Preprodaja (švercanje) na našem tržištu

Tako je. Meni je eto počela neka prodaja, ali to je za sada zarada koja pokriva samo fiksne troškove projekta.
Ulažem od plaće primarnog načina zarade (offline) … prodajem auto itd :smiley: ha ha

Moj projekt kaže da bi sve troškove moglo vratiti nakon 2 godine.

Deal. Posto se ne bavim DP-om, pitam cisto iz znatizelje posto vidim dosta “dropshippera” koji prave video-e na youtube i mašu sa nekim bijesnim ciframa…pitam cisto da cujem pricu iz “necije” prve ruke. Znaci onako je kako sam mislio… “tresu se brda rodio se mis”. @s.perkovic svakako nas reportuj sa svojim journey i sretno na tom putu.

Kao sto rekoh ljudi koji krenu u DS u prosjeku izgube pare…

A ti sto pricaju o ogromnim ciframa- obicno prodaju nesto- od kurseva do nekih alata itd…

Ovo vam je situacija kao zlatna groznica u Americi: Oni koji su isli kopatii traziti zlato nisu imali sigurnu zaradu… ali oni koji su prodavali pijuke i lopate- oni nisu rizikovali skoro nista :smiley: Tako je i sa DS. Mnogo je tih sto varaju oko brojki. Jedan od poznatijih koji je “otkriven” jeste onaj K Jeitsu… Kao prodaje milione mjesecno, kad ono- uopste nema trgovine nego ima nesto zakljucano na poddomeni X.myshopfy.com

Hvala, trebat će mi :slight_smile:

1 Like

I ja bi rekao da je tako.

Nadam se da neću završiti kao lik koji prodaje znanje o dropahippingu, iako bi stvarno jako puno toga imao za reći :stuck_out_tongue:

Jbg, kao sto gore rekoh- u zlatnoj groznici su uvijek dobro prolazili oni sto prodaju materijal za kopanje haha

Preporucio bih ti da malo pogledas i jednostavan dropshiping: amazon/overstock/homedepot to ebay… Znaci nemas gotovo nikakvog pocetnog ulaganja, a izgleda kao da bi se moglo zaraditi. Vece sanse da uspjednes nego u klasicnom dropshipingu, ali opet doduse i manja zarada :smiley:

Nikada me nisu privlačila jednostavna ekonomska rješenja i mogućnost bogaćenja preko noći. Taj način mi se ne svidja uopće (možda ga nisam dovoljno dobro istražio)

Ako uspijem, želim da se mogu pohvaliti “suzama, krvi i znojem” koji iza toga stoje :slight_smile:

1 Like

Nije ovo u fazonu “radicu 15min i zaradicu mnogo”.
Cak, stavice- rekao bih vise posla nego ono cim se trenutno bavis, samo sto ovdje ima manje rizika.

Postoji jedan fin kurs na udemiju- samo 13$: https://www.udemy.com/courses/search/?q=ebay%20dropshiping&src=ukw

(prvi na listi).

Planiram pokusati i jedno i drugo: ebay sam, a normalan DS sa kolegom.

Hvala na prijedlogu, možda u budućnosti i razgledam opciju.

Trenutno radim otprilike od 8 ujutro do 1-2 navečer… u pauzama otidjem na faks i na pivu-dvije… ne planiram se trenutno ostaviti ni faksa ni pive, pa za tutorijale koji nemaju veze sa ovim projektom jednostavno nemam vremena :slight_smile:

1 Like

sjećam se te euforije kada su svi za istokom počeli sa dpom … sve ste upravu … to je kao ona priča o činčilama hahaha kada su ih svi počeli uzgajati zbog krzna

1 Like

Nisam ja rekao da je dropshipping jednostavan… Da bi uspeo treba ispuniti puno uslova neki od najbitnih uslova su:
Imati novac za pokretanje ovog posla- bez ovoga ne ulazite u celu pricu
Pronaci pravi artikal koji prodajes- ako si promasio ovo, dzabe ulazes i milione u reklamiranje
Omoguciti sva sredstva placanja za kupovinu artikla- nemaju svi paypal
Odraditi dobru matematiku i uspeti da kada neko kupi jedan artikal, tebi u njemu bude isplacena, cena artikla, reklamiranje artikla i svi ostali troskovi jednog artikla plus zarada a da artikal ne bude previse skup.
Dobro poznavanje internet marketinga i funkcionisanje kampanja, targetiranje do najsitnijih detalja.

