Prijedlog za kućnu spravu za vježbanje

Kao jedan od onih koji je živio na biciklu, i inim sportovima, DO… otvaranje firme, trebam savjet oko izbora neke naprave za vježbanje.
OBAVEZNO sa više razina opterećenja.

Ta ruke i noge, tipa orbitrek i ti eliptični uređaji.

Ne ne idem van trčati, biciklirati, trebam nešto doma podhitno.
Ima tko iskustva. Nešto što nije previše bučno, ako netko ima još bolje.

Hvala!

Nije bucna, ne zauzima mnogo prostora, opterecenje mozes da podesis sa prslukom sa teretom,pogadjes tri velike misicne partije (grudi, ledja, i stomak, )A mozes lako i sam da je napravis.

2 Likeova

Kupi bucice, sipku, tegove i mozes kupiti ovo vratilo kao sto je belly vec stavio sliku i s tim mozes pogoditi svaki misic na tijelu.

Ja bi ti preporučio orbitrek, tj. eliptrični trenažer, magnetni koji je tih, neki cjenovni srednji rang, nosivosti 120kg, nek se nađe… Tu memožeš fulati, nabiješ slušalice i za 45 minuta možeš cjediti sve sa sebe, a razgibaš i gornji i donji dio tjela, i za kraj 50 trbušnjaka…i ideš spavat ko beba…
Imao sam ga ja al sam zbog stare ozljede kuka i bolova morao nažalost odustati o vježbanja na njemu… inače super je stvar…
Evo npr. ovaj…

Napravi si u sobi 3 x 3m prostora (moze i manje ovisi kakav si) i deri sklekovi, trbusnjaci, izometricke vjezbe.

Uzmes laptop googlas:
Vjezbe snage bez sprava
Izometricke vjezbe bez sprava
Yoga

Za pocetak to je dovoljno. netreba ti nikakva sprava, cak mogu reci da su sve te sprave komercijalne prirode i vise stete nego koriste. Dok prirodno vjezbenje tjela bez sprava ima daleko bolji efekt, jer em se u svakoj toj pozi ili pokretu pokrece daleko veci broj misica.

Kako nisi napisao zasto vjezbanje, a predpostavljam da je zbog zdravlja ili gubitak kilograma onda preporucam te vjezbe ispred neke sprave koja aktivira samo jednu skupinu misica.

2 Likeova

Uh, hvala svima, ali zbog prostora, sprave orbitreka su max.
Bučice itd imam, ali davno sam bio bavio se pro odbojkom, pa sam imao ozlijedu koljena, a poslije svga toga, godine poslije, bicikliranje, tipa 10-20km dnevno.

Propao sam skroz pa me baš to zanima, 20-30 minuta stat na spravu i odraditi, da pokrije što više a poslije i prije isteznanje itd.

Tako da prijedlog za neki tiši orbitrek, ili gdje da odem pogledati, nisam nikada kupovao takve “sprave/uređaje”.

Vježbe su zbog zdravlja, ova godina me satrla od posla, gubitak težine(stres), a samim time gubitak mišične mase, uglavnom želja za zdravijim životom jer ovako ne ide baš dobro.

Gubitak?

Pa kako moze netko tko sjedi pred kompom i tipka izgubiti kilograme, takvi ljudi su vecinom debeli jer ne trose dovoljno kalorija i jedu vecinom onak uzsput da niti neznaju da jedu.

Mozda da osjetis doktora i vidis u cemu se radi, o kakvom gubitku govorimo, 2 ili 3 kile na mjesec ili si izgubio 20tak kilograma?

čuvaj se šećera, mladi ljudi obolijevaju … ja znam lika koji je sa 24 godine dobio šećer, inzulin udara … ne treba ti to u životu … a sve zbog stresa, dijelom zbog ishrane ali uglavnom zbog stresa

bolje popij neki alkohol da se opustiš, nije čudo što se oni na wall streetu drogiraju, moraš živce opustiti makar nazor, inače havarija

