Problem - Wordpress menu mi ne radi

Nedavno sam riješavao ovo na nekom hostingu u HR, svaki folder po jedan htaccess sa gluostima, ali baš svaki, i svaki treći folder neki blesavi php… počišćeno uspješno no dok nisam otkrio koji ih regenerira, za ku**** rad.
Vodili index svako malo na neke ruske portale za prodaju, pazi ovo automobila i konja:)

Na kraju sve nanovo uloadao na čisto verziju wordpressa, wp-content počistio do kraja, pregledao za bilo kakav .php.

Za sada sve uredu, no upitni su bili par plaćenih dodataka koji je netko očito ostavio tamo sa upitnim porijeklom, te sama neažuriranost sustava.

Danas je vrlo aktualan tzv. japanese SEO hack kojega nije lako za pocistiti. Imao sam slucaj da mi se na serveru u memoriji ostao vrtiti proces koji je uvijek iznova generirao fileove. Dok nisam ubio proces nije prestajalo.

Mene osobno najvise zanima kako ovo spriječit.

Lozinke mi nisu 12345678 i username nije admin, plaćam full protect na domenama, kostim namecheap hosting, pluginova imam jakooo malo (ugl na svim stranicama koristim samo elementor pro) i redovno ih updateam.

Tako što ćeš na serveru imati firewall a u wordpressu wordfence.

1 Like