Prijevare kroz AdSense

Evo koliko zaradi jedan takav sajt po ovoj statistici,i normalno da ce nastaviti to da rade,jer postaju bogatasi od toga http://novi.ba.websiteoutlook.com, http://novi.ba.hypestat.com ustvari ne znam koliko su te statistike realne :thinking:

@NeedHelp ja sam isto radio sa adwords i ima opcija da se prijavi takav sajt preko adwords-a. Ko ima adword i kome je do prijavljivanja neka prijavljuje.

Ne kradu oni, nego je ruin uporedio njihov reach. Ovi podaci nisu vjerodostojni…

Negde na nekom forumu se i ranije pisalo o njima i pominjale se desetine k dolara od takvog nacina pop up klikanja na adsense reklame…nece oni od toga lako odustati,i na tom forumu je bila posebna stavka za prijavljivanje godinama ali ne vredi jer oni to eto opet rade. Kad se ima vise klikova veci je cpm…

Gle, kada sam ja prije više od godinu dana radio marketing preko adwordsa u jednom mjesecu adwords mi je vratio oko 500kn. Marketing je bio rađen za naša tržišta tako da pretpostavljam da su nekog banali na adsensu i vratili novce. U zadnje vrijeme nemam ni ja više toliko velikih povrata. Jedino što ti preostaje je da svakodnevno pratiš na kojim stranicam ti se vrte reklame pa kada vidiš da tvoja reklama ima preveliki CTR da isključiš taj placement ( i sam ćeš vidjeti da najčešće CTR od 50-100% imaš na .info, .online , .site domenama ). Mislim da sam negdje imao i skriptu koju staviš u adwords pa ti odmah automatizmom isključuje da ti se reklama prikazuje na takvim domenama…

1 Like

ma ne valja ta statistika nista… eto ubacio sam svoj sajt koji ima oko 8 puta vecu posjecenost nego sto to prikazuje tu… znaci moze i novi ba bez problema imat preko 200k dnevno, sto ti dodje oko 6m mjesecno- sto je za njih i realno s obzirom na broj stranica koje imaju…

Znam video sam po mojim sajtovima da nije realno,ali opet otprilike pokazu po meri mojih sajtova…

Meni za moj sajt pokazuje ~15 puta manje posjeta :joy: ne mogu oni znati ni na koji način koliko neki sajt ima posjeta…

Novi.ba je obicno smece. od sajta, istu vest od recimo pre dva dana objavi kao novu a poseta je tek dobra: https://www.similarweb.com/website/novi.ba skoro toliku posetu imam sa fb stranicom od 90k lajkova

Niko ne moze da unisti cpm neke drzave sto varaju max 500 ljudi, vi mislite da ne varaju ameri, svabe itd? CPM jedino smanji mala plata ljudi u drzavi i kad se slabo kupuje po netu, jer google zna sve o vama a tek Facebook he he

2 Likeova

Meni taj sajt prikazuje da čak imam više pregleda nakon što mi je prepolovljena posjeta od ovog zadnjeg update-a FB :smiley: a za mjesece prije 4 puta manje, tako da ko zna koliko novi.ba ima posjeta, može imati 2-3 puta više pregleda nego što oni tvrde.

eh koliko su oni samo u marketing uložili i u kupovinu fb stranica … haos

Malo razgledah ko je ovaj lopov, kad ono Belmin najveci smarac i propali jutuber hehe…

Belmin Karic? Vidim ima ovih ostalih prevaranata u prijateljima

A svi ovi prevaranti iz srebrenika hahah

Porodični biznis, možda su u rodu sa ekipom iz Makedonije :joy:

Znam momke iz Srebrenika 15-20njih mijenjaju ip adrese i klikaju medjusobno po reklamama prolazi im.

Mozes promjenit IP, ali ne mozes promjenit MAC adresu odnosno adresu mreznog adaptera. Google nije tolko glup da puši te fore sa ip adresama, platis malo bolji proxy i dobis ip adresu, ne trebas razmjenjivat klikove… no s obzirom na bosanski cpc i nacin na koji to rade ne vjerujem da im nalozi dugo traju ili ispune mjesecni prag, 1-2-3 isplate ispod radara i to je to. Mogu napravit novi account, no koliko im se to isplati, ne vjerujem bas.

Ma naletio sam na par ljudi na Instagramu oni se slikali i drze jedno 10 koverti od Adsensa (pin za verifikaciju) i kao ide opis rade za Google ili nesto sl. a sta mislite sta rade hahaha

2 Likeova

Indijci i pakistanci su u tome maheri. :grin:

Srebrenik je grad od nekih 40k ljudi, a svaki drugi čovjek zna šta je Adsense :joy: Tu sam viđao i djecu ispod 13. godina da se bave navedenim poslom…

2 Likeova

Znaci Srebrenik je bosanska Silicon Valley :joy::rofl:

2 Likeova