1 Like

Samo GYM bajo moj :joy: Salu na stranu, ne isplati ti se kupovati nista, bolje uplati clanarinu u nekoj teretani 20e mesecno i treniras kao covek. :blush:
@dadaas Potpuno se slazem sa tobom, ljudi koji se manje krecu ne trose one osnovne dnevne kalorije a kamoli da idu ispod dnevnih kalorija odnosno da sagorevaju malo i taj dnevni unos kalorija. Svako ko zeli da se zategne i oseca zdravo, prvo i prvo sto treba da uradi jeste da IZBACI iz uporebe HLEBA. Jaja, kvalitetno meso i sve sto jedete trebate jesti bez hleba.Ako jedan covek treba dnevno uneti 150 gr proteina da bi odrzao svoju telesnu masu, znaci matematika je prosta. Jedno jaje ima oko 6 gr proteina, 10 jaja dnevno i vi ste vec uneli 60 gr proteina. Ja doduse za obrok jedem 10 jaja i 500gr curetine ili piletine. Sto jeste malo jaci obrok ali je pun proteina. :blush:


2 Likeova

Dobro sad naveo si jaja. Znam da se nekad pilo jaja onak direkt iz case za zdravlje. Pa i Arnold je pio i jeo sirova jaja. (sad ce postat vegan, lol)

Ima mnogo drugih puno zdravijih namirnica punih proteina koji imaju vise od jaja, a nece da dignu kolesterol i sanse za preuranjeni infarkt. (a nas kolega je vec pod stresom, vjerujem da mu netreba dodatni stres od 10 jaja dnevno, lol)

Ima mnogo boljih namirnica, recimo grah, naboksas se graha onak vojnicki i da vidis kakc e iskre frcat na sve strane. Nije badava vojska zivjela na grahu, dobro ova sad moderna ima malo i kobasica i speka jer ipak moderna su vremena, ima se.

No ima jos jedna namirnica bogata proteinom, nasa domaca hajdinska kasa, pomjesas to sa grahom i da vidis proteinsku bombu bez negativnih efekata.

Ali jedan covjek, a pogotovo 99.99% ljudi u ovom topicu definitivno entreba 150 grama proteina, niti pola od te brojke netrebaju. Posljednja istrazivanja pokazuju da potreba za proteinom je minimalna i da obican covjek treba daleko manje nego sto se to mislilo prije. Naravno body builderi i ljudi koji zele napumpat misice trebaju proteine, ali i t akvim ljudima nebi preporucio da jedu jaja, cak bi im rekao da uopce ne jedu jaja, imaju shakeove, preparate, vjerujem da i ta kemija je manja stetna od tih konzumnih jaja nafilanih sa bogte pitaj cime, od lijekova pa do pitaj boga kakvih sve ne drugih govana.

Jeste kad vidjeli kokos koja nosi to jaje?
Ja jesam, tu kokos nebi sa 5 metra gleda, nebi je ni stapom dodirnuo a kamoli konzumirao enstos to je doslo iz nje.

Jbga, ja bi isao u teretanu, ali mi najvise odgovara ici po noci, a nema te teretane koja radi 24/7 ovdje… sve sprave za trcanje smatram glupostima jer bolje otici vanka na svjez zrak i trcati (hodati za pocetak, ako bas ne mozes trcati).

2 Likeova

@dadaas Ne slazemo se za jaja ali dobro, imas nesto protiv kokosaka i to je to :joy:

@CroLog Ovde u Austriji ja idem u teretani koja radi 24h i ima 4000 kvadratnih metara, sto ti kazes, odem nekad u 23h nocu, izduvam se ko covek kad nema guzve niti ko da me smeta, onda posle treninga u sklopu teretane imamo saunu, odem sat vremena, opustim se i vratim kuci u krevet. Tako svaki drugi dan :blush: ali znam da kod mene u Srbiji slabo imaju teretane koje rade 24h sto i jeste problem, sad pred leto svi begaju po teretanama i stalno su pune preko leta, ali baki moj neces se odraditi za par meseci pa cak ni godinu dve, godine i godine vezbanja. No, to sad i nije ova tema odnosno topic, otisao sam u potpuno drugom smeru. :sweat_smile:

Svakako da su te sprave gluposti, sto kaze @CroLog bolje uzmi papir i olovku i zacrtaj sebi, 3x nedeljno po sat vremena trcanja. Ili uzmi da od ta 3x nedeljno, 2 budu trcanje a jednom uzmi odradi kardio tako sto ces samo setati brzim hodom. No, za sve postoji YouTube, imas razne vezbice koje koriste i profesionalni bilderi a nisu u teretanama, odnosno vezbaju se bez sprava. :blush:

Evo ovo imam protiv koksaka:

image

Tako vise manje izgleda kokos nesilica.

Ja sam izgubio kila samo tako, dobro mogu jos 3-4kg 178cm, 82kg problem mi nije izgubiti kila nego dobiti misice, ovdje u DU barem koliko sam gledao i sto znam jedina teretana koja radi 24/7 je u Hotelu Sheraton Dubrovnik koja je 13km od moje kuce i to zracne udaljenosti…

Sto se tice jaja, lijepo na placu kupite domaca, jesu skuplja, ali oni sigurno imaju 10 puta “bolje” kokosi od ovih iz konzuma, tommya itd :stuck_out_tongue:

1 Like

područje gdje ljudi jedu dosta mahunarki - najmanje oboljelih od prostate

područje gdje ljudi koriste začine u ishrani i jedu ljutu hranu - najmanje srčanih udara i problema sa srcem

i ja potpisujem za hljeb, a dodao bih i so i šećer, hljeb i šećer su zlo … što se tiče hljeba, znam po sebi, čim sam prestao unositi hljeb prvi mjesec sam izbacio višak vode iz organizma … isto tako negdje sam čitao da svu količinu šećera koja je potrebna ljudskom tijelu - tijelo samo proizvede … sav višak šećera koji se unese u tijelo jetra pretvara u mast

isto tako, čitao sam dosta o alkalnosti … krv je alkalna, suprotno od alkalnog je kiselo - u kiselom organizmu se javljaju ćelije raka, organizam se kiseli zbog unosa hrane koja je kisela

dakle da bi organizam bio zdrav, da bi se kiseonik kroz krvotok fino raspoređivao tijelom, potrebno je unositi što više alkalnih namirnica to su:

svo voće i povrće, badem, ja mislim med, limun (iako je kiseo izuzetno je alkalan) … dok ono što kiseli organizam je meso, šećer, so, brašno i ostala sranja koja kupujemo po prodavnicama

ne kažem da ne treba unositi, treba jesti sve … ali prosječan obrok treba da sadrži 70% alkalnih namirnica i 30% kiselih

ono što znam, kada vježbate najbitniji je san i najbitnije je da se ne premorite

ovo je sve onako nabacano, na šta sam ja nailazio prije par mjeseci kada sam istraživao oko hrane i tijela … ne znači da je sve tačno, volio bih da me neko ispravi ako griješim … ja se trudim da slijedim principe koje sam naveo, pri tome radim one osnovne vježbe (bez sprava i tegova, samo koristim težinu svoga tijela - kao brus li hahahha)

jedino što planiram zavrnuti onaj hepek za zgibove, možda nešto za propadanja nabavim

2 Likeova

Slazem se s vecinom stvari koje si napisao i definitivno ako promjenis prehranu i drzis se ovoga kao sto si napisao spadas u skupinu ljudi koji se brinu za svoje zdravlje. Odnosno hranis se 10x bolje od ljudi koji nemaju pojma sto stavljaju u usta.

Ovo a alkalnosti sam i ja citao, no nevolim te neistrazene teorije previse spominjati, dok se to ne istrazi ja to uzimam samo teoretski pod uvid. Dok je istina i nedavno istrazeno da meso izaziva rak. Jebiga znanstvenici su to istrazili i donjeli zakljucke, a to sto je mesna industrija toliko jaka pa je to onako na Dnevniku usput spomenuto tek reda radi, i nikad vise vjerojatno ni nece biti spomenuto jer ipak mi Hrvati moramo to meso potrosit, znate one price da Njemci salju staro meso kod nas da mi to potrosimo, ipak euro je euro… Zato se nesmije previse spominjat meso u negativnom smislu.

E sad secer, kazu svi seceri su isti, bilo dali ovaj konzumni od repe, trske, bilo dali med, iz voca ili bilo cega i to je istina ALI samo ako se gleda kalorijska vrijednost. Ako se pogleda malo sire onda se vidi da ovaj secer kupovni ili konzumni je zivo zlo, dok seceri iz voca, med i ajmo rec zdravi seceri su itekako potrebni organizmu.

Da izbacis sve secere, ugljikohidrate tijelo bi ti bilo u stanju soka i pocelo trositi masti. Znam psotoje dijete i neki ljudi se igraju sa njima tako da ne jedu ugljikohidrate i secere nego samo masti i proteine. I da to funkcionira, ljudi gube kilograme i zive zdravo i sretno, ali kako dugo, to jos nije istrazeno. Pa nemozemo mi na silu mjenjat funkcioniranje naseg tjela, ako ono treba secere i ugljikohidrate kao primarnu energiju, a kada to nema ono ima i sposobnost iskoristavanja proteina i masti kao energiju onda mislim da svakom covjeku sa zdravim razumom je jasno da tijelu treba prvo osigurat kvalitetne secere odnosno ugljikohidrate.

To je kao s onim hibridnbim autima, moze on ici na struju, samo prvo treba se startat s benzinom i uvijek kad se malo stisne jace na gas ce povuc benzin prije engo struju, jer ako bi samo struju trosio brzo bi stao.

Ja protiv kruha nemam nista, ne jedem ga osobno, cak mogu rec da je kruh zdrav, onaj napravljen sa kvalitetnim brasnom, sjemenkama i tako. Takav kruh se nemoze nigdje kupiti, nesto su poceli sad i ovi pekari eksperimentirat i pokusavaju prodat takav kruh bez aditiva, ali ne vjerujem da nema ostala sranja unutra. Kruh iz pekara nema veze s starim kruhom koji su jeli nasi djedovi. Iako su oni jeli bijeli kruh taj njihov bijeli kruh je bio zdraviji nego ovaj danasnji “crni” pobojani kruh.

No kao sto @korisnik9758789 kaze treba sve umjereno, nemozes samo jest kruh.

Ja sam dobar dio zivota posvetio istrazivanju prehrane, neke stvari sam cak iskusao na sebi jer volim probat sve sto mi se cini da bi moglo funkcionirat, neke stvari ne funkcioniraju neke da. Isto tako sam dosta vremena posvetio i snu, ali to je totalno druga tema o kojoj bi isto mogao napisat litanije teksta. Ukratko, nikako nesmijete imati manjak sna. To sto kazud a treba spavati 8 sati nema veze, neki ljudi mogu bez problema funkcionirat sa 6, dok nekima (meni) treba 9.

2 Likeova

Ne mozes vjerovati u nijedno istrazivanje jer 1 grupa znanstvenika rece sada je ovako, nakon nekoliko godina sto je previse da to nije istina nego je onako. Isto je bilo da je covjek biljojed, i sada ako ne jedes meso da trebas uzimati neke smjese pitaj boga sto da ti da zeljeza… sto bi sada to trebalo znaciti? Da svakom biljojedu moras davati i nekakve smjese da on dobije metala -.-

Slazems e s tobom, ali ipak treba vjerovati znanosti. I treba prihvatiti da neznamo sve, jako malo znamo i da se stvari s vremenom mjenjaju. Ali netreba ti niti znanstvenik, prije zdrav razum, ako hranis neku zivotinju s govnima i onda tu zivotinju ti sam pojedes …

isto vrijedi i za biljke, GMO je mozda super a mozda nije, tko to znade? Nitko, mi smo guinea pigs. bolje mi nego nasa djeca.

isto sa ovom poljoprivredom, cak bi rekao da je to uz bok mesnoj industriji, pa to se sprica sa svim i svacim po principu sto vise to bolje…

Za te stvari znanstvenik ne treba, ali ovo sve ostalo… tko bi ga znao. A ja cak vjerujemd a nisu svi ljudi isti i generaliziranje nije dobro. nekom treba vise nekom manje…

A za 10, 20 godina vjeruj mi da ce biti strasna propaganda protiv mesa, ne zato jer je stetno ili izaziva rak, boli to ljude, vidis da masu ljudi to ne muci, pa ljudi puse cigarete mada vec i vrapci na grani znaju da te to moze pospremiti 20 godina prije nego treba u grob. Ljudi su generalno glupi i kako h izmanipuliras tako rade. Zato ce krenut manipulacija protiv mesa i ove industrije jer je to dugorocno neodrzivo i radi vise stete nego koristi, dok ovi Vampiri na vrhu to skuze svijet ce postat bez mesni, ali iz totalno krivih razloga (novca).

1 Like