Prodajem 5 sajtova - razradjen biznis star 6 godina

Nikad.
Jednostavno imam dobre alate specijalno napravljene za ove skripte, i u stanju sam da obrisem i 100 000 slika u danu ako je potrebno.

Bitno je imati disciplinovanu DMCA politiku, a to znaci ako stigne obavestenje da neka slika krsi DMCA propise, odmah se brise.
Tu nema diskusije sa moje strane u smislu da ja raspravljam da li te slike krse ili ne krse.
Brisem odmah istog momenta kada dobijem mail i to je to.
Tako radim vise od 5g i nikada nisam imao problema.
Isto se odnosi i na amaterske i na profi slike.

Sa tim nema zezanja, ali ako postujes pravila igre, sve je ok.

2 Likeova

Trenutno imam oko 8 000 000 slika na svim sajtovima ukupno.
A imao sam ih sigurno preko 15 000 000, ali se slike koje nisu gledane u kontinuitetu poslednje 2g obrisu sa servera.
To je skoro 10 000 slika uploadovanih po danu, za sve ove godine.
Nemoguce je to sve proveriti.
Zbog toga DMCA agenti postuju sve one koji reaguju odmah.
Ti preventivno ne mozes uciniti nista, jer ne uploadujes ti te slike, vec tvoji clanovi.
Opasni je kada dobijes upozorenje da neke slike moraju da se brisu, a ti ignorises.
Mnogi vlasnici su zbog toga pogasili svoje hostove svojevremeno jer su zbog par dolara zarade ignorisali upozorenja i provajderi su ih skinuli.

To je jos jedna barijera koja te na neki nacin stiti - provajder. Ako ti ne reagujes, oni se jave provajderu, i onda te oni upozore. Ako ni tada ne reagujes, prvo te provajder skine, a onda zavrsis i na sudu ako si toliko lud i glup.

1 Like

Zanimljiv biznis, barem dok je bio na vrhuncu :slight_smile:
Pametno sto si ga dao na flipi, prije ces prodati nego ovdje, ako nista drugo vece je trziste i vise para :slight_smile:
Nisam znao za tu aukciju i ja cu se sutra pozabaviti stime. Sretno na prodaji i cestitam sto si zgađao nisu i dignuo finu paru :slight_smile:

1 Like

kupite server u rusiji

Pitanje za vas sa aukcijskim iskustvom.
Da li postoji neka matrica u ponasanju potencijalnih kupaca ili se to razlikuje od aukcije do aukcije ?
Sajtovi su od ponoci primljeni na aukciju od 10 dana.
Vidim da se polako povecava broj watchersa, ali naravno da je prerano za bidderse.
Da li ce sad oni cekati sam kraj aukcije, pa naglo krenuti sa ponudama i nadmetanju ?
Ili mogu da ocekujem ove manje ponude vec odmah ?
Da li postoji neko nepisano pravilo uopste ili je sve to individualno ?

Hvala

Sve je to manje više od slučaja do slučaja, ali generalno obično bude manjih ponuda već ubrzo nakon postavljanja (posle dan-dva-tri npr) . Ako budeš imao sreće možda se neki egoistični zalete pa krenu sa nadmetanjem i napumpaju cenu visoko već za kratko vreme, sve zavisi :slight_smile:

1 Like

Ja sam prvi sajt prodao 2009. upravo na flippi. Pošto nisam znao koliko se kreću cijene, javio mi se jedan da ukoliko prodam odmah platiti će 1000$. Poslije sam shvatio da sam mogao uzeti komotno 2-3k$. Ali dobro, od toga je sve krenulo, inaće ne bih nikada ništa zarađivao jer sam sajt napravio zbog vlastitog gušta.

Potom sam krenuo praviti male sajtove i prodavati ih jednom Indijcu za $100, za 3 mjeseca bih prodao po 5 sajtova. Poslije sam shvatio da sam tu mogao puno više uzeti i da je on za godinu dana x10 uložene pare. Sada ne prodajem ništa :D.

1 Like

I ja se upravo bojim da cu kroz ovaj proces prodaje shvatiti da mi je najpametnije da se nekako reorganizujem, vratim strari profesionalizam kojim sam i napravio sve ovo, i polako vratim biznis na nivo kada je besmisleno prodavati.
Ali prvo da vidimo kako ce proci aukcija, hehe

Obicno aukcija krece ozbiljno tek u zadnjih par sati. Ja sam prve bidove poceo dobivat cca 2-3 dana prije kraja. Medjutim nisam pazio jer je kraj aukcije bio postavljen za 2 ujutro po nasem vremenu pa sam morao bit budan jer svaki bid moras odobrit.