Vecina ovo zanemaruju, culi su samo da moze da se zaradi, nemaju pojma niocemu, nemaju pocetni kapital, nemaju osnovnog znanja , prate neke tutorijale i propadaju.

2 Likeova

Svašta je, samo jednostavan nije :smiley: haha

Bez 3000-5000€ nema smisla ni pokušavati… ako sve sam radiš (projekt, web stranicu, financijske izračune, marketing kampanje itd)

Smatram da je SEO punoo važniji od kratkotrajnog marketing rješenja. No, ipak sam napravio nešto po tom pitanju:


Pouezeće, osobno preuzimanje, paypal i T-com payway sustav su na stranici

Excell tablice koje rade ove izračune su dovedene do savršenstva. Radio sam ih sam i na njih potrošio minimalno mjesec dana.
Iza cijelog projekta stoji poslovni plan istog. Uskoro ću (nadam se :p) diplomirati na temu projekta

Završena internet marketing akademija.

Definitivno

Ja smatram da je SEO najmanje bitan jer:

  1. I da si prvi na googleu, uvijek se nade da netko uplati adwords pa je unatoc svom tvom trudu iznad tebe.

  2. Google update nekad nema nikakvog smisla i zna iz top 3 baciti npr na petu stranicu, pa se ti vadi i trazi gdje bi mogao biti problem.

Oboje mi se dogodilo vise puta, pa SEO vise opce ne radim.

Ja smatram da je google adwords loš za prodaju. Većina mi se smije kad to kažem, ali ljudi koji se služe internetom (kupuju na njemu) nikada ne kupuje ono što vidi na prvoj stranici, nego još malo potraže druge stranice koje nude isto.

Baš iz tog razloga, ako si platio oglas da budeš 1. na google, ja mislim da si bacio par kuna osim ako nemaš baš neku specifičnu ponudu.

#BašzatoSEO

EDIT: koristim ja adwords, ali nikada na njega neću staviti reklamu da prodajem kuhinjsku vagu. Kuhinjsku vagu će mi prodati SEO pozicija

1 Like

Ja pak suprotno. Jedna stranica mi je trenutno na 6. mjestu, bez adwordsa je zaradivala ok, ali ne pretjerano, a sad kad odbijem reklame, zaraduje nekih 4x vise. Dobro sam pogodio oglas, klik je jeftin i prodaje se ko ludo.

Druga stranica je prva, ali pojavio se adwords oglas i izgubila je vise od pola prometa, pa sam i ja napravio identican oglas i stavio poprilicno visoku cijenu klika i dnevni budzet, nakon nekih tjedan dana taj taj drugi oglas se pojavljivao u svega 15-20% slucajeva.

1 Like

SEO je Long-term investicija, ako se posao odradi kak spada daje dugorocno rezultate dok je SEM skup i daje samo onliko koliko platis. SEO>>SEM :slight_smile:

@s.perkovic, molim te da ubuduće strogo izbjegavaš postavljanje linkova kako si napravio u ovom postu (ovako je izgledalo prethodno);
re
To nema ni svrhe, još manje je forum friendly da klikamo a ne znamo gdje? :o:

2 Likeova

Uzeto u razmatranje :slight_smile:

Primljeno na znanje, ide edit kasnije malo :slight_smile:

1 Like

To je editirano. :blush:
Samo pojmi što sam napisao. :o:

1 Like

3 posts were split to a new topic: Želja za zaradom, ustrajnost, Inovacija i kako je zaštititi