Redirect domene (nova domena)

Pozdrav,

vec duzi period koristim .net domenu za web sajt, sada bih htio da ukljucim i .com (ekstenziju) npr kad objavim na facebook nesto da bude .com a kad se klikne na taj clanak da otvara .net u urlu (da ne bih izgubio postojece linkove) jel mi moze neko reci kako da to izvedem, dakle kad neko podjeli clanak da pise nesto dot com a kad otvori da bude nesto dot net… naziv je isti samo ekstenzija nije, takodjer sajt je radjen u wordpressu. ako moze pomoc :slight_smile: hvala

Može može, to nije ni problem nikakav, dapače, jako je jednostavno:
redirekcija 301 kompletne domene. :slight_smile:

c3po hvala ti puno, bil mi mogao objasniti kako da to uradim? Bas si me obradovao :slight_smile:

Postoji više načina za 301 redirect ali ovaj je provjeren, SE Friendly i radit će garantirano:
Idi u svoj hosting domena.com i u cPanelu podesi redirekciju.
Trebao bi imati ovako nešto:
Idi tu i podesi 301 redirect na domena.net (odaberi od tamo).

Tada kad to podesiš; kada klikneš domena.com/kako-ovo/ otvorit će ti se domena.net/kako-ovo/ ili bilo koja druga stranica, raditi će sve. :slight_smile:
Odaberi permanent, absolute redirect za cijelu domenu.

Javi kako je prošlo. :blush:

Evo pokusam, a mora li nova domena (.com ekstenzije biti poin to folder gdje je stara domena .net ektenzije, dakle iz istog foldera da citaju sadrzaj)…ono add domain/folder/isti

Ne mora biti iz istog foldera, ta na koju redirektiraš može biti i ispod stola. :slight_smile:

Testiraj, vidi kako radi.
Za ovakav redirect NE MORAŠ čekati propagiranje servera, redirekcija radi odmah. :slight_smile:
Testing Testing. :slight_smile:

Pokusao sam da dodam domenu, na server (novu) i pokazalo mi je ovo ovu poruku
Sorry, the domain is already pointed to an IP address that does not appear to use DNS servers associated with this server. Please transfer the domain to this servers nameservers or have your administrator add one of its nameservers to /etc/ips.remotedns and make the proper A entries on that remote nameserver.

Ali sam uradio redirect domene 301 ali se nista ne desava…Pa cekam support da je manuelno doda…u confing

Sorry i tebi. :frowning:
Izgleda da je ipak potrebno samo da budu na istom serveru.

Ako si to radio na domenskom registru, za to češ čekati propagaciju servera.
Ja sam ti gore opisao način na koji i ja radim, i meni radi savršeno. :slight_smile:
Evo samo jedan mali primjer; http://cheapbookings.org/
Ova će domena ionako isteći za 10-ak dana. :slight_smile:

Evo ja sam dodao novu domenu (ekstenzije .com) na server stavise u isti folder odakle cita i net :slight_smile: otisao sam tamo redirext permament i dodao sve to i redirect uradio “nesto net/” is currently being redirected to: http: //www nesto com i sta mislis hoce li ovo sada raditi ? mislim i dalje ne radi…bitno mi je da mi na fb vuce linkove sa novom ekstenzijom a ne .net

EDIT: ja koristim CDN (CF) da uradim point to IP obje su tako…i sad su se propagirale, npr kad ukucam novu extenziju otvara sajt…ali kad kliknem na neki od clanaka otvara sa starom extenzijom…

EDIT: moram li u wordpressu ovo izmjeniti gdje ide url (jer je sada exntenzija net) mozda m to ne dozvoljava…

EDIT - ovako to izgleda

To je u redu, i radit’ će, ništa ne moraš u WP-u dirati. :slight_smile:
Kažeš

[quote=“stux, post:9, topic:30188, full:true”]
Evo ja sam dodao novu domenu (ekstenzije .com) na server stavise u isti folder
[/quote] znači čekamo propagaciju domene, redirekcija radi odmah.
Cool. :sunny:

I još nešto…
vidi kako je meni:

dakle, dodaj i ono Wildcard, to je da redirektira svaku stranicu posebno na redirektiranu domenu.
To bi trebalo štimati. :slight_smile:

Meta author ?

Jesam, sada sam dodao i wildcard, naravno kad ukucam www nesto dot com (otvori tako) ali kad naslonim mis i pogledam status ponovo prikazuje linkove na ‘net’ ekstenziji…i kad kliknem otvara linkove na net ekstenziji ali otvara direktno kad ukucam .com (ekstenzijom) :slight_smile: cudno malo…sve mislim da sam nesto profulao! :)) uglavnom wild card sam ukljucio…

imam jedan problem, kad ukucam username i password (admin panel) wordpress vrati me na pocetak, kao da ukucam ponovo, da li moram tamo editovati sa ‘net’ extenzije na .com ? Da bih mogao uci…na wordpress admin…
EDIT: ugasio sam redirect i normalno sam se logovao u admin panel (ne znam kako rijesiti taj problem) i da postoji jos jedan problem…svi lajkovi su se izgubili… :slight_smile:

Pogledam sam neke web stranice, imaju i com i net extenzije i bilo koju da otvorim domenu isti broj lajkova imaju :slight_smile: dok su se kod mene izgubile kad sam dodao “.com” kako taj problem rijesiti ?

Uh. He he. :slight_smile: pa kad radi redirekcija nema više adrese domena.com/wp-admin/, sada se otvara domena.net/wp-admin/ Kužiš? :slight_smile:
Adresa Domena.com više ne postoji. :slight_smile:

A uzgred, nešto mi govori da je i bolje da ti još ne radi ta redirect jer… reci jesi li prebacio materijal u hostingu sa domena.com na domena.net ? To uključuje i novu databazu. :slight_smile:
Databaza i ne mora biti nova, ali moraš editirati staru. Hoćeš li znati? :slight_smile:

Kad budem imao vise vremena morat cu to uraditi :slight_smile: mislim da ne…ali izgleda jako komplikovano, simpaticna je stvar da mi fb pravi problem, kada postam link sa .net vrati na pocetak (android app) page can’t loaded, a kad stavim umjesto “.net” samo .com u url otvara…radi toga sam i kupio novu extenziju do cega je ptice znaju…i od fb cekam odgovor jos…

Oprosti Stux, :frowning: moja je greška možda što sam napisao gore “to nije ni problem nikakav,”.
Nije problem ali potrebno je mnogo znanja.
Mislio sam da znaš to, kao stari Forumaš :slight_smile:
No svejedno, ovo ti je prilika da naučiš. Nitko se nije naučen rodio. :slight_smile:

Tako je. Evo ti moje uputstvo za to:
Redirekcija je zadnje što trebaš učiniti. :slight_smile:
Prvo napravi backup domena.com i prenesi data fileove u hosting prostor domena.net i otvori novu databazu u koju ćeš uplodirati backup stare baze i koju ćeš povezati sa domena.net.
Potrebno je editirati databazu i index.php file na hostingu.
Tek kad vidiš da sve radi, tada praviš redirect 301 kako sam opisao gore i tebi već stoji u Stand By modeu. :slight_smile:

1 Like

Ja mislim da ste obadvojica na pogrešnom putu. Ne trebaju nikakve duple baze niti objava na fb sa net ekstenzijom da se ne izgube postojeći linkovi. Treba u htacces urediti 301 redirect i to je to.

Sada iz glave iskreno ne znam točno na koji način ali se pozabavi malo sa tim @stux
Tebi linkovi ostaju kakvi jesu na primjer na fb domena.net/clanak i kada korisnik klikne na to redirect odradi posao da dobije taj sadržaj sa url domena.com/clanak

I što će se tada prikazivati na tom Webu na koji redirektiraš?
Bijela ploha? Ili ovo:

Odlično, ako je to to što želiš. :slight_smile:
Ali Stux je htio drugačije.
Znam da je dugo ali trebao si čitati… :slight_smile:

Ako njemu url struktura ostaje ista najlakše mu je da na postojeći web pointa novu tj com domenu, a staru net redirekta sa 301 ???