Prostitucija u IT-u i place

lol…ovo tvoje nema veze s vezom… pretpostavljam da nisi u nikakvom poslu jer s tvojim nacinom razmisljnja propao bi u 5 sec… mozda jesi ali daleko od neke love

1 Like

Svejedno misli šta hoćeš… ali ja bar više ne dozvoljavam da mi neko prodaje muda za bubrege. :wink:

To je uredu, ali te nespriječava da ih ti prodaješ dalje :wink:

1 Like

Kakvo razmišljanje… Ne znam da li si znao da nas “šišaju” svaki dan: od prodaje mlijeka, patika, automobila pa do gotovo svega što nas okružuje. Ti svojim poslom vjerovatno šišaš nekog trećeg i tako u krug :wink:

2 Likeova

weblinks, kažeš da si blackhatter, ne bavim se time, black hat seo, jel? I kažeš, logo za 200€ prevara? Hm, nije li black hat seo prevara?

Sve je to relativno , logo za neku cijenu može biti skup, jeftin, realan kako za koga i u kojoj situaciji. Ja ponekad mojim klijentima kažem da jednostavno ako im se čini da je cijena prevelika, da potraže na webu, možda postoji neki jednostavan tutorial ili nešto, spucam cijenu da ih se riješim, ali opet neki prihvate i tu veću cijenu.

Zapeli smo za logo-e, evo drugi primjer, koliko traje i košta update drupala, joomle ili wordpressa? Sami klik i odrada traje par minuta, ako je sve ok, ali ovdje je bitno ovo “ako je sve ok”. Ja klijentima kažem, slobodno kliknite “Update now”, to je tako privlačno, još piše da traje kratko…ali na svoju odgovornost. A kad nakon toga bude krš i lom…što onda? Tako da cijena može biti vrlo relativna stvar pogotovo ako se gleda površno.

6 Likeova

Ako se logo gleda samo kao dizajn onda je 200 eura puno, ako se logo gleda kao dizajn + branding onda nije, branding za bilo sto kosta i placa se masno. Ali gdje je tu amortizacija racunala. amortizacija sw-a, amortizacija mobitela, internet, sastanak ili poziv, netko misli da je i to sve besplatno itd…

@dmitrecic objavio jedan post u svezi majstora, cekica i popravka.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Udarac 5 kn
Znati gdje udariti na stroju 9995 kn

:smile::smile::smile::smile::smile::smile:

Poanta je da znanje kosta i placa se. Nisu ameri blesavi po tom pitanju.

3 Likeova

Pa ja imam svoju maržu, ali trudim se da budem konkurentan. Moje cene su među najjeftinijim na tržištu za stvari koje prodajem. Ne bih rekao da “šišam” ljude.

Ja sam svestan da ovaj svet nije idealan i da uvek jači i moćniji otimaju od slabijeg i nemoćnijeg naroda. Zato nas i šišaju gde stignu. Možda najviše za benzin… :wink:

Ali postoje neke stvari gde mora neki red da se zna tj poštuje. Ne može meni majstor za auto da prodaje uslugu kao da je neurohirurg, ili vodoinstalater da naplaćuje kao da ugrađuje zlatne cevi. A dešava se. U Srbiji ima mnogo takvih primera, čitali ste po novinama verovatno, a verujem da toga ima i u regionu. Šta me bre briga što tvrdi da zna nešto? Ako je prosečna plata 500 EUR, ili koliko već, to jednostavno ne može da radi.

Pa da znanje košta, ali kakvo znanje? Šta bre taj neko zna? Jel treba da dozvolim da me neki priučeni klinac koji ima manje škole od mene dere? Pa neće da može.

Ja ne mislim da svako treba svoje znanje proizvoljno da procenjuje. Jer po pravilu onaj ko manje zna će tražiti mnogo više za svoje znanje, nego neko ko mnogo zna. Dunning–Kruger-ov efekat.

