Prodajem 5 sajtova - razradjen biznis star 6 godina

@feniks Da si ovo vreme sto si se svadjao ulozio u sajt verovatno bi ovaj mesec imao 1k evra zaradu :smiley:

Nema ti sta da se pravdas ljudima, svetu se ne moze ugoditi :slight_smile:

Srecno sa prodajom.

3 Likeova

@NekoIzMase Lepo si to rekao, haha

Nije ovo svadja, ja moram odgovarati na sve prozivke. Na sta bi licilo ako bih pustio svakoga da pise sta hoce, a ja da se ne branim ?!
Kao sto neko rece, tako je to u ovom vremenu i to treba prihvatiti i prilagoditi se.

Nego meni smeta sto se svako usudjuje da komentarise i kritikuje, a voleo bih da vidim koliko ljudi sa ovog foruma trenutno ima sajtove u top 20-30k na Alexa

To je kao kad seru po Novaku Djokovicu, a niko nije reket uzeo u ruke. Idi brate treniraj 25g po 10h dnevno po kisi i po suncu, pa osvoji neki turnir, pa onda pricaj kako je nesto tesko ili lako.
Ne kazem ja da sam nesto posebno pametan, mnogo ljudi je na netu napravilo i pravi i dalje ogromne pare.
Ali treba uvazavati druge ljude, svi smo mi u isto loncu, manje vise.

1 Like

Dosta čudan i (meni) zanimljiv oglas istovremeno. Puno komentara i pitanja, a nitko ništa nije pitao vezano za samu monetizaciju, način održavanja stranica i slično. I meni je palo na pamet što je autor konstatirao u jednom od zadnjih postova:

Mislim da se oglas nepotrebno raširio na 40+ postova. Ako čovjek kaže danas je cijena 5k€, sutra kaže da je 10k€, a nakon tjedan dana kaže da je 3k€ - to je njegovo pravo. Možete misliti o tome što god hoćete, ali vlasnik može prodavati svoje stvari kako hoće i za koliko hoće. I korigirati cijenu kako njemu paše.

Poštujem želju da mu se dobronamjerno savjetuje da to nije dobar način trgovanja, no to se može i privatnom porukom, ne mora se zbog toga ispisati 30 postova i otići offtopic. Kad i ako bude netko imao argument zašto ovo vrijedi ili ne vrijedi neke novce, to se može i treba napisati javno u oglasu.

@feniks - ako želiš ponovno objavi čisti oglas sa svim detaljima, u kojem će se moći samo razgovarati o proizvodu, ne o prodavaču i metodama kojim se to prodaje.

3 Likeova

@mrcina Hvala druze, ali nema potrebe za novim oglasom. Ko je zeleo da zna, on me je vec pitao na private. A sto se 40+ postova tice, meni to nimalo ne smeta, osim sto svi trosimo svoje dragoceno vreme na prepucavanja koja nemaju neke logike sa temom. Znas kako kazu, “za dobrim konjem, prasina se dize”, tako da mi veliki broj postova ne smeta uopste :slight_smile:

Imam jedno pitanje za sve vas.

Na koji nacin mogu da se osiguram kod paypal prodaje ?

Recimo, covek meni posalje lovu, ja njemu posaljem sve sto treba da dobije.
I onda on moze da prijavi kod PP da nije dobio to sto je platio, pokrene dispute i oni njemu refundiraju novac.
Kako mogu da se osiguram od toga?

Ja sam sve velike prodaje radio preko payoneer i paxum, nesto sitno samo sa PP.

Imao sam situaciju kada je lik pokusao da me zezne pre 3-4g za nekih 200$, ja sam tada odmah pokrenuo refund proces i PP mi je za par dana vratio lovu na racun, bez ikakvog zahteva za dokazivanje, Samo moja rec protiv njegove. Ali ja sam zaista tada bio prevaren, moguce da je i PP imao neke informacije o toj osobi pa im dokazi nisu ni bili potrebni, nemam pojma. Sada razmisljam iz tog ugla da neko moze mene da predje, iako je dobio to sto je platio.
Jel ima neko neki savet u vezi ovoga ?

Hvala

Nema ti tu zastite… uvijek te neko moze zajebavat, pogotovo ovako kad salje direkt na paypal- tu nema seller protection, tako i da npr kupii nesto normalan proizvod, i ti mu posaljes i dodas tracking code- on open moze da dobije pare nazad iako tracking kaze da je dobio proizvod…

Jedini nacin je onda da ja prvo skinem te pare sa PP na ruke, pa tek onda da saljem proizvod, a to je prakticno nemoguce dogovoriti.

To ti nije ni zaštita, kako smo pisali u jednoj drugoj temi nedavno. :frowning: :o:

Nije to nacin, jer moze udarit dispute iako ti povuces pare… i onda ti ode PayPal u minus… i zavisno od cifre, mogu oni “prodati” taj dug nekoj od ovih firmi za “unovcavanje dugova”… A opet i da ne urade to, nalog ti je u minusu i ne mozes otvarati drugi nego moras ganjat druge osobe da napravis na njih, pa druge kartice itd itd nije vrijedno posla

Tako sam i mislio…Hvala momci

Ako ti posalje kao F&F onda valjda ne moze to. Tako sam cuo, nije provereno. Raspitaj se jos malo po stranim forumima (BHW).

