Procjena web sajta

Naime zanima me kako vi procjenjujete vrijednost sajta. Imam ponudu za svoj sajt. Ukratko cu pokusat objasnit sve. Dnevna zarada na IA se vrti izmedju 80 i 110$. Sajt je na alexa.com u top 500 sajtova u bih. Sva je trafika s facebooka. News site je u pitanju. Facebook page od 115k. Koliko vrijedi sajt s ovakvom zaradom, ajmo reci samo to me zanima… Molio bih “kontraše” da zaobidju post tj da se ne prave puno pametni kao inace…

1 Like

udari mu cifru u vrijednosti tvoje godišnje-dvogodišnje zarade … ako je domena godinu-dvije-tri stara još bolje

Domena stara oko 16 mjeseci…

Ma puno mi to nekako da trazim. Kad mu kazem 30 000km reci ce da nisam normalan :smile: … Kontam da mu kazem 10k €

Ovisi koja je tema sajta… jesu li članci kopirani ili unikatni… tko su posjetitelji ( dob, spol itd)

Puno toga još tu treba odraditi, mogućnosti za napredak itd.

Ako dnevno zarađuješ 100$ x 30 dana = mjesečno 3000$

Zašto bi ga prodao za 10 000€ ili 30 000 KM?

2 Likeova

Pa ak toliko zaradjuje realna procjena je nekih 30.000$… A sad to bi se tribalo i umanjit jer nije stabilna, vidia sam tek si poceo sa IA… Uglavnom svi bolji sajtovi idu na 20 x zarada…

30 000 km dođe oko 18 000$ što je puno manje od ovih 30 000$.

@Erwin_Okugic svaka čast majstore na tih 100$ dnevno ja bi ti okrenuo janje/prase da mi pokažeš kako :slight_smile:

Znam, nego govorim da se radi o cifri od 30.000 $ ne KM. Jer sajt na mj/ donosi 3.000$ ne KM.

I nije ti to naucna fantastika kak zaradjuje ima aktivna page od preko 100k fanova i to je to…nije bas neka mudrost :slight_smile:

Jbg da nije mudrost svi bi zarađivali 3000$ mjesečno :stuck_out_tongue:

Pa pise ti nacin zarade, ali nemamo svi page od preko 100k…sto ti nije jasno.

I da sad se ovdi povlaci pitanje zasto lupiti npr 30.000$ za sve to, a ne lupiti 10 puta manje za sam fb page…To je vec neki problen sa ovom prodajom.

No erwine da li ti je kupac vec ponudio neku cirku ?

Koliko dugo imas tu dnevnu zaradu koja je izmedju 80 i 110$ ? To je najbitnija stvar, kao i koliko dugo imas tu posetu koja je generisala tu zaradu .

Facebook poseta se manje ceni naravno od organske posete, ali ako je stabilna to isto ima svoju vrednost .

IA koristim nekih 7 dana i zarada se konstantno tako vrti. Imam ponudu od 6000€ na koju necu pristati… Nema ovdje puno naucne fantastike, imam aktivan page koji mi donosi ovu zaradu… Sajt je copy/paste news fazon. Mda velike su sanse da krenem unikatno… Koliko vidim i po vama a i po svom misljenju ovo je mala cijena sto mi se nudi… Razlog prodaje je taj sto imam i strani sajt s pageom koji puno vise zaradjiva pa sam odlucio vise vremena tom posvetit… U svakom slucaju hvala za misljenja

Ako sam dobro razumeo, zarada koju si naveo traje 7 dana ? Ako se prica o prosecnoj zaradi, uzima se minimum mesec dana, a obicno kupac gleda i celu godinu, odnosno bar 6 meseci.

Ne moze se gledati zarada od 7 dana kao prosecna zarada, i sada se racuna odmah mesecni potencijalni priliv novca, i onda jos racunas koliko bi mogao da zaradis za 10 meseci ili 12.

Teoretski, ti si mogao da platis reklamu na fb, i da vestacki sa velikim troskovima napucas tu posetu/zaradu i zato je jako rizicno kupovati uopste tu stranu i taj biznis i za 6000$ .
Druga je prica ako imas posetu i sa google-a, ili i sa drugih izvora, ali ako je poseta iskljucivo sa fb, ovo je sve jako rizicno za kupovinu.

Ti najbolje znas kako radis, pa ako vec zelis da prodas dobro tu stranu, a nemas vremena, mozes zaposliti nekoga da ti vodi stranu,par meseci imas odlicne ljude sirom sveta, koji bi svojim iskustvom i savetima doneli jos neki kvalitet tom poslu.

2 Likeova

Medjutim, ove dve tvoje recenice stipaju oci :

" Molio bih “kontraše” da zaobidju post tj da se ne prave puno pametni kao inace…"

“U svakom slucaju hvala za misljenja”

Sa prvom recenicom navodno zelis da se oslobodis kritike i nezgodnih pitanja, iako deluje normalno s obzirom da postoje ljudi koji hejtuju i napadaju licnost autora teme .

Sa drugom recenicom, dajes znak da zelis da se tema zavrsi, kao dobio si odgovore koje si zeleo.
Ustvari cela tema deluje kao oglas i zato si dao poziv da tema treba da se okonca.
Neko ko je zaista neupucen u prodaju sajta, ne bi davao znak da se tema tako brzo zavrsi , posto bi mu svaki savet bio dragocen.

Ja sam nedavno odbio cijenu od 110.000 €… ne hvalim se, da me ne shvatite pogresno, ali nije vrijeme prodavati takve stvari koje imaju potencijala

Poz.

Uzmes prosjek za zadnjih 6-12 mj i pomnozis 12/24.

1 Like

@Erwin_Okugic Ako nemas vremena za ovo, evo ja cu da ga odrzavam za neki razuman procenat :slight_smile:
Ti neradis nista a lova stize :slight_smile:
I ne moras da razmisljas o prodaji.

2 Likeova

To je najbolja opcija, sto je tebi davati nekom 10-15$ dnevno da to vodi, ak bas nemas vrimena

1 Like

Da ne otvaram novu temu…

Kako procjeniti vrijednost domene?.. pri tom mislim na staru domenu koja na sebi ima site već godinama.