Evo ja sam npr. psiholog. Nisam doktor nauka, ali sam bar zavrsio fakultet (jedva :smiley:). Ne radim u struci, ali zamislite da radim i da neko od vas dodje kod mene da se posavetuje za neki problem. I ok, ja vas posavetujem i nakon konsultacije vi mene pitate koliko kosta, a ja vama kazem: Ova konsultacija kosta 100 000 evra. Vi kazete KOLIKO??? A ja vama kazem, pa jbg niste me pitali pre za cenu, kosta 100 000 evra - 50 evra konsultacija, 99 950 evra moje znanje, ako ne platite odmah, tuzicu vas. Da li biste vi meni platili 100 000 evra? Ili biste mi rekli da se nosim u p.m.?

Sve naše države su manje više u qrtzu jer je nestručni kadar na ključnim pozicijama. Zato se ništa i ne postiže. Ja se bar trudim da dam svoj doprinos za ono u šta verujem, koliko god mali bio.

Kad već pitaš konkretno nije. Koga ti zapravo varaš sa BH SEO? Google? Ja ne radim toliko seo, moj fokus je nešto drugo, ali da - isključivo blackhat. Ja inače prodajem konkretne stvari. Kad bih varao ljude, zar misliš da bi mi se isplatilo? 99.5% mojih mušterija je zadovoljno. :smiley:

2 Likeova

Kvalitetno znanje.

ako si kvalitetan i dobro radiš, imat češ posla.

Zato se stručni ljudi moraju boriti protiv takvih, a jedini način je ignore nesposobnih.

1 Like

Do razmjene nečega uvijek dolazi jer obje strane smatraju da dolaze na bolju poziciju nakon razmjene.
Zašto na ulici nitko ne mijenja 5kn sa nekim za 5kn? …zato jer od toga nijedna strana nema ništa.

Zašto ne mijenja nitko 10kn za 5kn…zato jer tu jedna strana očito neće biti zadovoljna takvom razmjenom.

Stoga, ako do razmjene dolazi…to je prvenstveno iz razloga što obje strane smatraju da su nakon razmjene u vrijednosnoj prednosti spram momenta prije razmjene.

Tako da nebi zvao sve šišanjem…a ako se netko i da šišati, ponajprije je sam sebi kriv što ne bira odgovarajuću razmjenu za sebe.

2 Likeova

Naravno… Kad ti platis nekome da 50e da ti radi nesto 5 sati na sajtu, ti to radis jer tebi njegovih 5 sati vrijedi vise od 50e sto ces mu dati, a njemu tih 50e vrijedi vise od 5 sati… I svi srecni i zadovoljno poslije, niko ostecen :smiley:

1 Like

no comment

Glupost broj 2.
Auti su povezani s brandom oko kojeg smo raspravljali u prijašnjim postovima.
Primjer:
Audi i Seat imaju iste djelove odnosno odgovaraju 90% slučajeva a razlika u cijeni “velika”
Ford i Jaguar ista situacija a pitaj kolika je cijena djelova za Ford i Jaguar.

A samim time i u servisima?

Zašto mislis da je to tako?

Mjenjanje pakni na Marcedesu i na Golfu?
Isti posao a različite cijene.

To ti se prijatelju zove “BRAND”!
Mogu škoda,golf,dacia… imati sve moguće ali Mercedes, BMW,Audi… to su marke koje donose određenu težinu i samim time i određeni status. (neću uzimati za primjer seljačine koje kupe aute star 10 godina za 9k€ pa glume baje)

Zašto??

Kužim ja kako ti hoćeš pošteni svijet u kojem bi svima bilo dobro ali to nikad nije bilo niti će biti.
Ako ja mogu voziti Ferrari zašto bi pristao na to da umjesto toga cijeli moj kvart + ja vozimo škodu?

Zašto ako netko naplaćuje wp sajt 50€ bi to ja trebao raditi po istoj tarifi?

Za te novce ja neću ni instalirati wp a ne da se trudim napraviti sajt dok neko drugi napravi kompletan sajt.
Jel sam ja prevario zbog toga nekog?

3 Likeova

Eto ajmo neku udrugu nabaciti, pa da vidimo kakva prašina se možda podigne, tema da se potakne.

1 Like

No comment.

Veliki pozdrav! :smiley:

1 Like

Udruga programera^^ Mislim da ce biti mrtvih, ako se pak odlucite za osnivanje udruge javite da ponesem kokice.

2 Likeova

Ma nema ništa od toga :smiley: