Problemi sa sajtom pri 30+ online

Pa očito neznaš to postavit kako treba.

Ne znam.

Ne mogu da pristupim SSH
A gle ovdje na server info mi pokazuje Server Load 4.408203 (2 CPUs) sa crvenim uzvicnikom, a ostalo je sve zeleno,

Nešto ti ubija cpu, zato je potrebno da imaš pristup konzoli i da vidiš preko komandi šta toliko ždere procesor na 30 online korisnika (Apache, Mysql ili neki pozadinski proces, možda i cron non stop radi (update, backup)…

Ovako mi izgleda na apache status
Current Time: Monday, 20-Mar-2017 01:31:35 MSK
Restart Time: Monday, 20-Mar-2017 01:29:57 MSK
Parent Server Config. Generation: 1
Parent Server MPM Generation: 0
Server uptime: 1 minute 38 seconds
Server load: 1.06 2.26 2.12
Total accesses: 48 - Total Traffic: 439 kB
CPU Usage: u.37 s0 cu0 cs0 - .378% CPU load
.49 requests/sec - 4587 B/second - 9.1 kB/request
1 requests currently being processed, 8 idle workers

To ništa ne govori, mora da bude pristup direktno serveru i da se vidi trenutno stanje, što bi rekli ispod “haube”, i ako ti je klasični cPanel, a ne cPanel VPS Optimized koji ne jede VPS :smiley:

Imam pristup
cPanel/WHM Access

I onom klasicnom cpanelu…sad ne znam na sta tacno mislis

Ko ti je instalirao cPanel? Ti ili si našao nekog da ti to uradi?

Oni su sve iz knowna nisam ja nista

može tu biti dosta stvari

recimo ja sam imao sličan problem … ja sam vidio da mi mysql server polako zauzima sve više i više rama i na kraju se isključi … onda sam u error logu mysql servera tražio i našao da mi neke dvije tabele od wordfence plugina prave problem i samo sam repairao databazu i nema više ništa u error logu … opet mi se skoro nešto desilo opet preopterećenje rama i mrsko mi bilo tražiti šta je i reinstaliram komplet vps, vratim backup, apdejtam centos i veseli te bože … i sad mi je zauzeće rama veliko ali ne pada ništa … to je zbog ovoga: linuxatemyram.com … koristim cloudflare, vps 4 gb rama i u trenutku na sajtu bude 300-400 ljudi … i nema problema … imao sam i problema kada su me ddosali tu sam opet u firewall servera i cloudflare firewall blokirao IP adrese … dakle može biti hiljadu razloga …uradi backup, reinstall server

@korisnik9758789 A da pročitaš poruku :slight_smile: Nema pristup serveru…

@limenka2017 Fully Managed! - Our services are fully managed by our experts. It means we will help you with everything you may need, from optimization to security in order to ensure your VPS runs perfectly.

pa neka ga traži … ili neka mijenja host … ja sam imao SSH pristup kada sam koristio knownsrv, cs 1.6 i SAMP servere dizao na njihovim serverima

vps sa 2 gb rama je kod knowna 30$ … može naći odlične VPS od 4 gb rama za 20$ … direktno iz datacentra, ne preprodaja

Ako je usluga koju reklamiraju na sajtu Fully Managed onda neka to i urade… ja opet ne vidim problem u ovome ili je ipak samo marketinški trik…

To je ocito ko i ono pise na busu lasta pa ne leti, ali oni tvrde da je problem u mojoj skripti i da oni nemaju nista s tim. Da je sa serverom sve ok…

provjeri error logove

Onda lepo traži pristup za SSH i to je to, nećeš ništa zeznuti ako ukucaš dve komande…

Ej moja greska sad vidim ali nece i da ucita consolu, otvori na prozoru i nema nista sem close window

Kontaktiraj podršku i neka ti daju podatke za SSH pristup, a posle sa Putty i Bitvise SSH Client se loguješ direkt na server, ne preko panela…

A gdje na Putty kucam login podatke, gdje sam god pokusao eror mi baci.

Samo popunjavaš polje za IP adresu servera i port, a posle kada ti izbaci konzolu unosiš podatke, osim ako ti nije onemogućen port 22, ako je to onda tehnička podrška itd…