Prodajem 5 sajtova - razradjen biznis star 6 godina

Kupis ovdje za 5k, prodas na flipi za 15k ili vise :slight_smile: i spremis sebi 10tak tisuca :slight_smile:

poyy

4 Likeova

Druze, meni su ovi sajtovi zaradili preko 200 000$
Kada pisem 3000, to je cista ironija, nadam se da je vecina bar tako shvatila.

Zasto su mi neki termini bitni, znaju oni kojima sam pisao privatno, jednostavno imam obaveze koje me ogranicavaju za neke stvari.

Nekome ovo izgleda neozbiljno u smislu da ja sam sebi obaram cenu, ali ja to gledam iz drugog ugla.
Ako prodam, prodao sam, ako ne prodam opet nebitno.
Oni su toliko zaradili da mogu na kraju i da ih ugasim, nece mi biti zao.

A te 3000 cu zaraditi pasivno do kraja godine, i opet mogu da ih ugasim, a nisam ih poklonio.

I tako daljeā€¦

@kixxxstarter U jednom si mozda u pravu, ja sam mozda nesiguran, ali ne u vezi cene, nego u vezi prave zelje da ih prodam.

@mestro67 Lepo si objasnio, svima je lako teoretisanje, haha

U principu, najteze je ljudima objasniti sta sam ja gradio skoro 6g, i sto vise objasnjavam sve vise shvatam koji sam ludak sto uopste prodajem. Jedino ti indijci znaju celu pricu jer su paralelno gradili jos jacu mrezu svih tih godina i njima ja uopste i ne dokazujem bilo sta. Oni su samo dosli i rekli hocemo da kupimo po toj i toj ceni. Samo je taj PP problem, jos vise fakturisanje, ali mozda danas smisle nesto novo, videcemo

Napali ste covjeka ko da je ubio nekog a ne da zeli prodat sajtove.

1 Like

mestro67 je pravilno :wink:

1 Like

@mestro67 Ispravljano, izvinjavam ti se :slight_smile:

@petarcro Ne ljutim se ja, on mozda nije upucen u tu vrstu biznisa, a mozda i ima neke svoje razloge, nebitno.

2015-2016 kada sam bio na vrhuncu, imao sam ponudu da prodam sve za 50 000$, i ja sam to naravno odbio jer sam imao 10 000 mesecno tada. To je proslost, naravno, ali zarad te proslosti hocu sebe da ispostujem, makar ih licno sahranio, ali ih necu pokloniti. Narocito sto sam jasno izneo racunicu koja vise nego opravdava cenu.

@petarcro
Ko je koga napao i kako, preciziraj malo?
Covek menja cenu i rokove prodaje, ljudi postavljaju pitanja, tako to ide irl, jos smo i fini koliko je tema trenutno smesna.

@feniks
Palamudio si gore jedno ($7k), pa drugo ($5k), pa ironicno trece ($3k), itd, naravno da si ispao smesan i neozbiljan.
To sto si i koliko si zaradio na njemu do sada ili ces, koliko si vremena ulozio i koji fakultet zavrsio, ne menja tu cinjenicu.
Jedno je praviti sajt, posao, sta god, nisam to nigde komentarisao.
Drugo je taj posao prodati, sto tvoj primer potvrdjuje skolski.
Zato i postoje agenti - za sportiste, nekretnine, umetnicka dela, sta god.

Ne znas sta ces sa sajtom, to je bila moja poenta da, i to je takodje legitimno, tvoji sajtovi, tvoja stvar.
Isto kao sto je i nasa ovde da te pitamo oko robe koju prodajes, sacekamo malo razvoj dogadjaja, smejemo se tome ili pokusamo da prodjemo jeftinije.
Internet jebiga, tako funkcionise, nisam ga ja izmislio.

Znaju ljudi i sta si pravio i koliko to vredi, nemoj nikog podcenjivati, nema se sta tu objasnjavati, samo si los prodavac i oni to zele iskoristiti.
Meni licno smesno da se cimas uopste ovde i ocekujes prodaju, ali sam si zakuvao.
Ja sam ocekivao da ce danas tema biti zakljucana kao sto si rekao gore, smatrao sam te za ozbiljnog igraca, takve cifre pominjes.
Usao da vidim za koju je lovu otislo, da naucim nesto, kad ono, ima jos da se igra, produzeci, moram kokice da napravim,ā€¦
Btw i mene je npr licno zanimala kupovina, ni cena nije bila problem, ali isto previse obaveza plus nisam u toku koliko gdpr kaci ovu vrstu sajtova i posla, pa nisam hteo ulaziti u pricu navrat nanos.

Jedina dobra stvar je sto nemas puno vremena od Avgusta, ako se dobro secam tako si rekao gore, mada se i to mozda promenilo.
Uglavnom mozda te to natera da okacis sajtove na neko drugo mesto po vecoj ceni i to odradis kako treba ispocetka.
Ovako ako ostanes ovde, mislim da mozes jos da se ukopavas.

Sretno !!!

Ako nisi zainteresiran za kupovinu produzi ako jesi posalji mu ponudu i dogovori se, nadete se i rijesite stvar. Jednostavno.

