Prosjecan CTR

Kao sto je neko vec rekao na eCPM se ne moze uticati, to je stvar trzista, ponude i potraznje…

A dobrom optimizacijom oglasa sa sadrzajem se moze dosta uticati na CTR…

Moj update za ovaj mjesec:
CTR: 2,18%
eCPM: 0,50 €

Jos uvijek mi nije jasno zasto usporedujete brojeve koji se nemogu usporedivati.

Ako na tvoj sajt svaki dan dolaze isti ljudi i otvore desetke stranice, nema tog dizajna koji ce ti podici CTR (i eCMP koji direktno ovisi o njemu)

za barem okvirno pracenje CTRa treba u drugi excel stupac ubaciti i bounce rate ili broj refreshova po IPu

imam sajt sa nekih 100 posjeta dnevno ali je CTR oko 15-25%, znaci na 100 posjeta 15-25 klikova a nebih rekao da namjerno klikaju, zarade ima znaci nisu nevazeci klikovi, tako je od samog pokretanja sajta prije nekih 7 dana.
sta da radim, da prijavim Googleu? (ima li opcija u adsense acc. za prijavu.)

[quote=“mago”]imam sajt sa nekih 100 posjeta dnevno ali je CTR oko 15-25%, znaci na 100 posjeta 15-25 klikova a nebih rekao da namjerno klikaju, zarade ima znaci nisu nevazeci klikovi, tako je od samog pokretanja sajta prije nekih 7 dana.
sta da radim, da prijavim Googleu? (ima li opcija u adsense acc. za prijavu.)[/quote]

Bilo bi dobro da baciš oko na ovaj link

[quote=“mago”]imam sajt sa nekih 100 posjeta dnevno ali je CTR oko 15-25%, znaci na 100 posjeta 15-25 klikova a nebih rekao da namjerno klikaju, zarade ima znaci nisu nevazeci klikovi, tako je od samog pokretanja sajta prije nekih 7 dana.
sta da radim, da prijavim Googleu? (ima li opcija u adsense acc. za prijavu.)[/quote]

das link od sajta? moze i na pm.

[quote=“Pamela”]Zašto si skinuo oglase? tek si sad sumnjiv,bolje da si prijavio njima pa nek oni istražuju u cemu je problem a s time bi oprao sebe jer nebi cinkao sam sebe.
Meni je CTR vec 4g oko 15-20% i sve 5.[/quote]

Ima li jos netko da ima procenat klikova CTR oko 15-20% i da je sve OK.

meni malo preko 2%, ne sječam se da sam uopće imao tako velik CTR.

kod mene 0.6-0.7 prosjek

Ma glupo pitanje , a sta to znaci CTR

odnosno ovo sta znaci

1 : 882 c.t.r.

hvala

to ti znaci da ti je banner/reklama prikazana 882 puta a od toga je samo jedna osoba kliknula na taj baner/reklamu.

Tocnije:

CTR is an abbreviation which stands for click-through ratio. Click-through ratio is the ratio which is calculated by dividing the number of times an advertisement is clicked by the number of times the advertisement is viewed.

It is known as the click-through rate. It is defined as the metrics used in measuring the effectiveness of advertising banners and similar media used for advertising. The percentage of advertisement views results in an advertisement click, which is also known as an ad click.

CTR is a method of rating how many times a banner has been clicked on. The formula to calculate the CTR of an advertisement is the obtained by dividing the number of times a banner is shown on the website by the number of times it is clicked on.

For example, if a banner has a ratio of 20:1, it means that only one person out of every 20 people have clicked on it. In other words, only five per cent of the people who viewed the ad clicked on it.

Hvala brate !

CTR stranice - 0.79%
eCPM stranice - 0,35 €

moje stanje…

4.50-9% tak nesto.
eCPM oko 0.90-1.30

U zadnje vrijeme mi je drasticno porasla zarada na stranici, a nisam nista radio. Tako je recimo danas vec sada 2 € od 12 klikova, a do kraja dana ce vjerojatno biti i vise.
Prosjecan CTR sveukupno mi je 0,70 %, a eCPM 0,59€, dok je za danas CTR 4,03 %, a eCPM 6,5 € . Mislim da su ove brojke sasvim u redu…

Evo, i od mene, ako nekom znače ovi podaci za upoređivanje - vazi za sestomesečni period, sve sa prevodom za novajlije :razbi:

Stopa učestalosti klikova na stranici 0.78%

Cena po kliku 0.05 €

Br. rotacija stranice u minutu 0.37 €