Problemi sa sajtom pri 30+ online

kod mene je recimo port 21 … upišeš IP adresu i port i kada se otvori crni prozor kucaš za username root i onda izbaci da upises sifru za root nalog … to ti mora dati provajder ili možeš naći negdje u vps panelu

10 ljudi na sajtu koji je solo na mašini od 10k Eura (Dual Xeon sa 64 jezgre, 64GB RAM-a, itd) može srušit server bez problema ako je sajt govno kojem je baba pisala queryje na bazu i ne koristi cache…

isto tako dobro posložen sajt sa dobrim cachingom može imat 1000 ljudi live na sharedu…

ajde isključi taj cache plugin što koristiš i javi mi output posle toga (tj. kako se sajt ponaša). I izlistaj sve aktivne plugine.

Ma @Sceko pitam da li mu je to traffic sa ovog sajta sa filmovima?

w3 koristim na svakom, evo jos sam dodatno nekih stvari sredio. Pa sad izgleda ok, ali vidjet cemo kako ce biti pri vecoj posjeti…

Pod pretpostavkom da ti se sajt “unormalio” kad si ugasio W3, znači da imaš:

a) loše podešen caching plugin
b) caching conflict gdje ti sajtovi idu u “infinite loop”

Javi kako će se dalje ponašati. U slučaju da se bude isto ponašao, poslaćeš listu plugina i još par outputa, ali otom-potom.

1 Like

Ovo je od jednog klijenta kojem radim na stranici, nemam ni jedan osim oklop.me ostalo je sve za klijente radjeno i prodati su uglavnom svi osim ovih par domena sto prodajem na webmajstori.

Server je krivo podesen ili neki od ovih plugina, vjerojatno W3 Total Cache koji ako nije dobro podesen radi vise problema nego koristi.

A sto se tice servera, ako nemas pristup onda vrlo vjerojatno su oni server podesili i optimizirali, osobno nebi nikad kupio VPS bez SSH acessa.

A mora imat pristup sta ce mu onda server za ukras. Ja izbjegavam te dodatke Cache, vec samo htaccess. Nesto sto ja koristim pa mozda ti posluzi za naredni put http://pastebin.com/iTDszHcE

Pa ako ima fully managed i ebz SSHa onda vjerojatno on njima kaze sto zeli i oni to podese. Sad je rekao da je problem, vjerujem da su provjerili i vidli da nije serverski problem, sto je vjerojatno i tocno buduci kaze da je problem s W3 total cache.

isto tako probaj wp super cache umjesto w3 total cache …

Ma garant je problem sto je nesto krivo cachirao. Najbolje mu je ugasit, site bu malo sporiji ali abrem bude delal.

Očito nije cachirao sql upite na bazu i zato sve puca.

Niste dobro procitali nisam uopste deaktivirao w3
W3 je podesen kako treba

Svaki VPS sa Knownsrva dolazi sa root passwordom i loginom na solusvm. Procitaj si pocetni email tamo ti se nalazi root login.

A ljudi citate li vi ista ili samo bezveze odgovarate, nasao sam pristup SSH, nisam dobro vidio na pocetku.

Iz ovog komentara se vidi da si pronašao root password? Problem je u tebi što se ne znaš izjasnit.

Ne jura sinoc sam napisao vec da imam pristup na SSH, nego je zatrpano postovima pa vjerojatno nisi vidio.

Problem je sto na pocetku nisam vidio dobro, pa sam mislio da nemam.

Dakle sinoc sam izvrsio dodatne optimizacije wp-a, izbrisao neke nepotrebne plugine i optimizovao bazu. Za sada izgleda dobro, ali jos nisam imao navalu posjete pa da vidim kako ce se sad ponasati.

Za sad sve stranice otvara za manje od 1s i sve je na izgled ok, dok ne pogledam pri navali posjete da li ce se problem vratiti.

I da neki pogresno ne protumace sa Knownom nisam nikad jos imao problem i preporucujem ih svima. Vjerojatno je negdje zaribalo na mojim sajtovima gdje ne mogu da pronadjem uzrok.

Paša ja imam 150 aktivnih (od 06:00-03:00 i tako svaki dan) na Shared hostingu kod godaddy-a 16$ placam mjesecno nesto te zeza wp poglaj mozda neki plugin ili sama tema… optimizaciju uradi Cache plugin i tjt :smiley:

mislim da ovdje nije uopšte potrebna pomoć korisniku, jer očigledno da isti trolla (traži pomoć a ne sarađuje). Izvinjavam se ako grešim al teško…