Prosjecan CTR

Interesuje me vas prosjecni CTR…

naravno… za cijelo vrijeme…

i ako zelite mozete dodati koji vam je eCPM…

Evo da ja pocnem…

CTR: 0,78%

eCPM: 0,44 €

ja predpostavljam da je ovo lose…

ali trudim se da poboljsam stranice…

Beskorisni podaci.
Po meni, jedino bitna je dnevna/mjesečna zarada. Jel’ zarađena na 1.000, 100.000 ili 100.000.000 prikazivanja u konačnici ti je sve jedno.

Slažem se sa Draženom, meni neki kanali broje abnormalno prikaza ali je ctr puno manji, tako da svi ti podatci osim zarade su nevjerodostojni!

[quote=“xapuc”]Interesuje me vas prosjecni CTR…

naravno… za cijelo vrijeme…

i ako zelite mozete dodati koji vam je eCPM…

Evo da ja pocnem…

CTR: 0,78%

eCPM: 0,44 €

ja predpostavljam da je ovo lose…

ali trudim se da poboljsam stranice…[/quote]

CTR nam je slican, ali ovaj CPM je fantastican :), barem za mene

da… cesto imam klikova koji kostaju i po 0,20€

… a sto se tice CTR-a,
interesuje me koji ctr je prosjecan globalno. ili bar ovdje kod nas na WM.

P.S

a razlog zasto sam postavio temu…
Mnogi mi govore kako su banovani bez ikakvog razloga. Pa je moja predpostavka da su imali prevelik CTR… sta vi mislite o ovome…

mislim da se moze tema dosta dobro razraditi…

pozz. i unaprijed hvala na odgovorima…

Mislim da je to netočno, znao sam imati konstantno CTR XX% na jednom sajtu pa se ništa nije desilo. Visok CTR nije protiv pravila. Jedino ako je visok CTR rezultat kršenja nekog drugog pravila onda mogu prekinuti suradnju s tobom.

da… ali imas li kakav dokaz za to… ili da ti neko garantuje… (hr. = jamči)

recimo CTR danas je preko 2% a eCPM manji od prosjecnog…

a da mi nastavimo temu… onda, da li uopste postoje ‘nevini’ banovani korisnici adsense-a

Opet ponavljam, ctr cpm su podatci koji nemaju temelja. Meni neki sajt sa isto posjeta ima 30 puta više prikaza dvevno, što ovisi o tome gdje se oglas nalazi, ctr mu je 0,01%.

Pričate doslovno u prazno.
Ok bi bilo kada bi se pričali o tome koliko tko zaradi na koliko posjeta dnevno i sl…

[quote=“sime_zd”]Opet ponavljam, ctr cpm su podatci koji nemaju temelja. Meni neki sajt sa isto posjeta ima 30 puta više prikaza dvevno, što ovisi o tome gdje se oglas nalazi, ctr mu je 0,01%.

Pričate doslovno u prazno.
Ok bi bilo kada bi se pričali o tome koliko tko zaradi na koliko posjeta dnevno i sl…[/quote]
CTR je matematika i vrlo je vazan podatak, zapravo po meni jedan od najbitnijih podataka za daljnji rad i opitavanje.
Manje mi ima smisla uspoređivati zaradu neka neodređena dva sajta na temelju njihovih posjeta.

Nije isto imati 2 000 UV ili 10 000 učitavanja na nekom forumu ili na nekoj specijaliziranoj stranici.
Nije isto postići CTR od > 5% na nekoj maloj stranici, teže je imati > 1% na nekom posjećenom portalu.

Ctr ne ovisi samo o mjestu gdje se oglas nalazi, na njega utječe puno više parametara. Na neke možeš utjecati, na neke i ne.

Ugl, treba opitavati, nakon određenog vremena sam skužiš koja je otprilike gornja granica koju možeš postići ili koja je donja kad zazvoni alarm. Male promjene čuda čine

Nekome će to biti 0,2, nekome 2, a netko ni s tim neće biti zadovoljan.
Za razliku od cijene klika, na CTR se može puno utjecati.

CTR i eCPM su izvedenice iz broja prikazivanja, broja klikova i zarade.
Čisti statistički podatak koji je nemoguće uspoređivati s istim takvim podatkom sa drugog sajta.
Da ih sutra maknu, nedostajali bi mi kao i lanjski snijeg.

poros… s tobom se slazem… u potpunosti…

pogotovo glede malih promjena… (za mene su male)…

primjer:
sinoc sam na stranici download-igre.co.cc samo promjenio koncept menija… horizontalni meni, koji je zapravo kategorije igrica, i… vjerovali ili ne, posjeta mi se povecala za 200%…

:ljug:

[quote=“xapuc”]poros… s tobom se slazem… u potpunosti…

pogotovo glede malih promjena… (za mene su male)…

primjer:
sinoc sam na stranici download-igre.co.cc samo promjenio koncept menija… horizontalni meni, koji je zapravo kategorije igrica, i… vjerovali ili ne, posjeta mi se povecala za 200%…

:ljug:[/quote]

takve stvari se ne desavaju preko noci… sigurno si reklamirao dosta… ili objavio neku vijest (igru) koja je mozda trenutno popularana, ali nikako pozicija menija ne moze uticati na nesto tako… pogotovo ne tako brzo :wink:

Vjeruj mi može.

Dok nisam imao ovaj trenutni meni, za kljucnu rijec strategije sam dobivao 2-3 posjete, a poslije sam dobivao do 20 posjeta. Recimo za kljucnu rijec igrice sam dobivao 10-20 posjeta, a sada dobivam skoro 100.
To se desilo, jer promjenom menija sam promjenio i strukturu stranice. Kljucne rijeci se nalaze blize root-u.
To se desilo u 2 dana, dok je google indexirao cijelu stranicu.

Moje:

CTR: 1.53%
eCPM: €0.75

zadnjih 2 m jeseca je ecpm manji, oko 0.6

Moje
Page CTR 0.47%
Page eCPM €0.05

[quote=“sime_zd”]Moje
Page CTR 0.47%
Page eCPM €0.05[/quote]

Sime zar i ovaj mjesec tako loshe, kod mene je ovaj mjesec za gotovo 25% bolji od proslog, mislim CPM je veci za taj procenat. Iako sam presao na Admanager, koji ne radi sa malim tekstualnim oglasima (klasicno postavljeni), pa adsense to tumaci kao odvojene i duplo racuna.
Stvarni porast je oko 30-ak %.

[quote=“nike”]Sime zar i ovaj mjesec tako loshe, kod mene je ovaj mjesec za gotovo 25% bolji od proslog, mislim CPM je veci za taj procenat. Iako sam presao na Admanager, koji ne radi sa malim tekstualnim oglasima (klasicno postavljeni), pa adsense to tumaci kao odvojene i duplo racuna.
Stvarni porast je oko 30-ak %.[/quote]

Da, klik je i dalje los, ne znam odnos od prošlog mj jer vise koristim etarget, ali ovdje se radi o onome sto sam pokušavao objasniti u ovoj temi ranije. Ecpm je tako malen zbog velikog broja prikaza, zato tvrdim da je ctr podatak koji ne sluzi ničemu.

Da imam jedan sajt na accauntu ecpm bi mi bio normalan.

[quote=“sime_zd”]Da, klik je i dalje los, ne znam odnos od prošlog mj jer vise koristim etarget, ali ovdje se radi o onome sto sam pokušavao objasniti u ovoj temi ranije. Ecpm je tako malen zbog velikog broja prikaza, zato tvrdim da je ctr podatak koji ne sluzi ničemu.

Da imam jedan sajt na accauntu ecpm bi mi bio normalan.[/quote]

Ja nemam veliki broj prikaza, oko 1 milion mjesecno, ali ovaj mjesec se osjeti da se povecava zarada (iako je cijena klika ista), moguce je da ima vise oglasivaca, jer mi je i CTR dosta veci u onosu na prosli mjesec.

Da, ja imam 10-15 miliona mj. sada, prije je bilo puno više dok je klik bio ok pa sad googlu davao više prostora. Google nije lud da mi uz to da eCPM od 0,5$, mogu biti zadovoljan i sa 0,05$…