1 Like

Najgore je sto cu ja tada biti na letovanju, zena ce me razvaliti ako budem i tamo visio na netu celu noc, ahahaha

2 Likeova

Pozdrav ljudi

Jel zna neko zasto je ovaj covek suspendovan i oznacen kao prevarant ?
Zanima me koga je i na koji nacin prevario, jer sam mozda i ja bio sledeca meta.

Pozzzzz

Nije platio 100€ za odrađeni posao

Aha, secam se tog prepucavanja u nekoj temi, cekao prvi septembar navodno…

Pozdrav narode,

Samo da javim da su sajtovi i dalje na prodaju.
Imam uplacenu neku malu rezervaciju za kraj meseca, ali dok ne vidim pare na gomili prica je jos uvek otvorena za sve ponude.

Medjutim, vise bih voleo da vam predstavim svoje negativno iskustvo sa flippa, sajtom za koji sam mislio da je bog i batina profesionalizma, a doziveo sam totalni amaterizam.

Naime, kao sto znate, uplatio sam aukciju od 30+70$ pocetkom avgusta.
Aukcija je odobrena posle 2-3h od njenog kreiranja i uplate. Slao sam sve dokaze koji su mi trazili i nije bilo nikakvih problema, cak sam imao odlicnu komunikaciju sa njihovim covekom koji je vodio ceo taj proces.
Ipak, ta aukcija je zavrsena neuspesno, znaci sajtovi nisu prodati.
U startu su mi ljudi rekli da sajtove prodaje samo full premium aukcija od 220$ i da je sve ostalo bacanje para.

I ja sta cu, polovinom avgusta uplatim i tih 220$ da bih pokrenuo ponovo tu najjacu i najskuplju aukciju.
Medjutim, dodelili su mi novog coveka koji vodi celu pricu, i tu krecu problemi.
Iako sam vec imao sve postavljeno, znaci svi podaci i dokazi su bili tamo, on je poceo da zahteva jos neke dodatne. Slao sam nekoliko klipova dodatnih, ali ni to mu nije dovoljno bilo. Trazio je tacno u cent bruto i neto racunicu za svaki mesec pojedinacno godinu dana unazad.
Pokusavao sam da mu objasnim kako moji sajtovi i ceo sistem funkcionise i da bi za detaljne proracune morao da se koristi excell, da je to postupak koji ja odradim za nekoliko minuta. Medjutim, da bih to mogao da snimim i opisem u videu, uz pomoc teksta i naracije, za tako nesto bi mi trebali sati i sati snimanja, i tada ne znam da li bih uspeo da objasnim ono sto bih zeleo.
No, nebitno, to je ipak mozda moj problem.

Posle, nekoliko razmenjenih poruka i poslatih videa sa moje strane, on i dalje tvrdi da nisam zadovoljio njihov pravilnik oko predstavljanja zarade i da ne moze da mi odobri aukciju.

Ok, to je njegovo pravo, i nisam vise znao sta da mu ponudim.
Na kraju, ja mu napisem da ako ne moze da mi odobre aukciju, ocekujem da mi posalju mojih 220$ nazad.
E tada krece ignorisanje sa njegove strane.

Ok, moj je problem sto navodno ne mogu da dokazem svaki cent po mesecima, ne mogu da mi odobre aukciju, prihvatio sam sve to najnormalnije, ali ne mogu da shvatim zasto mi ne vracate novac koji sam uplatio a nista za to nisam dobio.

Ja mu napisem da cu preko PayPal traziti refund jer me ignorisu, opet nema odgovora.

I naravno, ja pokrenem postupak za refundiranje na PP.
Isto dana, moj nalog je suspendovan, mogao sam da se logujem, ali je pisalo da mi je suspendovan jer sam se zalio protiv njih na PP.

Posle dan ili dva, oni mi odgovaraju na PayPal kako je moja aukcija prosla redovno i da je zavrsena 13 avgusta, i da imaju dokaz da je moj sajt bio na listi za prodaju.
Haha, ja im lepo objasnim da oni govore o onoj prosloj aukciji od 29+70$ koju sam uredno platio, ali sada mi nije odobrena ova nova od 220$ i da taj novac zelim nazad.

Oni su mi napisali da to nije u skladu sa njihovim TOS i tu se za njih prica zavrsava,

PayPal kao i uvek, nudi obema stranama da se dogovorimo, pre nego sto oni donesu konacnu odluku.

Medjutim, to je bilo poslednje sto sam od njih dobio, nisu vise hteli da razgovaraju na tu temu.

I ja na kraju poslednje sto sam mogao to je da pokrenem onaj escalate na paypal, opciju koju koristite kada nemate mogucnost da se dogovorite sa drugom stranom.

