Prodaja stvari putem ebay-a

Provjerio sam settings na accountu, čini se sve u redu…ali mi nije jasno kako sam mogao dobiti order iz Amerike.

Buissness policy - shipping policy mi izgleda ovako:

Vidi se na dnu slike koje sam zemlje excludao.

Ako odem na aktivni listing, i pogledam shipping postavke, vidi se da je apliciran ovaj shipping policy na listing:

Ako odem na public listing …onda:
_listing-public

…se tu ne vidi ništa pametno. Osim što mi je zbunjujuće zašto piše "Same day shipping ", kada sam stavio u shipping policy da je Handling time = 3 buisness day. Mailom me je ebay također upozorio da obavim to u navedenih 3 dana …a public prema useru stoji da je shipping isti dan. Hmm…

I ako se klikne na Shipping (see details) …onda se vidi da su i tu primjenjene excludane države:

…tak da mi nije jasno kako je mogao doći Order iz United States. Zemljopis mi nikada nije bio jača strana, ali nekako mi se čini da United States pripada u “North America”, koja je excludana. :confused:



Na kraju krajeva, nije se ništa loše desilo ako cancelanje ordera neće loše utjecati na novi ebay account.
Neki savjet kako to napraviti?

Što samo ovdje idem na cancel order??

screenShoot017

… ili postoji nekakva extra procedura koju trebam prije napraviti??

Hvala.

klikni na taj shipping policz i edituj ga da iygleda onako kako treba (da se ne salje u ameriku i tako to)

uradi cancel sa “something wrong with buyers address” i posalji poruku kupcu u fazonu we are very sorry al ne saljemo u US, to je neka eBayova greska"

Ali to sam već napravio…stavio sam da je shipping worldwide, te sam specijalno označio u koje zemlje se ne šalje.

Sada sam malo doradio, mada mi to izgleda ko isti vrag. Umjesto “shipping worldwide” sam stavio “shipping to custom location”, te sam označio zemlje u koje se šalje. U suštini samo invert postavka od exclude zemalja… imaju bug ako sada proradi. xd

Druga prodaja :slight_smile: …druga konfuzija :confused:

Muči me ovo drugo crveno…problem sa adresom i što bi ja tu trebao?

Adresa je:
screenShoot020

A ako kliknem na ovo “Please amend this by clicking here” …onda dobijem obrazac

…koji služi čemu?

Sry što vas ubijam u pojam sa svojom nesposobnosti snalaženja u ovim “formatičnim” stvarima.

Jesam dobro skužio…kupac ima zbrda-zdlola loše formatiranu adresu i ja bi to trebao koregirati ručno prije nego pošaljem?

Da li bih ja sa ovim ocenama mogao da prodajem nesto?

laganooooo …

1 Like

Prvi dan na ebayu i 6 prodaja. Hebeno…nadam se da nije pocetnicka sreca. (I nadam se da nije sve poradi subote xd)

I dalje ne kuzim sto bi trebao raditi sa gore iznad navedenom adresom? … kak da duzu adresu stisnem u 35 karaktera? Hmm…

Ne kužim koji vrag … imao sam već ranije setupirano kuda ne šaljem, još sam naknadno setupirao i označio samo zemlje u koje šaljem. Svejedno mi dalje stižu orderi iz Amerike i imam 3/6 narudžbi iz Amerike. :confused:

Već ovu prvu koja je bila iz Amerike, nakon što sam cancel-a taj order, sljedeće narudžbe mi se vode pod “High-risk” orderi. Dok prvi nije bio naveden kao “high-risk” i nije bilo hold-a na paypalu…nego je to počelo nakon prvog cancela.
Sada nakon što samo pola prvih narudžbi odradim, mogu si mislit kako će to izgledat njima u statistici za podizanje limita…glupost teška.

Nadalje…i ove narudžbe kuda mogu shippati, na svima mi stoji neko mutavo upozorenje:

…ako sam dobro to sužio, upozorenje je zato jer ebay može detektirati shipping service samo za narudžbe koje stižu iz US. Opet nema preveć smisla, jer neke od tih crvenih narudžbi jesu stigle iz US. xd.

Shipping label …kaže ebay da isprintam shipping label ali gumb je mrtav. Ništa se ne desi ako ga kliknem.
U čemu je fora? Trebam li ja samo shipping label ako šaljem sa tim nekim preporučenim servisima kojih nema, ili ga trebam generalno?

Ako šaljem sa HP, preporučeno… jel mi treba uopće njihov shipping label?

Fala. (znam da sam dosadan, ali mi je hebeno sve nepoznanica)

To je samo za ove sto salju unutar US (iz US). Znaci oni tako ti ponude shipping label umjesto da ti moras rucno trazit i printat, ovako dobijes label sa adresom odakle saljes i gdje je kupac narucio. Ko salje iz US, sacuva im vrijeme, tebi to ne znaci nista.

Nema veze, meni je satnica 50e, dobio si 50min, potrudi se dobro za ovih zadnjih 10 min :stuck_out_tongue:

Mislim da ti ona polica nije dobro namjestena kao sto mislis, tj da imas oznaceno gdje ne saljes po defaultu, al je shipping policy drugacija. Udji ovdje, prijavi se ako treba, klikni na tu shipping policy pa idi edit i reci mi sta sve vidis:

https://www.bizpolicy.ebay.com/businesspolicy/manage

Pitaj kupac prvo

Tu sam to i pravio i uređivao…izgleda ovako:

…sad jel ja kliknem na pravi shipping policy (ako ima negdje neki drugi inicijalni??) …uglavnom, prvi shipping policy sam napravio tako da sam kliknuo na :
“create policy -> shipping”

…i tako sam napravio ovaj policy koji sam nazvao “Free shipping policy”

…i on je primjenjen na item u listingu. Jedino što sam taj prvi listing napravio prije tog shipping policy-a, neko programersko iskustvo mi kaže da bi im zbog toga mogao uletiti bug.

Kasnije kada sam editirao listing, vidio sam da je naknadno kreiran shipping policy automatski primjenjen na listing …samo se sustav (narudžbe) ponaša kao da nije…

Radije ti pošalji na PM račun, draže je meni platiti nego osjećati da gnjavim. :wink:

Jel ti isto šalješ iz HR (ili svoje zemlje) …ili radiš dropshipping ili oboje?

Bilo bi lakse kad bi vidio listing haha udji na ebay, imas gore ono kao gdje se salje, po defaultu ce ti biti hrvatska, ti izaberi US, pa onda vidi sta pise ovdje:

cek cek cek, ispod tog internacionalnog slanja, imas ovo “will ship worldwide”, koje su ti tu opcije? mislim da to overwrituje ovo sto si gore izabrao

Meni tu piše ovako:
_listing-public

…ako kliknem na “See exclusions” …onda isto OK piše sve što sam excludao. (Samo što ne blokira kupnje od tamo)

Gledao sam to već…tamo ništa pametnijeg nema od već ranije odabranog…

Ovo te nisam skužio na što se odnosi.

Mislim da znam sta je u pitanju. Udji na ovaj link:

https://my.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?MyeBay&CurrentPage=MyeBayPreferences&rand=0.41765568445356727

(my ebay, account, site prefference)

I napravi da bude ovakvo:

1 Like

fora ti je item na ebay-u :smiley:

29

Jeftino nudiš proizvod. Digni na 29.99 (nikako ispod 24.99).
Dijapazon cijena po kojima ostali nude ide od $29-32 pa do €34.

@chiefwolfinjo @tpojka

Nisam ni mislio da ga je nemoguće pronaći s obzirom na informacije koje sam dao, svejedno ste “curice” kada išta javno ističete s obzirom da sam zamolio da bi htio da ostane u tajnosti.

Mislim, bez uvrede curama. :slight_smile:

2 Likeova

Nemam pojma o čemu pričaš, ja sam ti dobronamjerno rek’o.
Tj, treba se zapitati/istražiti da l’ je ono što sam napis’o istina, lično mi ima smisla.
Meni ni iz džepa ni u džep.