3 Likeova

Jesam, samo decko nije siguran da li prodaje sajt i koju cenu trazi, jesi procitao to ili samo trolujes?
ā€œAko prodam, prodao sam, ako ne prodam opet nebitno.
Oni su toliko zaradili da mogu na kraju i da ih ugasim, nece mi biti zao.ā€
ā€œU jednom si mozda u pravu, ja sam mozda nesiguran, ali ne u vezi cene, nego u vezi prave zelje da ih prodam.ā€

Tako da cu sacekati malo razvoj dogadjaja ako ti ne smeta to?
I ne rece mi ko ga je napao i kako?

Moj komentar je bio dobronameran, aliā€¦ Ja sam retard sto uopste pokusavam da pomognem, do sada mi se ta zelja da nekom pomognem obila o glavu 10x, tako da definitivno treba da prestanem sa timeā€¦

2 Likeova

Ljudi samo opusteno, nema mesta tenzijama.
Lepo covek kaze, svako ima pravo na svoje misljenje.

Ja mozda nekome izgledam smesno i neozbiljno ocigledno, ali mozda mi se i moze.

Ne bih da komentarisem stavove i misljenja drugih, skrenuli bi sa teme, a otisli nikuda.

A ovde svako moze da pise sta hoce, a mozda nema ni 100e u novcaniku.
@kixxxstarter ovde nisam mislio na tebe, mislim generalno

Zato vise preferiram privatni chat, jer tako lako vidim sa kim imam posla i da li da trosim vreme na dalju konverzaciju.

Samo bih prokomentarisao ovo oko cene, vidim da je to kljucni argument za dozivljavanje mene kao smesnog prodavca.

Oni za mene vrede mnogo vise od 7000, ali sam svestan da retko ko to moze da plati trenutno.
Sa druge strane, 5000 je cifra koja bi mozda bila dovoljna satisfakcija za mene.

Ono sto ti mozda ne mozes da shvatis, je da ja te sajtove gledam kao svoju decu skoro.
Jednostavno ne zelim da ih poklonim, jer znam koliko ceo biznis vredi.
Ako vec ne mogu da dobijem dovoljno da me savest sutra ne grize, ja ih necu ni prodati.
Meni ovde nije do para, to je ono kljucno sto je vecina nadam se shvatila.

Jer da mi je do para, ja bih trazio najmanje 10 000, i to ne na ovom forumu, to ste lepo primetili.

Dakle, nemojmo ulaziti u rasprave, nema potrebe za tim.
Ja sam oglasio prodaju, videcemo kako ce se to zavrsiti.
Komentari svih vas su naravno dobrodosli, ali bez nekog negativnog konteksta ako je moguce.
Da li cu ih ja u teoriji prodati i za 1000$, to je moja licna stvar. I u tom slucaju treba postovati moju odluku, kao sto ja postujem svaki vas stav i misljenje.

A ono najgore da ne zaboravimā€¦Ako je vama potrebno da vas ja ubedjujem da li ovo vredi ili ne vredi, onda bolje potrosite pare na neki auto, inace cete baciti pare. Lako se mogu proveriti svi moji domeni, njihovo rangiranje i sve ostalo, oni sami govore za sebe, ne moram ih ja hvaliti.

Bravo Fenikse, :+1:
čestitam na uspjeÅ”nim i posjećenim siteovima, nadam se da ćeÅ” ih i prodati na naÅ”em Forumu. :blush:

Ja ti predlažem, i zahvaljujem unaprijed, da nam napiÅ”eÅ” jedan tutorijal ne kako si radio ove siteove, nego kako si rijeÅ”io (sakupio) toliko backlinkova za njih? :roll_eyes: Nisam ih proučavao detaljnije, vidio sam samo da ih ima gomila, i to vjerujem da su dovoljno i kvalitetni kada su ti omogućili toliki promet i uspjeh. :blush:

Sumnjam da je to, kako G kaže, napravi dobar site pa će on sam dovoditi backlinkove, jesi li imao koji outsource? :blush:

Daj nam barem par natuknica. :o:

1 Like

Druze, ja sam samo vlasnik, gazda, boss, kako god hoces da me nazoves, hahahaha
Nisam se bavio trafficom, registrovani useri su to uradili sami.

Ja sam radio na tome da dovedem ljude da hostuju slike bas na mojim hostovima.
I to samo prve 2-3g, posle to ide viralno. Svakodnevno mi se registruju novi clanovi iako ja ne radim na tome aktivno bar godinu dana i jace.

Jednostavno, kad imas preko 15 000 registrovanih uplaodera, oni sami grade backlinkove, zar ne ?
Oni sami znaju gde ce objavljivati te slike koje hostuju kod mene i gde ce skupljati preglede na istima.
Dakle, logicno je. O izvorima traffica ja nikad nisam razmisljao, useri sami to rade umesto mene.

Voleo bih jednog dana da napisem ozbiljan tekst, kako sam bukvalno sa 0$ napravio ozbiljan posao, i obezbedio sebi lagodan zivot, ali zaista trenutno nemam vremena da razmsljam o tome. Znam koliko su takvi tekstovi meni znacili kada nisam imao nista pre 6-7g i sugurno cu tako nesto napraviti u odredjenom trenutku.

3 Likeova

Uvek hocu da nista ne kazem aj jebigaā€¦jebote ovde svi napravili milijone na sajtovima ā€¦a hoce da ih se otarase za 5 k$ā€¦pa to ne moze da stima ni u ludiluā€¦

3 Likeova

brane, ova ti je dobra. Upravo sam neŔto slično razmiŔljao :slight_smile:

Druze, ti nisi niti citao moje postove, niti te je zanimalo da li sam ja zaista napravio te pare ili nisam.
Da te zanima, pisao bi mi i pitao, ali nije to poenta tvog pisanja, zar ne ?!

Hocu da ih se otarasim jer sam ja sad potpuno u drugoj prici, i ovo vreme da odgovaram ovde izdvajam jedva, ali to sam sam trazio i isteracu do kraja.
Neko normalan ko je voljan da radi sto sam ja radio od 2014-2017 moze da sve to ponovi bez problema.
ā€œOtarasimā€ je jako losa rec zapravo, jer ispada da hocu da uvalim nesto sto je trulo i macka u dzaku, a to je daleko od toga. Kontam da neko ko ima taj kapital da ulozi u ovo nije toliko glup da ne moze da sabere 2+2, kontam da glup covek ne moze tek tako da zaradi vece pare.

Ja nigde nisam ni rekao da oni sad prave milione, ali mogu mnogo samo ako neko hoce.
Ja tesko da mogu da odrzim i ovaj kontinuitet od jeseni i najnormalnije je da probam da to prodam dok ih nisam ubio jos vise svojim nemarom.

Ti sajtovi su nekad bili u TOP 10 000 na alexa, i sada ja ovde moram dokazivati nesto.
Druze, ako mislis da je sve ovo ā€œaj jebigaā€ nastavi gde si stao, molim te.
Dobijem obavestenje da je neko ovde pisao, ostavaljam sve da otvorim forum i onda vidim jedno veliko nista.

Ispostujte i zaobidjite ako nemate nista normalno da napisete.

Pozdrav

@feniks

Pa moram i ja sad da prokomentarisem oko cene, posto si i ti, mozda pomogne nekom drugom ako ne tebi, a ako nije dozvoljeno admin ce vec obrisati.
25-og Jula cena je bila $7000, 30-og Jula $5000, to je skoro 30% nize.
To je cinjenica.
Ne znam jesi li ikada prodao/preprodao neki posao, ne napravio, to su 2 odvojene stvari, ali to se jednostavno ne radi.
Osim u jednom slucaju mozda, ako nesto zaista vredi $5k ili manje, pa mu ti prvo povecas cenu vestacki da bi kupce navukao popustom.
Necu objasnjavati ponovo kakav signal time saljes o sebi i tvojem proizvodu, vec sam pisao gore.
Mislio sam da ce ti saveti koristiti za prodaju na nekom drugom sajtu, ili na duze staze, pogresio sam, ali ko sto rece Jeronimo, i to je izlecivo.

Ako na mene mislis, meni je sve jasno.
Nazalost.
Deca se ne prodaju - simple as that.
Dodaj na to da ti pare i ne trebaju.
I o tome pises javno.
To dok ne resis imaces opasan brainfuck, i svaki normalan kupac ce to iskoristiti.
I nema tu nikakvog negativnog konteksta, samo nemas iskustva sa prodajom verovatno, pa sve dozivljavas licno i kao napad.
To kosta jbg.

Ti s izgleda jedan od onih koji kukaju kada na 10 000$ isplate na bankomatu moraju da plate 50$ provizije.
A ja sam bio uvek srecan sto sam sam blagosloven da dobijem tih 9950$.

Ne shvati me pogresno, samo hocu da kazem da ne razmisljamo svi isto.

7000$ sam trazio, javilo mi se dosta ljudi na skype i PM, i shvatio sam da je vecini 5000$ prihvatljivo, a i meni je u ovom trenutku.
E sad, to sto ti ne mozes da shvatis da meni 2000$ razlike nije nikakav problem, vec cinjenica da mi je 5000$ dovoljna satisfakcija, ja tu ne mogu da ti pomognem.

Jednostavno, ti gledas samo iz nekog svog ugla, uopste ne citas sta ja pisem od pocetka.
Pricas o nekakvom ukopavanju, nemam pojmaā€¦Meni ne zavisi zivot od prodaje, opusteno samo ljudi.

Najcudnije mi je sto vi ovde kritikujete moj nacin prodaje, a ne sam proizvod koji prodajem.

Koga briga da li sam ja iskusan, neiskusan, glup ili priglup, smesan i urnebesanā€¦ako te interesuje kupovina, predji na stvar, ako te ne interesuje zasto gubite vreme ovde ?

Ja nisam agent prodaje, nisam u tome profesionalac, niti mi je bitno da se ovde predstavljam kao takav.
Znam da je vecina ljudi sve ovo i shvatila na pravi nacin, zato molim ovu nekolicinu da ne ometa istragu, haha

4 Likeova