Prodaja, kupnja i procjena web stranica

Dobro jutro,
Pokrenuo sam stranicu webimir.com gdje mozete prodati, kupiti i procjeniti web stranice. Procjena stranica je “okvirna” a cijenu web stranice koju prodajete odlucujete sami. Pored procjene stranice publiciraju se i alexa podaci, situacija na socijalnim mrezama, podaci o serveru itd…
Prodaja kupnja i procjena web stranica je besplatna s tim da web koji se stavlja na prodaju treba verificirati postavljanjem webimirovog coda na index stranicu istog.
Link na web: http://webimir.com
Prijatno!

Jako dobro i lijepo izgleda. Samo mi nije jasno ovo:

Godišnja zarada od oglasa 134,47 €
A kaze da mi sajt vrijedi 20 Eura. Znaci ili moj site vrijedi minimalno 135 Eura ili je godisnja zarada kriva. Jer da bilo tko prodaje site koji godisnje zaradi 135 Eura za 21 Euro ja odmah kupujem…

1 Like

Nema što Dadaas, sad ti je gotovo. :frowning:
Site ti vrijedi toliko i što je tu je. :slight_smile:

A stogodisnja zarada od oglasa je 13.447 eura… Vrijednost bi joj morala biti bar 10 tisuca eura :open_mouth:
Provjerit cu zbog cega tak lose racuna :wink:

Cemu sad to? Pa zanima me kakva je vrijednost to sto tvoj site racuna. Jer ako na istom pageu vidis da vrijednost sitea je 20 Eura, a procjena da ce godisnje zaraditi 135 Eura mi je ako nista drugo zbunjivo.

Znam da kad se sitevi prodaju njihova vrijednost se prvenstveno mjeri koliko para na mjesec x12, neki sus ad vec presli na 14. I nebi bio problem da je izracun tvog sitea tu negdje.

Drugim rijecima izracun vrijednosti sitea nema u formuli vrijednost oglasa po mjesecu, sto je IMO smijesno. Jer svaki kupac kad kupuje prvo ce te to pitat.

EDIT:
Ahhh NVM, mozda je tesko to matematicki tocno sloziti, znam da drugi procjenjivaci isto failaju… Malo sam pogledao top webovi pa vidim itunes vrijedi 53 miljona, a dnevnik.hr vrijedi vise nego google.hr sto je smjesno.

Webimir je uklonio google-ov PR i od danas prikazuje MOZ Domain Authority, Link Authority, i inbound linkove. Te vrijednosti su dodane u algoritam kalkulatora koji je sada kalibriran tako da ce prikazana vrijednost Vase web stranice biti upravo onolika koliku ocekujete :grin:

Zakleo bi se da je u pitanju nedostatak od nekoliko nula s lijeve strane zareza?

Lose su procjene mnogo al ajd sad popravice to

Citam malo upravo oko prodaje domena i slicno, interesuje me i generalno i zbog nekih mojih koje ne verujem da cu razvijati pa da pokusam prodati onda.
I sve ludje i ludje deluje ovo oko procene, nije da me interesuje algoritam i slicno po kojem se cene odredjuju, imam x stvari osnovnijih pre toga da provalim, ali opet je ludo koliko se razlikuju procene.
Slucajno mi upala u oci domena zbij.net posto je bila izlistana na par ovih sajtova i cena se krece od stotinak $ do stotinak hljada $ ako sam dobro video, wtf???
http://www.valbot.com/zbij.net
http://www.urlrate.com/www/zbij.net
http://webimir.com/cost/zbij.net

Ne postoji točna automatska procjena domene. Vrijednost domene ovisi o jako puno faktora i nemoguće ih je ubaciti u neki algoritam. Exact search i CPC su samo jedan jako mali dio faktora koji utječu na vrijednost domene. Postoji još jako puno drugih faktora od kojih neki povisuju vrijednost, a neki snizuju i sve ih treba uzeti u obzir. To je doslovno nemoguće automatski odraditi.

Ne samo da automatske procjene ništa ne vrijede nego u većini slučajeva ne vrijede niti “ljudske” procjene.

Dnevni broj posjetitelja je umanjen za jednu 0 (znamenku) , broj posjecenih stranica je za 1/3 do 1/2 veci od prikazanog u alatu. Lova je interesantana. Negdje je u okviru sadasnjih vrijednosti, ali je daleko pre malo od godisnjeg prosjeka.
Onako kao igracka interesantno, ali daleko od ozbiljnih pokazatelja potrebnih kod kupovine stranice.

Konkretno za jednu moju web stranicu sve je umanjio 5 puta,od posjete pa do zarade. Totalno netocno. Za sad mi se u procjenama najbolje pokazao similarweb.

Ocekivao sam da malo fula ali ovo je promasaj bas na svakom polju. Do sada najbolji pokazatelj online statistike samo koliko sam video nema procene u weba je similar web. :slight_smile:

Na stranu s tim, vizuelno izgleda lepo nema price. :slight_smile:

Ideja je bila da se napravi domaca web stranica gdje se mogu besplatno postavljati webovi na prodaju.
A vi svi zapeli za procjenu :blush:
Gledam taj similarweb…

  • za neku kvalitetniju informaciju traze da se plati,
  • utipkam: webimir.com i ne pokaze mi nikakvu vrijednost ni statistike…nista…nula bodova. Samo izbaci neki error.
  • ne pokazuju MOZ Domain i Page Authority (ok…mnogima od Vas to mozda nista ne znaci),
  • nemaju mogucnost besplatnog postavljanja web stranice na prodaju,
  • sa vlasnikom similarweb-a ne mozes popricati na WM forumu :slight_smile:
    …i tak

Daje i vise nego dovoljno osnovnih informacija za pocetak.

Zato sto je potreban neki kvalitet, starost i stabilnost sajta da bi mogla da se pruzi neka realna statistika, ne da se baci bilo sta samo da se eto ispune polja.

To nije sajt za prodaju vec statistiku.

Ljudi kod ovakvih stvari ne traze drugara da prozbore par reci vec jasne i pouzdane informacije o onome sto ih zanima. :slight_smile:

Ako vec pravis sajt za prodaju sajtova onda ugasi tu statistiku posto ce neko stvarno da poveruje da mu sajt star par meseci vredi 100k ili ce neko pokusati da kupi sajt koji vredi 10k za 200 eura.

Mislim nije da sad ja hocu da iniciram neku raspravu samo dobronamerno kazem da ako hoces da imas ozbiljan sajt budi ozbiljan, ta statistika nema veze s vezom, kao random unos brojeva cisto da se popuni polje. :slight_smile:

2 Likeova

Hvala Lavi,
Cijenim tvoj stav sto ne znaci da se slazem s tobom.
Isto tako mozemo cijeniti webimirove stavove u vezi vrijednosti web stranica i slobodno se ne slagati s njima bez potrebe da se “ugase”.
Živio!

Danas mi je stiglo pitanje preko formulara sa web stranice:

Poštovani, zanima me koliko je pouzdana procijena
domena na vašoj web stranici, te da li se zaista domena može prodati za sličnu
cijenu koju ponudi vaša stranica?

Webimir je 100% uvijeren da je njegova procjena najpouzdanija i naj tocnija.
Koliko ce netko platiti za web stranicu ovisi o zainteresiranom kupcu stranice. Netko ce procjeniti da web stranica vrijedi vise nego je procjenio webimir, a neko ce misliti i procjeniti da vrijedi manje.
Tako je webimir procijenio da stranica linkedin.com vrijedi 711.659.572,41 € docim je microsoft platio za tu stranicu 23.260.000.000 € .
Webimir ne raspolaze sa informacijom tko je i koliko voljan platiti odredjenu web stranicu. Bilo po cijeni koju je postavo vlasnik stranice koja se prodaje ili po cijeni izracunatoj webimirovim algoritmom.

Pomislio sam da se netko od Vas mozda, koji puta, pitao to isto pa sam odlucio pitanje i odgovor podjeliti sa svima Vama.

Svima zelim ugodno vece

Meni je tvoja stranica sasvim OK. Što se tiče procjene, mission impossible, ali sa razlogom je tako. Nema stranice online koja može dati procjenu da se složimo sa tim.

Ja da sam na tvom mjestu bi nastavio gurati tu stranicu ali da se manje okreneš na neku procjenu u novcu, a da ubaciš alate koji analiziraju stranicu na što više mogućih parametara. SEO, security, brzina, … štali već ne.

1 Like

Tema je stara ali eto možda je @webimir još ovdje prisutan (nadam se da ne smeta što temu podižem, ako da neka moderator obriše post)

Mene zanima nešto drugo a vezano za “webimir”.
Koju procjenu bi dao taj web site za web stranicu gdje je:

  • domena stara preko 10 god
  • na webu se nalazi preko 1500 tema (postova ili web stranica ili unikatnih članaka)
  • NAJVAŽNIJE: nema Adsense niti bilo kakvih oglasa ili zarade
  • prosječna posjeta posjetilaca 1000 - 2500 i dolaze uglavnom sa Google Search (zavisi o dobu godine)
1 Like

Moj copy/paste sajt je procenio na 1500$ :smiley: Vrlo precizan sajt za procenu :smiley: