[Rasprava] Facebook - Reach, Algoritam, Ads

Meni se to pojavljuje vec nekih 10-ak dana.

ove godine je na fejsbuku bilo promjena više nego u posljednjih 10 godina, znači zuck ih je ozbiljno pritisnuo … pitanje je kako će se sve ove promjene odraziti na ekosistem dugoročno …

1 Like

Jasno. Vidljivo je odmah koji potencijal ima ovaj tvoj video i kamo će otići. :smile:
O tome ti je pisao kolega ovdje;


Ti si mu prvi i odgovorio. :blush: :o:

Da li je ovo neko podsmijavanje ili loše tumačim tvoje riječi?

Kakvo podsmijavanje? To sigurno nije. :blush:
Dobro, zanemari moj gornji post, ja sam našao poveznicu s ovim što sam linkao, no ti si vjerojatno dogovorio sve s Ecclestoneom osobno. :blush: :o:

1 Like

Izvini onda,

Samo ću ti citirati jedan dio njegovog posta, nadam se da nećeš pogriješiti u tumačenju, kao ja :slight_smile:

Što se tiče povezanice koju si ti pronašao, tu se slažem. Facebook je takav da svakog momenta možeš ostati bez stranice, i to zbog veoma glupih razloga, bez ikakvog upozorenja. To sam osjetio i na svojoj koži, dobra lekcija bila…

2 Likeova

Facebook user experience: 10/10
Da je barem ponedjeljak, pa ajde-ajde :smiley:

Pozdrav, imam jedno pitanje, ako moze pomoc. Imam facebook page, oko 55.000 fanova, objavljujem postove svakodnevno. Reach je od 1.000 - 3000…od prilike.

Odjednom jucer reach je 2, ili 5? Niko ne dobija na svom zidu sto objavim?

Da li postoji neki limit…dnevni ili mjesecni…?

Hvala…

Reach FB smanjio ako povrati ako ne steta

Možda ti je stranica blokirana, provjeri na linku ispod. Koliko puta dnevno objavljuješ i kakvi članci su u pitanju?

https://www.facebook.com/help/contact/349130238842860

Dobio sam odgovor od facebooka : pregledali smo vašu stranicu i potvrdili da još uvijek krši termine na facebook stranicama. Kao rezultat, ograničenje ostaje na vašoj stranici.

Zna li neko…na koji period oni ovo blokiraju stranice? Hoce li facebook page moci raditi normalno…je li ovo za stalno ili?

Šta objavljuješ? Koji je sadržaj u pitanju? Koliko često (jako bitno pitanje), kakve reklame koristiš ako je portal…

Ban nije večan, ali traje neke vreme, sad sve zavisi

Info portal…vijesti…kao Blic. Oko 15…do 20 vijesti dnevno. Kako mi je facebook napisao…postavljao sam takve naslove da sam navodio ljude da klikaju na njih.

Iako sam to radio…to je toliko mizerno…malo…da ne mogu vjerovati. Gadi mi se to kada vidim na drugim portalima…ali eto…oni su tako procijenili. Pa me zanima do kada ce zabrana da traje…

Gadi ti se, ali si i ti to radio. :smile:
Napiši im to, možda ih zbuniš pa ti skinu ban.

2 Likeova

Čemu ironija, to rade svi portali. Jbg brate, to je nešto novo sada, ali msm da će ti to brzo proći, jednostavno si naleteo nažalost, interakcija sa normalnim naslovima se faktički i ne stvara, a za to je kriv fejs, jer traži da u prvih par minuta taj rič skoči do ludila, tek tada vest može da zavrti. Tako da od svih moralista mi se generalno kenja

Zna li neko koliko to traje…ta zabrana? Evo vec 2 dana je tako…do kada? Ima li neko iskustva?

Kada ispraviš greške i kada ne budeš kršio njihova pravila :wink:

Uklonio sam par postova…mada po meni nema se sta ukloniti…sta sve drugi rade i pisu. Je li moguce da je neko prijavio neku vijest…ili njihov sistem to radi?

Bag je. Proradiće ti ili za par dana ili pre

Nadam se… jer facebook odgovara na poruke predugo…cekas ih cijeli dan da odgovore :slight_smile: