Referendum i medijski presing

Pa sprijeciti tako da se dijete ne da gay parovima pa se poslije ne treba liječiti. Nije prirodno da dvije istospolne osobe budu roditelji i gotovo, ne razumijem kako netko moze tvrditi da bi njima trebalo dati djecu na posvajanje, to je za mene bolesno i gotovo. Pored svih parova koji zele posvojiti dijete dati dijete osobama koje imaju neku vrstu poremecaja. Kako znas da to dijete kasnije nece postati gay ako ga odgajaju takve osobe.

Nije prirodno? A da li je prirodno da ti sjedis za stolom pola dana i tipkas po kompjuteru da bi zaradio za zivot, umjesto da si u prirodi i lovis zivotinje itd. Obozavam taj argument, prirodno.

Lol da, jer netko moze birati da li ce biti homoseksualac ili ne. Kako je onda doslo do gay osoba na prvom mjestu?
Sigurno si jedan od onih sto zeli lijeciti homoseksualce, mozda najbolje da ih u laboratorije potrpamo :slight_smile:

je da, isto tako ce i dijete postati vislje, ako je u drustvu s visokim osobama :smile:
mislim, sve te homo su odgajali hetero roditelji, pa se nitko normalan ne zalaze da se njima zabrani da imaju djecu jer bi djeca eto mogla ispasti drugacija

Nije prirodno ni da seljoberi s takvim razmisljanjem imaju ili posvajaju djecu pa opet…

Pljuvanje po drugima koji su razliciti je dno dna i teski primitivizam, ali bitno da gay osobe nastaju samo od gay roditelja jer se samo to moze zakljuciti iz tvoji primitivnih recenica.

Ljudi sad ste stvarno otisli u drugom smjeru i lupate li lupate, pustite ljude da zive kako zele, nek vole koga zele. Rasprava vam je otisla u smjeru kao sve rasprave na nasim portalima, forumima, sad se jos nadovezite tko je rat poceo pa da sve obuhvatite.

Bilo bi super da administracija ovakve gluposti koje veze s vezom nemaju sa ovim forumom zabrani i ukloni.

https://i.chzbgr.com/maxW500/3623303936/h6B448429/

ne nije, jer seljoberi razumiju samo takav jezik pa da mu docaram…

Ne pljujem ja po njima samo zato jer su živi i gay, ali pljujem na razmišljanja onih koji bi im dali da posjavaju dijecu. Neka se vole, tko im brani, ne podržavam ni one koji ih prebiju na ulici iz čista mira, daleko od toga, ali neka si izbiju iz glave tu bolesnu ideju da će oni biti roditelji, i neću odustat od toga da je to bolesno kada je bolesno.

Volio bi vidjet tvoj život da ti je tata tata a mama tata. Mora da ti život bio idealan.

Vratimo se malo na temu. Evo ovog zadnjeg primjera - uopće ne znam kako bih ovo nazvao:

Reuters je nešto objavio, onda je Ž. Markić reagirala i Reuters je njen navod promijenio. Anonimni novinar koji prenosi vijest pažljivo umeće i tumačenje o čemu se radi za čitatelje. U tom tumačenju tvrdi kako je izmjenom navoda Reuters zapravo stao iza svog novinara, te pojašnjava da je izvorno navedena izjava sadržavala identično značenje kao ona stvarno izrečena, samo što je bila skrećena, kakvo skraćivanje je uobičajeno u novinarstvu.

Netko bi se, međutim, mogao zapitati zašto bi Reuters išao točno i u skladu s pravalima struke prenesen navod mijenjati? Koliko takvih zahtjeva Reuters, svjetska agencija, dobiva na sat? Stotine?

Efektivno, anonimni novinar ovdje tvrdi da je odgovorni urednik u Reutersu dao Ž. Markić da mu uređuje članak!

To je jednako apsurdno kao one reklame koje te pozivaju da trošiš, jer trošenjem zapravo štediš.

@apazinjan Na tvoje pitanje o nekim ljudima koji “slijepo vjeruju sve što piše u nekoj knjizi napisanoj prije više stotina godina” – opisao si što bi zapravo bezimeni poletarci po EPH-ovim glasilima voljeli imati…

Stvar postaje posebno žalosna kada otkrijemo da je “Reuters” zapravo domaći dopisnik koji je, u biti, zloupotrijebio povjerenje dano mu od te svjetske kuće, da bi je iskoristio i prenio iskrivljenu i netočnu sliku o onima o kojima kao novinar mora objektivno i nepristrano izvještavati (jer nije komentator, već dopisnik).

Mislim da dosita možemo pokopati hrvatsko novinarstvo.

1 Like

procitaj malo svjetske medije, biti ce ti nedvojbeno jasno sto ostatak svijeta misli o tome. zivimo u 2013, sve informacije su ti nekoliko klikova misem udaljene, nemoramo citati eph, ali nemoramo citati ni dnevno.hr koji na svom sister siteu dnevno.rs donosi agencijsku vijesti prenesenu od bete, kao da nemaju svoju podruznicu u zagrebu :smile:

zivimo u civilizaranom, nesekularnom svijetu, pravo na religiju i vjeroispovjest nije iznad ljudskih prava, kako tebi nitko ne brani da prakticiras svoju vjeru tako i ti ne mozes braniti da istu ne prakticira ili da prakticira drugu. Sto je s ljudim cija vjera dozvoljava poligamiju? pa imaju jednog tatu i 10 mama? oduzeo bi im djecu a njih instituicirao jer je po tvom svjetonazoru to bolesno? Ili je to samo drugacije? Sorry, mozda malo grubo zvuci, ali ne vidim i ne razumijem gdje bi se onda povlacila granica?

ono… ok je da netko ima oba roditelja, i onda jednog izgubi, ili da se rastanu i da onda to dijete odgaja samohrani roditelj, ali nije ok da samohrani roditelj usvoji dijete, jer to dijete nece biti ‘normalno’?

Zato jer uvijek i svuda ima budala.
Među stotinu onih koji saznaju da netko ima dva tate, koji su eto, pederi, naći će se bar jedan koji će dotičnog maltretirati i povući za sobom bar dvadeset drugih koji će mu se pridružiti.
U svakoj zemlji, u svakom društvu ima homofoba.

Pravo pitanje nije: zašto bi dijete bilo stigmatizirano.
Pravo pitanje je: Jesi li siguran da su upravo Hrvati najliberalniji narod na svijetu i jesi li siguran da je upravo Hrvatska jedina zemlja na svijetu u kojoj ne postoji ni jedan jedini homofob?

A odgovor na pitanje kako to spriječiti je: dati dijete normalnom ili “normalnom” (kome se koji izraz više sviđa) bračnom paru. Ima ih dovoljno.

pa znam, ali to je argument tipa, zato sto sam ja ‘budala’ koja ce iz svog neznanja i razmisljanja smatrati tako nesto bolesnim, necu dopustit da to dijete prolazi kroz to… pa ono… vecinom su ovdje ljudi koji nesto znaju kodirati, i tech savy ljudi, kako bi se rijesio da je ovo softwarski problem? pa rijesili bi uzrok problema, jasno… a uzrok problema je taj koji bi to dijete osudjivao i prozivao bolesnim, ne to dijete, ne ljudi koji su ga odgojili da ne razmisljaju na takav nacin

1 Like

A tko je to rekao? nemoj sada i ti kao i jutarnji izvlaciti neke svoje zakljucke.

u nekoj idealnoj zemlji bi se taj problem dao rijesiti. Pitanje je postoji li takva zemlja, a sigurno je da Hrvatska nece biti takva vjerojatno nikad. sto ljudi sto cudi, ne mozes modelirati cijeli narod tocno onako kako tebi pase. jbg. to je tako.

ma sve 5, nekazem da bi modelirao narod kako meni pashe, vec da se jasno vidi sto bi u tom slucaju bio problem, i kako ga se treba rijesiti…

softwarski gledano, onda ovo nije bug vec feature, to sto 1+1 daje 17 , ali tog ima i u javascriptu npr. 0.1 + 0.2 nije 0.3
http://blogs.adobe.com/bparadie/2011/11/22/0-2-0-1-0-30000000000000004/

Evo ga, inicijativa koja je bila u tzv. svrhu zaštite inst. obitelji od izmišljenih napada nepostojećeg homoseksualnog lobija lagano pokazuje što se nalazi u srži - homofobija.
Sada će početi prozivati vladu da radi protiv volje narodnog referenduma i uže zdravog razuma može krenuti u ponovno petljanje.

Njih bi jednostavno trebalo ignorirati sve dok ne objave tko im je platio tiskanje 7000 majica, 500 000 promo letaka itd. - i to sve od prvog dana.

Ova tema je zapravo o medijskom pressingu - eto, samo ih treba ignorirati, nikakva cenzura ili progon jer to dopušta da se oni prikazuju žrtvama u cijeloj priči, jednostavni ignore…


Zašto si većina populacije dopusti biti totalno nasamarena floskulama i izmišljenim neprijateljima mi nikada neće biti jasno. Zašto kada imaju pristup Internetu i pogledu u uznapredovalu verziju ove naše “demokracije” - S.A.D. Zašto kada se taj princip već viđen toliko puta kroz povijest.

Sada će novostvorena neokonzervativna struja RH, sa crkvom u zaleđu početi paradirati malim ekranima boreći se protiv vjetrenjača, ali naravno uvijek uz debelu dozu drame, krivnje i konflikta.

Festival distrakcije može početi.

Mene je, kao građanina Hrvatske, jedne od Europskih država, sramota ovog referenduma. Samo raspisivanje referenduma je sramotan čin, a njegovo održavanje je silovanje (a ne provedba) demokracije.
Dok zapadne države kreću prema izjednjačavanju i provedbu ljudskih prava, na Balkanu se održava referendum o ustavnoj zabrani bračne zajednice homosexualnim partenrima. Odnosno, dok se u jednoj točki ustava izričito govori o zabrani diskriminacije, u novom točki ustava dodaje se “svi mogu u brak - osim pedera i lezbi”.
Nevjerojatno mi je kako je uopće došlo do raspisivanja referenduma, i zašto ga je ustavni sud uopće dozvolio.
Mogli su (a možda i hoće) raspisat i referendum da još malo “suze definiciju”, po kojem će biti dozvoljeno stupiti u bračnu zajednicu samo muškarcu i ženi katoličke vjeroispovjesti, sve druge zajednice drugih vjeroispovjesti morati će se zvati drugačije, dok će se još razmotriti da li je dobro za dijete da odrasta u obitelji gdje je otac katolik, a majka pravoslavac (ili obratno).
Ovo je strahota što se događa sa ljudima kada uopće u 21. stoljeću raspravljaju o ovoj temi. Nevjerojatno.

Memei su moderna, internetska verzija nekadašnjih parola. Radi se o sredstvu kojim se odlično blokira kritičko promišljanje.