Ma nije vredno druze mojih stresova, PP opcija otpada definitivno u svakom obliku.
Ako postoji i promil sanse da budem preveslan, nema od posla nista.

Hvala vam puno na savetima.

1 Like

Posle ovog pitanja…sada mene zivo zanima kako si ti naplacivao te hiljade i hiljade dolara…da i ja nesto naucim…

Druze, ti si totalno van koloseka!

Covece, ja sam i pre i danas 80% love dizao na payoneer i paxum.
WebMoney i PayPal koristim iskljucivo da ja ljudima saljem isplate, nikad za dizanje zarada.
I kada me neka firma isplati na PP, taj novac odmah dalje ide u protok, na isplate, samo mi prolazi kroz racun.
I to su ozbiljne firme, pravna lica, koja meni salju pare, i tu nema prostora za malverzacije.

Sada pricamo o prodaji celog posla preko PP, gde ti druze zivis, sta citas ?
Ja te znam sa nekih blogova od pre par godina, prosto mi je nemoguce da ti pises ovde na ovaj nacin ?

Javi se na private da ti pokazem moj payoner stats, preko Team Viewer ako hoces, pao bi u nesvest kada bi sabrao sve iznose.

Daj molim te zaobidji me, stvarno si totalno off, bar meni.
Mozda si cenjen clan ovde, ali ovo je neverovatno sta ti pises, bez ikakvih osnova.
I ja neke stvari kao sto vidis ne znam, pa pitam, ali ti si ironican u situaciji kada nemas osnova ni za jednu rec koju pises.

@brane333
Spreman si za penziju.

Ja takodje da dodam da sam na ovim hostovima radio 2014, 2015 da sam u to vreme imao zaradu nekih 350$ mesecno na damimage a serovao sam slike na torente i uvek sam bio uredno isplacen.
Pozdrav.

1 Like

Najstrasnije mi je sto sam ja citao njegove postove mnogo davno, cak mozda i kad nisam ostvarivao nkakvu zaradu. Izgleda da je on ostao u tom vremenu, bar tako ispada.
Prosto mi je nemoguce da je to taj isti covek, bar mi se cini sa slike da je on.

NIje balavac koji bi trebao da komentarise tek tako nesto u sta nije upucen uopste.

@Makica Pozdrav druze, drago mi je da si nekad popunjavao budzet putem mojih servisa

Pa ja sam u pemziji pa onda malo vako ubacim ponekad neku pametnu …cisto da se pise nesto…a o padanju u nesvest od tvoje zarade…nemoj ipak da si smesan

1 Like

Vidis kako je bolje kad spustis loptu, lepsa je atmosfera.

Ja ne volim da pricam puno o zaradama, jer poznajem ljude koji vrte petocifrene cifre svakog meseca, skoro pa sestocifrene. Onda ja budem zaista smesan u poredjenju sa njima. Samo ti treba da obratis paznju na svoj nastup bez osnova. Upadas ovde i pokusavas da me napravis lazovom, a to ne mozes nikako jer imam 10 nacina da dokazem svaki detalj svog poslovanja. U redu bi bilo da si ti to trazio, ja ti nisam pokazao, pa me napadas sa nekim razlogom. Ovako si ti taj koji je smesan.

Ali drago mi je ako uvidjas gresku i da mozemo da nastavimo zdravu polemiku o glavnoj temi ovde.

Ovo je malo suluda situacija.

Jer ljudi verovatno ocekuju da neko ko prodaje nesto sto vredi 5000, trazi bar 10 000. I onda ocekuju neko posebno ponasanje i napetost.

A kod mene je slucaj kontra. Ja prodajem za 5 000, nesto sto vredi bar 10 000. I to sad ljudima stvara problem u glavi. A upravo zbog svega toga sam ja tako mozda smesan, opusten, i potpuno neopterecen ishodom.
Naravno da zelim da prodam, ne bih ni trosio vreme ovde da nije tako, ali ne gori mi pod nogama i ne razmisljam puno o tome kakav cu utisak da ostavim. Pravi kupac gleda sta se prodaje, a ne ko prodaje, bar ja tako gledam.

Zasto ne postavis sajtove na flippu? Ako te strah da te neko ne zajebe samo stavi nacin isplate escrow i ne saljes nista dok pare ne budu uplacene. 29$ je postavljanje sajta. 12% od prodaje dajes flipi. Koliko traje prodaja sam odredis. Ako ne bi na tvoj racun zbog poreza ili neceg treceg mozes stavit npr bratov sestrin racun. Sve te naknadne troskove (porez, flippa 12%, banka 1%) mozes uracunati i stavit reserve price koja ti odgovara kad sve troskove sracunas. Potrudi se oko opisa sajta, profila, verifikuj zarade i posjete i mnogo lakse ces prodat sajt nego ovdje. Jednostavno trziste na flipi je mnogo vece i lakse je prodat sajt tamo no odje. Pored toga sto je vece trziste isti sajt vrijedi na flipi uglavnom vise no odje, tj moze se prodat za bolje pare. Uglavnom sve sto mozes izgubit su 29$ i malo vremena.