Prodaja, kupnja i procjena web stranica

Gasi internet, motaj kablove.

1 Like

Cijena web stranice je jako relativna stvar…kao i cijena kuce, stana, restorana, konja ili cijena slike nekog umjetnika.
Covjek ce platiti visu cijenu stana ili kuce ako se nalazi blizu firme gdje radi, ili u blizini kuce zeninih roditelja :slight_smile:
Platit’ ce vise i za neki propali restoran jer misli da ce bolje iskoristiti i monetizirati taj prostor.
Primjer, Styria je 2005-e kupila domenu 24sata.com za 20000 kuna samo da bi mogli redirektati sa 24sata.com na svoj web 24sata.hr
Mislim da su tada neki srbi ili crnogorci, na toj domeni, imali neki slabo posjecen news portal. Mozes pogledati na wayback machine,
Webimir bi vjerovatno, da je tada postojao, taj web procijenio na neki minimalac…
A taj web, domena…sama po sebi…nije vrijedila nista.
Pa tako i svi Vasi webovi (ili domene), mogu vrijediti puno ili malo…
Ne postoji web site koji to moze izracunati. Webimir je samo web koji “carobira”…okvirno odredjuje vrijednost nekog weba.
Poput horoskopa, nekoga usreci a nekoga razocara :slight_smile:
Vrijednost web stranice najbolje moze odrediti vlasnik weba zbrajanem vremena koji je potrosio na slaganje weba, brojem posjeta, interesom…docim je uloga webimira sporedna ali ipak interesantna.
Radi se o “susjedu” kojeg’ si pitao: “Sused, koliko bi ti dao za ovaj moj auto?” I ovaj ti veli da njemu vrijedi “toliko”…pa ti, unatoc njegovoj procjeni, stavis neku svoju cijenu :wink:
Zivio!

3 Likeova

To sam želio čuti a da ne sugeriram. :slight_smile:
Kao što ti kažeš “Živio” a ja dodajem “i kapu nakrivio”, ali umjereno.

I kao što @mrcina kaže, ja sada motam kablove i gasim internet do iza 02.01.2018 :grin:
Dečki/cure, Blagoslovljen Božić (onima koji blaguju) i svako dobro svima u Novoj 2018 i uspjeh u procjeni i prodaji web stranica.

3 Likeova

Hahaha sve te stranice za procjenu su lose. Osim flippe.
P. S. Na koju foru zaradis skoro 400 € mjesecno? Adsense?

Vidis da je dosla tu samo ostaviti link 🤦

Flippa ima jos goru procenu. Sajt koji sam prodao za 13500$ oni mi predlagali 4k :flushed::upside_down_face:

Kupujem jednu web stranicu pa me interesira iz iskustva na što je potrebno paziti prilikom kupnje. Je li imate neke korake koje je obavezno proći prilikom kupnje?

Ja trenutno kupujem jednu .com stranicu. Koristim escrow stranicu za kupnju radi sigurnosti.

Pregledao sam stranicu i što se tiče tehničkih stvari je u redu. Nisam našao nešto što me smeta.

Stranica koristi ezoic, amazon affiliate, wordpress tema je besplatna, domena i hosting na Namecheap.

Sada bih htio čuti i vidjeti neke korake koje bi bilo pametno proći s tehničke strane, a i sa legalne strane prije odluke o kupnji.

Odes na archive.org i vidis sta je bilo na toj stranici kroz povijest. Onda odes sa nekim alatom i provjeris da li ima sumnjivih backlinkova. Ako je sve ok i dalje moze biti da ces se zeznuti.

1 Like

Ovo je zapravo legendarna tema, ponovno sam je prelistao s guštom. :rofl:

PS Webimir je sada AI generator SEO optimiziranih tekstova.

e i meni pade napamet to kad sam citao gore haha