Prijevare kroz AdSense

Vidio sam svakavih adsense prevara ali ovaje jedna od bolje osmišljenih, čak je i mene natjerala da kliknem na oglas :sticky:
Obratite pažnju na zadnji video klip.

1 Like

Jel dozvoljeno tak nešto ?

:bljesak:

Al isto tu neće bit zarade… klikova da, al zarade ne.

Nadam se da se šališ. Ovo je poticanje klikova na prevaru.

Po meni onda i jutarnji vara. Kad šečeš po njihovoj galeriji slika, naletis na slikovni adsense tj. pomješali su prave slike sa adsense-om

ovo definitivno nije dozvoljeno. Čista prevara, za jutarnju ne znam nisam vidio, ali ovo je definitivno prevara i bit će ban uskoro.

he he… prvi put kad sam otvorio nisam ni skontao dok nisam ponovo procitao tvoj post.

A i mali adsense linkovi su dobro uklopljeni :wink:

mislim da ukoliko imaju solidan broj posjeta, da i dobro zaraduju :slight_smile: o tome da li je legalno ili ne, mislim da većina smatra da nije :slight_smile: ali je smišljeno, bez daljnjeg.

Po Googlu ne smije se posjetitelj dovoditi u zabunu da tesko razlikuje adsense ogl. od sadrzaja, s tim ne previse uklapati adsense u sadrzaj.

Smart pricing ce ga zaklati. Nece imati ni 1 cent po kliku, a kad ga otkriju dobice ban i to je to.

Gdje si to procitao, bas suprotno, na svojim stranicama kazu da je najbolje staviti oglase na kraju sadrzaja i ljepo ih uklopiti, cak preporucaju, blended, composed i contrast opcije…

Uklopiti u sadržaj da, ali ne i stavljati pored slika, pogotovo ne slika tipa kao što je ovde urađeno. Ja sam pre 3 god imao 2-3 thumba pored ad bloka i kad ad blok prikaže tri oglasa taman ta tri thumba dolaze u liniju sa oglasima. Tako svi radili, tako radio i ja. Posle 15 dana dobio lep mail od Adsense ekipe da to sklonim inače će mi banovati nalog… xD

Ako ćemo tako gledati onda ste svi prevaranti.
Koliko vas zadovoljava sve uvjete koje traži adsense?
Tko na stranici ima Privacy Policy?
Term of use?
Kome su oglasi udaljeni od teksta i slika min. (neznam koliko)?
Da ne nabrajam dalje.
Kad bi “oni” htjeli mogli bi banati 90% korisnika, ali to njima nije u interesu, pa za manje stvari progledavaju kroz prste.

To sam procitao na par mjesta na Googleovim stranicama a evo ovdje imas nesto slicno:

https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=48182&cbid=-e36jrtza3wnv&src=cb&lev=
index

naci ces dio teksta da se zabranjuje:

“Oblikovati oglase tako da ih je nemoguće razlikovati od drugog sadržaja na toj stranici.
Oblikovati sadržaj web-lokacije to da je teško razlikovati sadržaj od oglasa.”

Dakle poenta je da posjetitelj moze normalno razlikovati sadrzaj od oglasa, a onda ce kliknut ako ima interesa a ne greskom.

webnet - slažem se s tobom. Treba napraviit jasnu razliku između oglasa i sadržaja (iako je moguće isti kombinovati ) …

Google se ne može prevarit. Prije ili kasnije pravda stiže.

Ma tu je suvišan svaki razgovor. Ovdje vlasnik pogrešno navodi posjetitelje koji klikaju jer misle da će pokrenut youtube video, a zapravo klikaju na oglase nesvjesno.

Svakome je cilj uklopit oglase na sajt da su dobro vidljivi i da se korisniku skrene pažnja na njih, ali ne ih dovoditi u zabludu i natjerati da nesvjesno klikaju na njih.

@sime_zd thumbs up :slight_smile:

Još jedan primjer:
http://www.hrvatski-web.com/tehno/software/319356-mozilla-firefox-3612.html

Primjetite natpist “Izdvojeno” iznad oglasa

A pogledaj iznad etarget oglasa, piše Izvor:.
To su oni sa letećim oglasima, ljudi stvarno žele na silu zaradit.

[quote=“sime_zd”]A pogledaj iznad etarget oglasa, piše Izvor:.
To su oni sa letećim oglasima, ljudi stvarno žele na silu zaradit.[/quote]

Tu pod Izvor obično piše odakle su pokupili podatke, bez toga izgleda malo nespretno.

BTW, ta stranica je sasvim solidno pozicionirana na tražilicama, uskoro će imati milju indexiranih stranica.