - definitivno je za osobu koja ne pozna linux dosta dobro.

Neces pogrijesiti :zub:

[quote=“Sax”]Javi se nama da vidimo kakva poteba za hardwerima postoji pa cemo sigurno nesto sloziti a i akcija je momentalno -20% na sve
pozdrav[/quote]
Pogledao sam vašu ponudu, managed serveri su mi preko mog proračuna i ako uključim popust od 20%.

Ima dobrih ponuda ali pošto ja želim samo SCSI diskove tu nastaju problemi jer ih je u gotovo svakoj kombinaciji potrebno dodatno platiti.

Konfiguracija koju bih trebao je:
min Core2duo, poželjan Quad Core.
2 GB rama.
Obavezno SCSI Hard disk, min 2x 73 GB u Raid1.
100 Mbps Uplink
min 1 TB prometa.
cPanel obavezno zbog jednostavnosti.
i naravno full managed.

Kod LW-a je oko 350$ previše za proračun.
SingleHop: ima donekle prihvatljivu ponudu (recenzije nisu loše)

Burst: gore navedenu konfiguraciju sa full managed oko 210$, čitao sam da su u prošlosti imali problema sa mrežom i kako sada vidim na WHT-u da su kupci zadovoljni.
U razgovoru sa g.Benji iz prodaje sam razgovarao i kaže da su ti problemi daleko iza njih i da je server od narudžbe za 24 sata u pogonu.
Kao za novog kupca daje besplatno za 2 mjeseca cPanel oko 40$ što i nije loše.

E sad jedno pitanje dali netko sa našeg područja koristi njihove usluge nebih se volio zaletit.

[quote=“Sun”]
edit: i na softlayer da odes mozes uzeti platinumservermanagement.com ta 29 $ i opet si miran[/quote]
Koliko se sjećam da je platinumservermanagement administrirao fiuhost ili se varam.
Hvala na preporuci.

SCSI se danas vise takoreci i ne koriste tu su zato SAS 15K.5 16MB 15.000U

Evo sta mogu ponuditi kao alternativu:

Intel® Core™ 2 Quad Q6600 FSB1066 2,40GHz
4 x 512MB DDR2 FSB667 unbuffered ECC (2048 MB)
2 x Western Digital 74GB Raptor SATA 16MB 10.000 U
3Ware 9650SE-2LP
1TB traffic
cPanel
Full managed

Mjesecno 250€

[quote=“gnax”]Koliko se sjećam da je platinumservermanagement administrirao fiuhost ili se varam.
Hvala na preporuci.[/quote]

Jesu, ali su ih onda fiuhostovci ispljuvali na WHT-a (LINK) i otisli na seeksadmin koji je jedno 15 razina ispod PSM.a

Razmisli 2 puta za LW - ili bar softlayer, neces pogrijesiti ni sa SL-om

Server je naručen.
Baš me zanima dali će biti server u pogonu u idućih 24 sata s obzirom da je večeras Nova Godina.

Konfiguracija servera:

Product/Service: Dedicated Servers - Core2Quad Q6600 Quad Core
Operating System: CentOS 5 - 32-BIT
Control Panel: CPanel/WHM Yes
Bandwidth: 2000GB Standard
RAM/Memory: 2GB DDR2
IP Addresses (Base Allocation): 5
Primary Hard Drive: 73GB SCSI
2nd Hard Drive: 73GB SCSI
Software Based - RAID 1
CPanel/WHM Add-On - Fantastico Yes

First Payment Amount: $97.95 USD
Recurring Amount: $137.85 USD

Next Due Date: 01/30/2009
Billing Cycle: Monthly
Status: Active

Za administraciju servera ću se snaći, ili doplatiti 49$ mjesečno za potpunu administraciju u data centru gdje sam naručio server.

Ovo je najbolja solucija koju sam uspio izkemijati a u mojim je mogućnostima plaćanja, sve do 1.000kn da se izdržati sve preko je malo kritično.

Kad server bude aktivan javim.
Hvala za preporuke…