Kada sam to uradio, moj nalog je i trajno banovan na flippa i od njih mi stize poruka da ce moj novac biti uredno vracen na PayPal.

Meni je tih 220$ uredno i vraceno, tu nije bilo problema.
Ali ja i dalje ne razumem poentu ?!

Banovan sam, a samo sam trazio novac za koji nisam dobio nista, sto je najnormalnije.
Nisam upotrebio ni jednu ruznu rec za svo vreme prepiske, sve je bilo pristojno sa obe strane.

Sve u svemu, veliko razocaranje u flippa, sajtu o kome sam imao izuzetno visoko misljenje.

Malo sam udavio ovim silnim tekstom, ali mozda ce nekome nesto znaciti da procita i moje iskustvo.

Pozzzz

7 Likeova

E druže potpuno isto iskustvo sam imao sam Themeforest kada sam kupio neku bagovitu temu i kako nisu hteli da mi refundiraju novac. Ja pokrenuo dispute na PP, oni mi deaktiviraju account i jave mi se u fazonu, odustani od dispute da se dogovorimo itd, pare ti ne damo, kao možemo da ti vratimo na balance pa da uzmeš neku drugu temu.

Meni se to nije svidjalo i gurao sam preko PP, ali meni nisu presudili kako treba pa spor nisam dobio, PP je bio na njihovoj strani što mi je logično da jedna mašinerija štiti drugu.

Tako da sam na kraju uzeo to na balance i aktivirali mi account.

Tako da si ti super prošao da su ti vratili novac, a za account na Flippi baš te briga, i šta će ti onda ti slepci.

Ma ne tugujem ja za flippa accountom, briga me i za acc i za njih generalno.
Nego sam u cudu zbog cele situacije.

TI si temu kupio, i dobio…bila je bagovita, ali oni su kod PP dokazali da su ti proizvod koji si platio dostavili.
Znam da nije posteno, ali PP je imao razloga da ti ne refundira.

Mene ovde sokira cist amaterizam.
Pazi, oni su kod PP dokazivali da sam ja dobio aukciju, ali onu prethodnu koja je takodje placena.
I cak i kada sam im pokazao i dokazao da pricamo o pogresnoj aukciji, oni nisu priznali gresku, vec mi banovali acc.

Kao da su bili previse ponosni da priznaju gresku, tako ispada…neverovatan propust tako velikog sajta.

A PP je naravno morao da presudi u moju korist jer oni nigde ne mogu da prikazu moju aukciju od 220$ koja je placena tek oko 15og avgusta, jer takva aukcija nikad nije ni pokrenuta sa njihove strane.

1 Like

Da da razumem šta kažeš, to je u redu. Ali eto sam naveo moje iskustvo sa isto tako jednom velikom kompanijom koja se slično ponaša, bahato i neprofesionalno. I izgleda da je kod svih njih sistem da kad pokreneš PP dispute da ti deaktiviraju account.

Nisi bas bez razloga odbijen na flippi, svi vide da si scam osim tebe.
Bio si obecao isplate kad si trebao prodat sajt, a sad im se opet ne javljaš.

Druze, ti izgleda verujes samo onome sto vidis na WJ forumu.
Isplate svim clanovima idu normalno.
U suprotnom niko ne bi radio i ja bih imao zaradu nula.

Sve paypal isplate idu normalno vec nedeljama.
Cekaju samo ljudi koji imaju isplate na WebMoney, jer ja WMZ kupujem i necu da ulecem sa lovom dok se ne rese svi pregovori koje imam oko prodaje.

Naravno da se to odrazava na raspolozenje ljudi, ali moje pravo kao vlasnika je da radim kako hocu, makar i na svoju stetu.
To ipak nije tvoj problem.
Flippa prica nema apsolutno veze sa tim o cemu ti pises.

I nije tacno da im se je navljam, svi ozbiljniji igraci su presli na private komunikaciju jer ne zele da izgube novac koji imaju kod mene.

I naravno, ja da nisam zapustio ceo biznis, ne bih ni bio sada na minimalnoj zaradi, niti bih prodavao sve to.
O tome je rec sve vreme, ja se u ovome i ne vidim vise, makar i zavrsio kao scam. To i jeste cela sustina price od samog pocetka.

Ja mogu sutra ugasiti affiliate, i imati 200-300$ mesecno ko zna koliko vremena, jer imam preko 10 000 000 slika postavljenih ko zna gde sve.
Ali nije poenta u tome, niti je to cilj.

2 Likeova

Vidis da baca kontru u svakoj temi. On i brane su si najbolji frendovi.

Fenixa znam s drugog foruma, prije par godina smo nesto tegovali sa wmzom i ne vjerujem da bi negoga prevario.

Nego kres0 jel si se nekad bavio filehostom?

2 Likeova